• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHATěžký život básníkův
    SONA1
    SONA1 --- ---
    RICARDERON: á, Krylova jedůfková poloha:)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    Boží video jsem našel
    KrylparodiePAVEL kOHOUT - YouTube
    http://www.youtube.com/watch?v=jcJccBeswWY&feature=relmfu
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SONA1: Ano, to velmi vhodně zasáhlo do zdejšího monotématu :)
    NECECH
    NECECH --- ---
    TOMASZ: basen o me, moc pekna, ale proc tam nemas standardni pravopis? ;-)
    RICARDERON
    RICARDERON --- ---
    SONA1: Po dlouhé době něco, co mě hezky vyprázdnilo...
    SONA1
    SONA1 --- ---
    zlaovce.jpg (743323 B)
    SONA1
    SONA1 --- ---
    And now for something completely different. Když tu byly onehdá ty obrázky, dovolím si prostorově výrazně změnit téma jednou krásnou zlou ovcí.

    Kdyby to bylo špatně čitelné, přikládám i linkem.

    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    NATASHA: Tak to je báječné!
    TOMASZ
    TOMASZ --- ---

    Nedal si pokoj nenašel klid
    dokud si nenasral veškerý lid
    byl už na přesdržku
    nehrubě na pěst když
    spáchal svůj šílený
    anapest

    ;)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    BUBLINKY: Ano :)
    SONA1
    SONA1 --- ---
    NECECH: Můžu poprosit do pošty jméno, jen pro zajímavost?
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    NECECH: já raďej vzdávaje s tebou tutuk dyskusy - mluvývše do dubyska učiněnož bi biloť mnohé užitečenstvo lepčejšý
    NECECH
    NECECH --- ---
    FIONOR: získal jsem vcera noveho zaujateho ctenare docenta bohemistiky, kteremu se libi muj anapest i moje idea manifestu pro zruseni ceskeho pravopisu, nevim co bych jeste k tomu dodal
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    SONA1: Na něj jsem zrovna tak trochu myslela. :)
    SONA1
    SONA1 --- ---
    KEMENTARI: Naprosto souhlasím, ale pro ilustraci směrem k účastníkům probíhající debaty dodávám: takový mnohými pranýřovaný jazykový buřič Václav Cvrček byl jedním z nejlepších studentů v ročníku a ke státnicím se dohrabal jako první a v rekordním čase. Takže zase dobře znal, než začal porušovat. A jsme opět u jádra věci.
    SONA1
    SONA1 --- ---
    Podotkla bych, že ovládání jazyka se přece zdaleka neomezuje jen na znalost aktuální pravopisné normy.
    KEMENTARI
    KEMENTARI --- ---
    FIONOR: Ad jak dokážeš žít s tím, že máš na jedné straně vystudovanou bohemistiku a na straně druhé se vehementně stavíš proti tomu, co představuje: na bohemistice se rodí všelijaké punkové* myšlenky, to poměrně rigidní prostředí k tomu jistě velmi přispívá - a netýká se to jen literární vědy, ale (možná především) právě lingvistiky. :)

    * Píšu punkové, ale některé z nich považuji za přínosné a legitimní.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    Pokud by někdo vlastnil knihu Roky v dnech a byl ochoten ji zapůjčit, budu přešťastná.
    BUBLINKY
    BUBLINKY --- ---
    "Narazil jsem na slovo vyčerpání. Vyčerpání básníkovo nelze označit duševním vybitím nebo únavou z přemýšlení, ale naopak. Během psaní člověk schytá, naloká, nasákne tolika ději, obrazy, převraty, že prostě mozek nestačí, že srdce je mělké a to, co se vejde či dá vtěsnat do slov, je tak nepatrná část proti tomu, co přišlo, co se zjevilo, co se narodilo, co vyrostlo, že tíhu nemůže unést. Vyčerpává pouze nadbytek tíhy, přemíra bolesti, lásky, kterou nelze utišit olejem ticha, vodou práce nebo kamením paměti. Zde je třeba pouze přestat, vypustit srdce, vypustit vzduch duše. Toto je, myslím, jeden z největších důvodů předčasného konce sil některých umělců. Totiž ti, kdož žijí umění, nedovedou z tohoto stavu uniknout, nedovedou anebo nechtějí, ale nejčastěji nemohou. Jejich zdraví aby bylo božské, ne smrtelné." (Jiří Kolář, Roky v dnech)
    FIONOR
    FIONOR --- ---
    NECECH: bohatě by stačilo umět pravopis na úrovni někoho, kdo absolvoval maturitu nebo alespoň úspěšně dokončil základní školu (pravda, i tohle je poslední dobou v písemném projevu majority společnosti považováno za nadstandard)

    Držet se nějaké elementární úrovně pravidel, není projev snobismu ale prosté mezilidské slušnosti - stejně jako se (alespoň v naší společnosti) považuje za vychované nekálet na veřejných prostranstvích (například)
    Opravdu si nemyslím, že vlastní neschopnost dosáhnout nějakého společenského standardu je důvodem k degradaci takové normy. Spíše naopak by to mělo člověka motivovat k tomu, aby snažil dosáhnout alespoň nějaké úrovně, nebo ji dokonce překonal.
    V návaznosti na to je mi záhadou, jak dokážeš žít s tím, že máš na jedné straně vystudovanou bohemistiku (jak jsem pochopil z tvých příspěvků dříve) a na straně druhé se vehementně stavíš proti tomu, co představuje - ba dokonce stavíš na piedestal svoji neochotu (stále doufám, že ne neschopnost) převést své vzdělání do praktického života, což by ve finále nebyla žádná ostuda, na rozdíl od opaku
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam