• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  YMLADRISJung - život, dílo, souvislosti, přesahy, ...
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Freud & Jung with friends at a Turkish sauna during a psychoanalysts' retreat, c.1907

  ANTENKOS
  ANTENKOS --- ---
  Ahoj, prodávám Červenou knihu - v angličtině a výbor z díla I. svazek. oboje v perfektním stavu.
  zájemci pište mi prosím do pošty, ať tu víc nezahlcuju. předání Praha
  CICHLASOMA
  CICHLASOMA --- ---
  CATAFALQUE: Carl Jung and the end of humanity | Peter Kingsley
  https://peterkingsley.org/product/catafalque/

  (Kdybyste třeba náhodou někdo měl pdf..)
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Kniha představuje unikátní výbor obrazů z archivu Institutu C. G. Junga v Curychu, který obsahuje více než 4 500 originálních maleb a kreseb vytvořených pacienty buď samotného C. G. Junga, nebo jeho spolupracovníků (J. Jacobiové) v letech 1917 až asi 1955.

  Výpravná kniha přibližuje téměř 200 reprodukcí, které tematicky rozděluje (hrozba, mandaly, tělesnost a sexualita, zmatek a zničení apod.) a dává je do kontextu Jungova psychologického myšlení a jeho terapeutické praxe. Ta v pacientech podporovala metodou aktivní imaginace léčebnou a transformační sílu tvořivosti, díky které vznikala terapeuticky i esteticky pozoruhodná díla.

  Průlomová publikace odkrývá nejen dosud málo známé aspekty Jungovy terapeutické práce, ale představuje také mimořádnou výtvarnou paralelu k jeho Červené knize. Doprovodné texty jsou dílem předních znalců díla C. G. Junga – i u nás známých Vereny Kastové, Ingrid Riedelové aj.

  Psychologie | Kniha obrazů | Nakladatelství Portál
  https://obchod.portal.cz/...azu&fbclid=IwAR3YR49sf1ydHalzxteqcxsz4d9GdV8Ze7yPMhIaSk1HuK3Ai3T51DqJ9cM
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Jak odkrýt souvislosti zasuté pod racionálním moderním myšlením - ceskapozice.lidovky.cz
  http://ceskapozice.lidovky.cz/...nim-myslenim-p9u-/recenze.aspx?c=A180727_141906_pozice-recenze_lube
  SCHWEPZ
  SCHWEPZ --- ---
  Narozeniny! Carl Gustav Jung, July 26, 1875, Kesswil, Switzerland
  (image: The Light at the Core of the Darkness)

  KOCOURMIKES
  KOCOURMIKES --- ---
  Tak jeste jednou: Jestli si nekdo tady mysli ze Buh - U JUNGA - je neco jineho nez judeo-krestansky Buh z Bible, tak je naprosty idiot.
  STEPNI_VLK
  STEPNI_VLK --- ---
  Jasně, všichni ostatní jsou idioti, jen Kocourmikes je letadlo. Na Junga sice odborník není, ale přesně ví, jak co myslel. Pane Bože, to tu ale zase máme pěkně "intelektuálně" nablito, jen co je pravda.
  KOCOURMIKES
  KOCOURMIKES --- ---
  Spielman, jestli si myslis ze krestansky Buh neexistuje..... :D :D :D

  jeste jsem musel dodat tuhle.

  Samozrejme Jung nejen ze byl verici, existenci Bozi bral jak samozrejmost, a tim se ma na mysli Buh ze stareho a noveho zakona, resp. Buh je jenom ve starem zakone, novy zakon jsou bez Apokalypsy jen takove pribehy a komentare
  KOCOURMIKES
  KOCOURMIKES --- ---
  Mimochodem, ta kniha je uplne vymyslena umela, ten Job, napsana a vymyslena clovekem. Jung jenom pouziva ideje z ni aby analyzoval samotneho BOHA, ovsem ne lidsky obraz Boha z Bible, ale tak jak doopravdy BUH existuje (BUH opravdu existuje mimochodem, je to ten z Bible, samozrejme ne ze tam nahore, ale proste krestansky Buh skutecne a konkretne existuje rozumime si)

  preji vam pekny den.
  KOCOURMIKES
  KOCOURMIKES --- ---
  s tim otec-syn v knize Job, to je trochu legracni postreh, nicmene Jobovi zahynulo 10 deti, i ta kniha samotna je uplne o necem jinym, a kdyztak Buh akorat rika ty me Jobe prece nebudes poucovat..... a o to neni prece zadny vztah otec-syn, takze je to nesmysl, jenom ten patriarchat co strika z te bible ti zahral na tvoje vlastni psychicke usporadani. vidis tak i jsme se neco dozvedeli i z analyzy na nyxu, staci premyslet, vsude je nejaka hloubka a poklady
  KOCOURMIKES
  KOCOURMIKES --- ---
  SPIELMANN: dobry, jen tak dal, ja jsem treba vubec neprostudoval alchymisticke spisy z Junga, nic mi to nerika, ikdyz to uznavam, proste to nejedu, ikdyz to spousta lidi zije aniz by si to uvedomovali ze je to alchymie. Takze trochu tomu rozumim ale nejsem vubec odbornik, samozrejme ani na Junga obecne. Jsme v poloodbornem auditku. Vsimni si ze to nastartovalo i Darjyla, ze Donald cetl Junga a pak na me hral Castanedu, ja zas na nej hral otec-syn :)
  KOCOURMIKES
  KOCOURMIKES --- ---
  SPIELMANN: takze primo v Jobovi ve starem zakone, no tak to si delas legraci, to je jak nosit drive do lesa, protoze bible cela je patriarchalni jako poleno, ze to na tebe primo strika z kazde stranky bible hahaha ten patriarchat coz je otec-syn :) no tak si rekl obvious vec, je to tak na kazde nebo kazde druhe strance cele Bible strance a ne jen v knize Job.
  SPIELMANN
  SPIELMANN --- ---
  KOCOURMIKES: Jen abych upřesnil - vztah otec-syn nacházím v knize Jób, nikoli v odpovědi na ní. Ale chápu, že jsem pravděpodobně i tak mimo. Holt co nadělám, proti 20 letům sledování Donalda je prostá boule na čele jen slabý odvar a pro osobní interpretaci Junga natož pak starého zákona naprosto nedostačující. :-(
  KOCOURMIKES
  KOCOURMIKES --- ---
  SPIELMANN: rad jsem te poucil, tohle sleduju pres 20 let, mozna skoro tak dlouho jako Donald, ikdyz co my vime, treba cetl Junga v 80tkach :)
  KOCOURMIKES
  KOCOURMIKES --- ---
  SPIELMANN: ano, pokud jsi tam nasel vztah otec-syn tak je to blbost.... neni to o lidech vubec, na lidi neprenosne.
  SPIELMANN
  SPIELMANN --- ---
  KOCOURMIKES: Njn, když's to napsal takhle, tak to holt bude pravda, s tím se nedá nic dělat.
  KOCOURMIKES
  KOCOURMIKES --- ---
  Jeste jednou, Odpoved na Joba je kniha ciste a jenom o krestanskem Bohu z Bible, starozakonim a novozakonnim, o nicem jinem ta kniha neni. Jung neni new age a nelze michat s new age a spol. (Grof ale taky neni new age)
  KOCOURMIKES
  KOCOURMIKES --- ---
  Ta posledni Jungianska analyza Trumpa (je i tady v auditku) byla naprosty nesmysl. To spis freudianska analyza by pasovala.
  DARJEEL
  DARJEEL --- ---
  tak to zase zklidni priteli...
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam