• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO
    JAFAR
    JAFAR --- ---
    BREGALAD: Nehraje basák. Ale už jsem sehnal jinej. Díky za tip, bude se hodit.
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    JAFAR: Záleží asi co jim je..
    V Praze zkus AVE servis pana Vokála v ulici u Lékárny na pražské Zbraslavi. Co neopraví - to nejde opravit..
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Opet musim doporucit skvely nahravky, nahodou jsem narazil na CDcko:
    Jazz Around the World | Putumayo World Music
    https://putumayo.bandcamp.com/album/jazz-around-the-world
    JAFAR
    JAFAR --- ---
    Nemá někdo dobrej kontakt na servis reprobeden? Díky
    WIREBORNE
    WIREBORNE --- ---
    Ahoj vespolek mám takový dotaz. Kdysi jsem viděl recenzi na krabičku, která (pokud si to dobře pamatuju) nedělala nic jiného než dekódovala FLAC, dokonce k ní musel být DAC jak speciální druhá krabička. Ale teď to chtěl zmínit v článku a zaboha to nemůžu najít. Nevěděl by prosím někdo? Díky.
    PJT
    PJT --- ---
    TEDDYBEDDY: "na výstupu pak pracují výkonové tranzistory s taktem 69 MHz" má bejt co? Déčko na 69MHz? Asi těžko...
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    Ted jsem po zapojeni staryho Lenco se znicenou prenoskou a naslednym brouzdani webem narazil - k nasi nedavne "diskusi" :
    The Math behind why Compact Disc's sound better than Vinyl Records!
    http://www.undr.com/...ement/2012/the-math-behind-why-compact-discs-sound-better-than-vinyl-records/

    MAJA
    MAJA --- ---
    VOZKA: jj, (černá) cihla s nenápadným indikátorem provozu a vzadu vstupy/výstupy a napájení ... jednoduché věci bývají elegantní
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    O kvalitě zvuku nepochybuju, Dan D'Agostino má myslim dobrou pověst, ale jsem sám komu to přijde vzhledově fakt nevkusný? Já jsem možná divnej, nelíbí se mi ani modře svítící McIntoshe a ideální zesilovač pro mě je takovej kterej na sebe nijak neupozorňuje zvukem ani vzhledem, ale konkrétně tahle jeho řada zesilovačů (jsou i výrazně dražší než ten v recenzi) mi paradoxně k ceně přijde trochu až vidlácká.
    MAJA
    MAJA --- ---
    TEDDYBEDDY: svoje zákazníky si to asi najde .... mě to přijde vyjímečné spíš cenou a designem ... v téhle (i o dost nižší) ceně tak nějak předpokládám, že už tomu není v podstatě co vytknout ...
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    MAJA: Tak je to flagship- reference. Obvykle jde o pár desítek kusů celosvětově. Ve špičkovým studiu je s výhodou mít něco takovýho, páč drahý bedny maj šanci ukázat, proč jsou drahý, a i levnější bedny s tím hrají o 2. třídy líp. Tzn. líp se prodají.
    MAJA
    MAJA --- ---
    TEDDYBEDDY: celkem rád bych viděl těch několik lidí, co si to v ČR koupí ... :-) Z toho by byl možná zajímavý socioekonomickopsychologický výzkum :-)
    TEDDYBEDDY
    TEDDYBEDDY --- ---
    D’Agostino Momentum S250 Stereo - Hi-Fi Voice - recenze audio-video techniky a chytrého bydlení
    https://www.hifi-voice.com/...o?fbclid=IwAR12mr2dBrv_lKdKrEToOo7VqPw3dIYSIjz0smHf8yObwT7jtqY7pBHtk0U
    ROMANICAK
    ROMANICAK --- ---
    BREGALAD:
    Ano, to byly dalsi duvody, nemene dulezity. A dalsi byl treba ze kazety (na kterych vychazelo mnoho hudby) se daly dobre kopirovat, zatimco CD ne.
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    VOZKA: Hmm zajimavy zjisteni.. Presto mam znacku velmi rad :-)
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    BREGALAD: Vyjádření Klipsche jsem nenašel a i když mě to u takhle velké firmy trochu překvapuje, fakt bych nevylučoval že si prostě vymýšlejí nebo dělají haluze typu "měříme in-room citlivost při umístění v rohu místnosti na nejhlasitější frekvenci", u menších firem se to v hifi dělá celkem běžně. Ale děje se to s jejich repráky opakovaně a potvrzují to i měření jiných serverů - v závislosti na metodice docházejí k různým číslům, ta jsou ale všechna znatelně nižší.
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    VOZKA: Tím myslím - je tu někdo schopen měřit charakteristickou citlivost? Bedny si klidně na test zapůjčíme.
    Nebo zajedem s merakem k distributorovi. Já mám ve studiu RP-500M. Ale ostatní modely jsou v poslechovce distributora.
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    VOZKA: To je fakt - to je zvláštní. Je nejakej důkazní materiál usvědčující je ze lži? Normálně bych si to nechal vysvětlit..
    VOZKA
    VOZKA --- ---
    BREGALAD: To nerozporuju, z grafu lze vyčíst, že i ty RP-600M mají reálnou naměřenou citlivost nadprůměrnou, obzvlášť vzhledem k ceně a velikosti. To je neopravňuje si o víc než 8 dB vymýšlet.
    BREGALAD
    BREGALAD --- ---
    VOZKA: Klipsche hrají vedle jinÿch značek s bēžnou citlivostí často hlasitēji, čili i na poslech jsou citlivējší..
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam