• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    COMMANCHEDobyvani vesmiru a kosmonautika 🚀🛰️👩🏼‍🚀
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    BIDAK: psali ze 2030 budou mit modul schopny doplachteni, ne ze 2030 bude to co pises ty.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    XCHAOS: Jo, sem to směřuje. První stupeň přistane propulzivně, druhej doplachtí.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Indové se nezdají: "Cílem programu má být dvoustupňový vícenásobně použitelný okřídlený dopravní systém, umožňující redukci nákladů na vynášení nákladu do kosmu na 1/10 současných"
    Reusable Launch Vehicle-Technology Demonstrator (RLV-TD) Images - ISRO
    http://www.isro.gov.in/rlv-td/reusable-launch-vehicle-technology-demonstrator-rlv-td-images
    Swadeshi Space Shuttle Tests, ISRO's 'Mission Accomplished': 10 Facts
    http://www.ndtv.com/india-news/india-all-set-to-launch-its-own-space-shuttle-today-1408943
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    :)
    The Universe in 4 Minutes
    https://www.youtube.com/watch?v=mheHbVev1CU
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Hyde Park Civilizace: Johann-Dietrich Wörner — Česká televize
    http://www.ceskatelevize.cz/porady/10441294653-hyde-park-civilizace/216411058090521/



    Host: Johann-Dietrich Wörner; generální ředitel Evropské kosmické agentury, Moderuje: Daniel Stach

    Jaký udělat další krok po Mezinárodní vesmírné stanici? Postavme vesnice na Měsíci – navrhuje generální ředitel Evropské kosmické agentury Johann-Dietrich Wörner. Kdy vyrazí lidé k Marsu? Dostane se k Rudé planetě soukromá společnost SpaceX? Co všechno zjišťuje ESA z vesmíru o naší planetě? A k čemu je to v praxi dobré? Dozvíte se v sobotu v Hyde Parku Civilizace. Začínáme tuto sobotu ve 20:05 na ČT24.
    CLUMP
    CLUMP --- ---
    Pluto’s ‘Fretted’ Terrain
    http://www.nasa.gov/feature/pluto-s-fretted-terrain

    New Horizons scientists haven’t seen this type of terrain anywhere else on Pluto; in fact, it’s rare terrain across the solar system – the only other well-known example of such being Noctis Labyrinthus on Mars. The distinct interconnected valley network was likely formed by extensional fracturing of Pluto’s surface. The valleys separating the blocks may then have been widened by movement of nitrogen ice glaciers, or flowing liquids, or possibly by ice sublimation at the block margins. Compositional data from New Horizons’ Ralph/Multispectral Visible Imaging Camera (MVIC), shown in the bottom image, indicate that the blocks are rich in methane ice (shown as false-color purple); methane is susceptible to sublimation at Pluto surface conditions.


    SEJDA
    SEJDA --- ---
    Rekord: Mezinárodní vesmírná stanice ISS už obletěla Zemi 100 000krát - iDNES.cz
    http://technet.idnes.cz/...la-100-000-krat-zemi-dcm-/tec_vesmir.aspx?c=A160517_134423_tec_vesmir_vse
    VIRGO
    VIRGO --- ---
    You would see this if looking straight up while standing on Launch Pad 40 at Cape Canaveral, Florida.

    HERRICH
    HERRICH --- ---
    Curiosity Rover Verified account ‏@MarsCuriosity 6h6 hours ago

    Dream of making the #JourneyToMars? Watch the #HumansToMars summit webcast May 17-19 #H2M16 http://h2m.exploremars.org
    VIRGO
    VIRGO --- ---
    Carrier Rocket Proton-M transportation to the launch pad - Interactive 360º VR panoramas by Andrew Bodrov
    http://www.360pano.eu/show/?id=743
    KULA
    KULA --- ---
    REDGUY: ty jsi porozuměl tomu příspěvku? :D
    REDGUY
    REDGUY --- ---
    BLACKHEAD: Jestli tou zrcadlove prevracenou kamerou myslis tu, co kouka podel osy rakety smerem dolu, neni to tim, ze je ve skutecnosti vevnitr v trupu a miri do zrcatka? Takze vystupek na trupu je co nejmensi?
    BLACKHEAD
    BLACKHEAD --- ---
    NECROMAN: Ten je pekne podobanej...
    Predpokladam ze ve volnym prostoru "projektil" v gravitacnim poli slunce zrychluje, takze Merkur ma smulu ze je tak blizko...

    A ta sesti-kilometrova dira na severni polokouli je taky fajn... (video 1:00) :-D
    RAGNAROK
    RAGNAROK --- ---
    SEJDA:
    muze ale ta pravdepdobnost p1>=p2 je miziva (pro tyhle hondoty). u p2>=p1 mas mnohem vetsi jistotu. zvolit p1>=p2 je vetsi risk. ten couluv interval jen udava citlivost pravdepodnosti k chybe, ktera je tim mensi cim vetsi je vzorek, nezapocitava vubec pravdepodobnost te chyby.

    Otazka interpretace. Statistik se da vymyslit milion. Smysl ma urcovat kredit ne pravdepodobnost. Ty realized/pred rate bych spis bral spolu s ostatnimi sloupci, kterym se priradi nejaka vaha, jako kredit.
    BIDAK
    BIDAK --- ---
    KEJML: To je normální, jenom jim to dohořívá.
    KEJML
    KEJML --- ---
    Jestli můžu narušit statistické okénko: Koukám teprve teď na to poslední přistání Falconu a vidím na konci plápolající plameny, ale přitom jsem nezaznamenal, že by se někdo řešilo. Je to normální? Akceptovatelné? Nebo to komplikuje znovupoužitelnost?

    Three Camera Angles | Falcon 9 First Stage Landing on Droneship
    https://www.youtube.com/watch?v=LHqLz9ni0Bo
    KAERO
    KAERO --- ---
    SEJDA: ano, skutecna pravdepodobnost uspesneho startu muze byt stejna pro oba uvedene nosice. ale snaha je udelat nejaky odhad, a ten odhad ma nejake rozdeleni, a vrchol toho rozdeleni je hadam v hodnote toho rate, a neni rovnomerny v celem intervalu.

    pokud tu tabulku zahazujes, pak se opet ptam, jak chces odhadnout, ktery nosic pri pristim startu bude uspesny a ktery ne. ale skoncit na tvrzeni, ze nosice 0.5 +/- 0.5 (95%) a 0.99 +/- 0.01 (95%) jsou rovnocenne je dle meho pohledu blbost.
    TOXICMAN
    TOXICMAN --- ---
    Double solar transits of Mercury with the ISS and a plane
    https://www.youtube.com/watch?v=Le-B2AnFiWw
    SEJDA
    SEJDA --- ---
    KAERO: praveze kdyz mas 0.5 +/- 0.5 (95%) a 0.99 +/- 0.01 (95%), porad muze byt ta skutecna pravdepodonost, kterou nikdo nezna (ani kontrukteri, ani akcionari, ani management, ani NASA, ani pojistovna, ani prezident USA, ani prezident RF), uplne stejna.

    Mam jeste jeden priklad, zajima mne, ktery hokejovy tym je nejlepsi. Udelam si prumer kurzu na vitezstvi, a mam zebricek, ktery bude mit v Blesku obrovskou ctenost. Je to logicke, protoze prumer je selsky jasny. Co naplat ze mistrem sveta (jina statistika) se stane nekdo jiny, ze medaile na ZOH (jina statistika) dostanou jine tymy. Ze prumer/soucet skore (jiny statistika) by dal jine poradi. Proste na komplexni otazku, jsem si udelal selsky jednoducou tabulku, a kdyz mi nekdo pise, ze prumer, je pomerne slaby a nic nerikajici pro srovnani mezi sebou, budu si trvat na svem.
    On prumer jaksi dobre popisuje ten jednotlivy model, je to 1. vec, ktera cloveka napadne, a ma velkou vahu i v tech dalsich napadech (napriklad lezi u prostred konfidencniho intervalu, sestaveneho z prumeru). Porovnavat ty prumery mezi sebou uz je ale jine kafe.
    KAERO
    KAERO --- ---
    SEJDA: "Chteli jsme si srovnat nosice" - ok, zvolenym vypoctem intervalu jsi ukazal ze nekolik nejlepsich nosicu ma pravdepodobnost uspesneho startu stejnou a nema smysl se bavit o poradi.

    "no zjistili jsme ze ac se predlozena tabulka tvari bombasticky, obsahuje spoustu mezer, a vlastne skoro nic nerika" - no to je blbost. zase bych tu hodnotu pravdepodobnosti uspesneho startu uplne nezahazoval, i kdyz se k nemu prida interval. Porad je rozdil mezi nosicem s (0.5 +- 0.5) a nosicem s (0.99 +- 0.01). Intervaly se prekryvaji, ale pravdepodobnost je jinde.

    Ale ty jevy nejsou nahodne, ze? Uspesnost startu nosice je jev zavisly na uspesnosti predchozich nosicu daneho typu. kdyz nosic vybuchne, zprisni se kvalita vyroby, neco se vylepsi atd... A ja si dovolil pouzit slovo konvergence, protoze v uvaze jsem pouzil rady vymyslene s predem danou uspesnosti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam