• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    tedy vic otazek :-)
    HONZAL
    HONZAL --- ---
    Ahoj,
    mam otazku - jak rozumet pojmu projekce? S definice na wiki je to prisuzovani vlastnosti vlastnich jinym lidem.
    Jsou to teda vlastnosti, ktery jsou nevedome? Jak se projevuje treba projekce animy v praxi? Jakoze vsechny zeny vnimam podle toho, jaka je moje anima? A muze tedy clovek vubec videt lidi, jaky jsou? Mi totiz prijde, ze sem potkal dost lidi, kteri vidi docela dobre :-) Znamenalo by to podle Junga treba to, ze nevedome obsahy integrovaly do vedomi?
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    ORLOCK: ajaj, máš recht! asi že jsem teď postižená tou Červenou knihou, naštrádovala jsem si to tam.. díky za upozornění na omyl, ehm
    ORLOCK
    ORLOCK --- ---
    FRUTAA1: To bude asi tým, že ich Portál ani nevydával. :)
    VALOR
    VALOR --- ---
    DARJEEL: podle výzkumu genetiky mají někteří češi geny přemyslovců. Můžeme začít tam. ;)
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    ALBERTO: luxus pane!

    Ještě takového Krále sehnat, od r. 1306 na trůně jen 1 český král :-/
    Tak aby jsme si jej zase nemuseli tahat z Beneluxu ,-)
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    ORLOCK: já se na to ptala přímo v Portálu a tam na mě koukali jak na blázna... já mám I-VI, ale kamarád je chtěl.. takže fakt spíš postupně díly nakoupit a začala bych těma, co se daj teď sehnat :-)
    MIKLO
    MIKLO --- ---
    ORLOCK: Občas se něco taky objevuje na aukru .)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    ORLOCK: Občas jsem některé díly vídal po antikvariátech, takže pokud nezbytně nutně nepotřebuješ nové, zkoušel bych to i v nich..
    ORLOCK
    ORLOCK --- ---
    Ahojte.

    Pls, neviete či (a kde) sa ešte dajú zohnať niekde Sebrané spisy (I. - IX.) od Junga? Väčšinou nachádzam len parciálne (III., IV., V., IX.), ale ostatné časti evidentne beznádejné vypredané.

    Ďakujem.
    ALBERTO
    ALBERTO --- ---
    můj způsob pohledu na volební výsledek a případné projekce:

    1) Jestliže je Zeman člověk, který neustále i přes volní kontrolu přetéká potlačovanou, vyčerpaně-nespokojenou agresí, což je navenek překryto narcistní rádoby sebespokojenou personou oplývající pocitem zvýšené sebedůležitosti - a jestliže je prezidentská volba projekčním plátnem pro převažující tendence v kolektivním nevědomí naší kotliny - pak co to o nás vypovídá? Podle mě to vypovídá to, že víc než polovina Čechů si ve své vnější, sociální identitě a seberealizaci připadá nedůležitá, nedoceněná, nepovšimnutá a nesebevědomá, zatímco se ve svém nitru dusí potlačovanou agresí a vztekem.

    2) Ještě k volbě prezidenta, která rozdělila českou kotlinu na 2 tábory. To je něco, co se táhne českými dějinami od nepaměti. Jakási blíženecká dualita. Blížencům vládne Merkur čili řecký bůh obchodníků a zlodějů Hermés. Archetypálně mají Češi málo co společného se znamením Lva, jehož mají na erbu, spíše náležejí Hermovi. Ne nadarmo jsou fiktivními největšími Čechy Jára Cimrmann a Josef Švejk (čisté Hermovo ztělesnění "v uniformě rakouského infanteráka"). V historii to byli: Sv. Václav x jeho bratr Boleslav. Slavníkovci (kosmpolitnější sv. Vojtěch) x Přemyslovci. Havel vs Klaus. Karel (kníže!) vs Miloš (muž z lidu!). JEDEN UKAZUJE NAHORU, DRUHÝ DOLU. Je to archetyp Dona Quijota a jeho neoddělitelné poloviny Sancho Panzy. (V mariášových kartách to asi bude svršek a spodek). Stejně tak je rozpůlena naše veřejnost. Tentokrát převážil hlas pro Sancho Panzu (STÍNOVOU identitu odrážející naše nepřiznané slabiny), ten zvítězil nad projekcí naší IDEÁLNÍ stránky Dona Quijota / Knížete (moudrého, lidského, ale bez svého stínu trochu komického a slabého). Proč má český lev 2 propletené ocasy? Napadlo vás to? Stejně totiž vypadá Caduceus, symbol medicíny, hůl boha Herma, jež je obtočena dvěma hady. Mimochodem, Karel IV., který pro nás symbolizuje integrované obě poloviny (duchovní i pragmatickou, ideální i stínovou), byl blíženec.

    Složením spodka a svrška totiž dostaneme KRÁLE. Proto se ta hra jmenuje mariáš (marriage/svatba). Tohoto Krále s velkým K zoufale hledáme. Proto polovina Čechů tvrdí - to není náš prezident! Chtějí CELÉHO krále.
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    STEPNI_VLK: z toho, co píšeš, si nejsem úplně jistej, že rozumíš pojmu (psychologická) projekce. I když jestli se jmenuješ podle Hesseho Steppenwolfa, tak bys mohl.)
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    HUSOKACHNA: Já bych spíš řekl, že Fischer je studený čumák, se kterým by se neztotožnila snad ani zmrzlina, natožpak aby do něj někdo sázel nějakou tu projekci..
    HUSOKACHNA
    HUSOKACHNA --- ---
    YMLADRIS: myslím, že hlavně Fischer schytal hromadnou projekci elektorátu za svoje členství v KSČ a vůbec servilnost vůči minulému režimu.
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    v zahlavi byla anketa ktere nejde presunout do archivu - nevim proc nebo jak - tak kopiruju do klubu a mazu

    nejtezsi by pro mne bylo, kdyby se moje mlade deti jednou dozvedely, ze jsem
    hlasovalo lidí: 142
    povolený počet hlasů na osobu: 2
    povolit hlasování do: 16:50:51 23.9.2009
    pruměrný počet hlasů na osobu: 1.43

    jsem muz jsem zena
    zabil cloveka 22 15.4% 15 10.5%
    mnoho let pro zabavu konal Vivisekci na veverkach 18 12.6% 12 8.45%
    zahybal jejich matce, ktera to neunesla 15 10.5% 2 1.40%
    byl policejni provokater a udavac 20 14.0% 3 2.11%
    podnecoval deti k brani drog 7 4.92% 3 2.11%
    byl mafian (nasilne organizovane zlociny) 4 2.81% 8 5.63%
    slaboch, ktery kvuli sve zbabelosti nedokazal ochranit rodinu 44 30.9% 13 9.15%
    blazen - tezce dusevne nemocny 1 0.70% 0 0%
    bezmocny mrzak, ktery se ani neprevlece, kdyz se pocura 3 2.11% 3 2.11%
    vlastne klinicky blbec s iq 71 9 6.33% 1 0.70%
    YMLADRIS
    YMLADRIS --- ---
    napadlo mne jungianske cviceni k aktualni politicke situaci :-)

    Vetsina lidi si o vetsine prezidentskych kandidatu tusim mysli, ze jsou fakt divni. Tak by si to kazdy mohl projet podrobneji, ktery kandidat ho cim odpuzuje, pripadne kdo nejvic atd., a zamyslet se nad nasimi postoji typu Takovy vul jako Zeman/Fischerova/nekdo ja teda nejsem, vzdyt je to desne..

    a zkusit si uvedomit, jak to mame se stinem vuci tem jejich vlastnostem - v jakem smyslu jsme to my

    Co dal to nevim, jestli se nekomu bude chtit psat, na co prisel :-) -- jste kdyztak vitani, beztak klub spi
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    SCHWEPZ: na základě tohoto jsem se rozhodla pro četbu celého díla, protože je to MISTR! ;-)
    hlavně ty jeho části o vizích, nevědomí archetypech...
    FRUTAA1
    FRUTAA1 --- ---
    SCHWEPZ: tuhle jeho knihu jsem si právě dala znovu po několika letech a pak jsem si chtěla vysosat nějaké věci jako výpisky, ale ty soubory na ulozto mají asi jen prvních 137 stránek, nemáš to celé prosím?
    DARJEEL
    DARJEEL --- ---
    čímž pádem tip na vánoční dárek :-)

    Výbor z díla C. G. Junga - svazek IX. Člověk a kultura - Jung, Carl Gustav
    http://www.sckn.cz/ceskeknihy/html/titul.php?id=56047

    Obsahem je devátý díl myslím hodně bohatý na rozličná témata sahající spíše k magii a mystice, imho důstojná tečka za mamutím projektem výboru z díla. A to výbor obsahuje řekl bych tak třetinu textů obasažených v německy psaných sebraných spisech.
    WYNDMYLL_238
    WYNDMYLL_238 --- ---
    DARJEEL: nebo z toho aspon poridit zaznam?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam