• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  ARCHNATONASteampunk
  MOUNTBATTEN
  MOUNTBATTEN --- ---
  Steampunkový piknik: Land of Steamcraft
  4. září od 15 h; Parukářka

  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  MAWERICK: mít steampunkovou alternativu k běžným "superáckým" filmům by mohlo být hooodně dobré; ale máš pravdu, do toho se asi nikdo hned tak nepustí...
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  SOMBRA: njn... ale uz to zfailovalo jednou takze nemyslim ze bychom se dockali v dohledne dobe nejakeho restartu/rebootu nebo tak...
  A vzheldem k tomu ze jina uspesna SP tvorba v mainstreamu asi neni tak nema holywood co kopirovatr/rebootovat a nic moc jineho ted posledni dobou nedela bohuzel :(
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  MAWERICK: já si taky říkám, že v tom nápadu a settingu je dost potenciál...
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  SOMBRA: ten jsem necetl, ale asi si dokazu predstavit ze pokud je to udelany trochu s rozmyslem (coz film nebyl) tak to muze byt zajimavy. Material tam urcite je.
  Je asi skoda ze ten film je takova sragora... Mohlo bejt zajimavy kdyby existovala franciza jako MCU v tomhle settingu.
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  MAWERICK: k lize vyjimecnych

  1. natacela se v praze
  2. ma v ni malej stek Jarda Svec Umelec, ktery je zvecnen v pisnicce od Visaciho zamku Znamka punku
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  MAWERICK: co si myslíš o komiksu?
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  jeste me napada... tohle se tu jeste neobjevilo ne?
  Liga výjimečných (2003) | ČSFD.cz
  https://www.csfd.cz/film/7000-liga-vyjimecnych/prehled/

  je to sice dejove naprostej shit (a je otazka do jake miry to prechazi do Dieselpunku) ale vizualne jsou tam zajimave veci.
  MAWERICK
  MAWERICK --- ---
  COMODOR_FALKON: oni to mu tak urcite nerikali... ale to nemeni nic na veci ze v dobe vedeni teto debaty (a par dekad predtim) jsou brani jako jeden ze "zakladnich prikladu"
  COMODOR_FALKON: u LAst Exile je to chyba u me.. jsoutam spatne uvozovky. ta "magie" mela byt taky v uvozovkach
  SATAI
  SATAI --- ---
  COMODOR_FALKON: máš asi problém s pochopením sporu realismu vs nominalismu, doporučil bych návštěvu filosofa nebo si zavolat filozofickou pohotovost.
  SADAKO
  SADAKO --- ---
  ALDARION: To už je na tom, jak moc jsi nebo nejsi běžný Franta divák a jestli máš nebo nemáš vpálenou nějakou verzi, která ti seděla víc.
  Mimochodem, Sherlocka s Brettem považuju za jednu z těch lepších holmesovských adaptací, je to svého druhu dialog s tím originálem, velmi subtilní, ale poznat tam je.
  Naopak Muškterýři s Yorkem pro mě mají zásadnější plus asi jenom v tom, že tam hraje Christopher Lee Rocheforta :D

  A když jsem u toho Christophera Lee, hrál nejenom Henryho Baskervilla a v několika ne moc dobrých filmech Sherlocka Holmese, ale zahrál též Mycrofta Holmese v naopak velmi zábavném snímku The Private Life of Sherlock Holmes.
  Soukromý život Sherlocka Holmese (1970) | ČSFD.cz
  https://www.csfd.cz/film/9790-soukromy-zivot-sherlocka-holmese/prehled/
  ALDARION
  ALDARION --- ---
  SOMBRA: Já asi klidně, protože obojí mi přišlo stejně pitomý. :D Tedy - vizuálně to bylo zábavné a vlastně i jako film docela vtipné a rozhodně mne neuráží, že to někdo takto interpretoval. Ale když dostanu náladu na mušketýry, pustím si ty s Yorkem a když na Sherlocka, tak s Brettem. :) Jsem beznadějný zpátečník. :D
  SADAKO
  SADAKO --- ---
  SOMBRA: Fskutčnosti ano, to je asi dobrý příměr. Včetně toho, že Dumas psal svého druhu spektakulární brakovou literaturu a taky proto byl tak populární; jako zejména ti Tři muškteýři fakt nejsou žádné veledílo, je to ve své podstatě jednoduchá dobrodružná literatura, jenom psaná pro jiného běžného Frantu čtenáře, než je dnešní běžný Franta divák. Anderson to podle mě pojal dobře.
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  SADAKO: přirovnala bys ty Tři mušketýry třeba k Sherlocku Holmesovi (2009) a pak Hře stínů (2011)? jako žádoucí modernizaci?
  COMODOR_FALKON
  COMODOR_FALKON --- ---
  MAWERICK: "Magie" není úplně správně - ačkoliv jsem LE zmínil v souvislosti se steampunkovou estetikou, ve svém jádru je to významně odlišný žánr a jeho "maskování" á la steampunk, které je přítomno cca prvních 75% první série je dáno zápletkou a maskování začne opadávat ve chvíli, kdy se děj přesune na půdu Gildy.

  MAWERICK: Ani jeden netvořil steampunk, akorát do něj byli dodatečně napasováni coby zdroje inspirace… Tzv. proto-steampunk
  Karel Zeman vycházel z verneovek - adaptoval je přidáním trochy retrofuturistické patiny a určité karikatury - dělá si z Verneovek (a zastaralé sci-fi obecně) blahosklonnou legraci tím, že posiluje bizarnosti v predikcích…

  A Jules Verne nepsal steampunk ani smykem - Jules Verne byl autorem čistokrevné hardcore Sci-fi a do kategorie "steampunk" spadl jen tím, jak jeho dílo "zastarávalo" až se stalo "komicky bizarním" a nabralo nový dech. To co psal Verne je v podstatě metaforický "cyberpunk 19. století" (Verne zemřel 1905 - a do dnešních dnů třeba neexistuje tak rychlá ponorka, jako Nautilus).

  Jednou se ve stejné kategorii "jak si předci představovali budoucnost" pravděpodobně ocitnou i Startrek, Star Wars a W40K… Lze jen doufat, že je pak zpětně zařadí třeba do "starpunku" a ne do "steampunku", ačkoliv jim to nejspíš s ohledem na časovou osu bude splývat...
  MEMNON666
  MEMNON666 --- ---
  SHEALA: Tajemství hradu v Karpatech musim vyzkouset s potomkem, snad nezadelam na nocni mury :D
  SADAKO
  SADAKO --- ---
  SOMBRA: Mně se to docela líbilo. Když už nic jiného, alespoň to není _další_ nudně zaprášená adaptace, která jenom kopíruje ty předchozí, ale snaží se to komunikovat látku současnému divákovi náležitými prostředky.

  To mi připomíná Coppolova Draculu https://www.csfd.cz/film/1639-dracula/prehled/
  Pokud ti náhodou doteď unikal, tohle rozhodně stojí za vidění. Mně přijde geniální ve stylizaci, která funguje strašně zajímavým způsobem - vzala to, co bylo v předloze skrytě naznačeno a jebla to (velice dobře) divákovi do ksichtu. A naopak věci otevřeně řečené v románu, tady jsou v druhé vrstvě a pod ní je ještě pár dalších. To je třeba něco, co má málo Dracula movies - víc vrstev. Ten film je gotický do morku kostí, ale mluvit řečí postmoderny.
  SOMBRA
  SOMBRA --- ---
  MEMNON666: a koukala jsem na tu Violet Evergarden, to jsem vůbec netušila, že existuje

  SHEALA: those were the days :D
  SHEALA
  SHEALA --- ---
  Imho Adéla ještě nevečeřela je trochu steampunk, a Tajemný hrad v Karpatech už hodně.
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam