• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TSOHpermakulturni zahrady, zemědělství a tak... aneb upadající kult Přemka Podlahy
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    taky daruji konsky hnuj :D cele kupy! Beroun a okoli :)
    GIO
    GIO --- ---
    imho i zahranicni hybrid bude v takovych podminkach mensi nez ten z obchodu.
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    Ty lilky co ma Gio jsou z me sadby a byl to cesky rany lilek, ty jsou pomerne male. pry pokud clovek chce obry, musi si tam nasadit naky zahranicni hybrid, ceske rostliny delaji tyhle male lilky. Ale jsou vyborne, pestujem je uz druhy rok a relativne jdou, akorat chteji hodne vlhka a dobre vyhnojenou pudu.
    GIO
    GIO --- ---
    jj hlavne je potreba mit dost rostlin, protoze v nasich podminkach to jedna na vic nez jeden az dva imho nevytahne..
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    GIO: My lilky pěstujeme stejně jako rajčata v barelech u chalupy pod střechou, takže mají trochu teplejší podmínky. Loni jsme sklidili jeden tak 15cm dlouhý (měli jsme jen jednu rostlinu na zkoušku).
    GIO
    GIO --- ---
    lilku mame dost, ale v techto podminkach - pokud jsou na zahone venku - vic moc nenarostou, ja je sklizim tak cca 10 cm velke a nahodou to staci pri vytvareni nejakeho jidla pro dva, s pridanim dalsich ingredienci.


    letos uz jsem mela tak ctyri a roste jich tam dalsich x.

    celer mame jen rapikaty a ten uz je normalne ke sklizni a pekny, velky.
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    IVUSHA: To je každý rok jinak... Někdy je celer krásný, jindy napůl, jindy stojí za prd..
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    mě bulvy taky nedělá... otázka je, jestli je to vůbec bulvovej.

    ono v těch semínkách občas není to co tam má bejt, loni sem sázel pagodu a sklízel růžičkovou kapustu :)
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    tak já mám ze 6ti rostlinek jen jeden lilek:-) Tak snad stihne dorůst.Jinak celer taky letos pěstuju poprvé.Listy velké,ale dole nic,myslíte,že to ještě naroste? Ježiš to je čárek.-)
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    IVUSHA: Máme letos lilků asi 13, ale plody (nám tady, máme tu trošku chladněji) rostou pomalu. Letos rostou navíc i docela opožděně, zatím máme první tvé velikosti, další jsou ještě úplná "mimina". Tak snad něco stihnem sklidit, než přijde podzimní ochlazení.
    SELECTOR_IX
    SELECTOR_IX --- ---
    lilek mi roste celkem dobře, 3 sem stihl sklidit a čtvrtej mi snědl asi sousedovic uprchlej králik...
    IVUSHA
    IVUSHA --- ---
    Tak my měli letos jen jednu malou dýni a pak rostlinka uschla. Ale zbytku se docela daří. Jsem zvědavá,zda ten lilek vyroste,teď má tak 7cm. Zkoušeli jste ho někdo pěstovat


    Jsem zvědavá,zda ten lilek vyroste,teď má tak 7cm. Zkoušeli jste ho někdo pěstovat


    JANYNA
    JANYNA --- ---
    Kdo by chtěl tykve řešit více, právě jsem se pokusila založit klub, můžete hlasovat.

    [ nyx :: kluby :: hobby, sport ]
    JEECRAFT
    JEECRAFT --- ---
    ANABEL_LEE: diky, az bude cas zkusim :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    ANABEL_LEE: samozrejme lze alternovat, zejmena ta tvarohova slozka
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    JEECRAFT: v podsate je to cheesecake po cesku .) akorat do tvarohove vrstvy pridavam dynove pyre a pernikove koreni, je toho pak trochu vic.

    na korpus 400g osvedcenych susenek (k te dyni se moc hodi kakaove bebe dobre rano) a 100g masla, utlouct, smichat s rozpustenym maslem, vystlat formu a lehce zapect (alternativa je udelat si krehke testo z receptu).

    Dale vemes tvaroh a pul az dva, neco dynoveho pyre (to se dela tak ze se dyne nakraji a vypece, vypecena voda se slije a co zbylo z duzniny se rozmixuje), 4 vejce, 100g cukru, pernikove koreni (nebo dle chuti jen skorici atd. mozna by sel i zazvor nebo trochu chilli). Z vyse uvedeneho zrob hladky tvarohovy krem, ktery umisti na spodni korpus ze susenek. Mozno udelat pul tvarohovy cisty a pul s pridavkem kakaa a kakaovy krem nakydat ruzne po buchte.

    Cele se to pece, nebo spis susi, pri 170-180 C klidne hodinu dle tloustky tvarohove vrstvy, ktera musi byt pri vytazeni dortu lehce zaruzovela nahore. Po vychladnuti lze konzumovat, nebo lze jeste nazdobit sezonnim ovocem a pokapat nejakou zelatinou, pokud se tak ucini kdyz je dort jeste uzavren v pecici forme, zatece zelatina do horkych susenek a je to docela dobre :)
    JEECRAFT
    JEECRAFT --- ---
    ANABEL_LEE: dynovy cheesecake zni zajimave - podelis se o recept? :)
    ANABEL_LEE
    ANABEL_LEE --- ---
    mi sladka dyne moc nesedi do slanych jidel, mam na to chut jen nekdy, ale delam dynovy cheesecake a ten je famozni, a chci zkusit nejake rezy s cokoladou...
    JANYNA
    JANYNA --- ---
    THEO_PHIL: Polívka je jistota, základní úprava pak je pečení - z toho se dělá pyré a to je výchozí bod na leccos dalšího. Dýňový chleba, dýňové noky (půl těsta dělá to pyré), atp.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam