• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NATASHARELATED - spříznění na cestě
    rozbalit záhlaví
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SETEC:
    To se opravdu ptáš? Je to snad nabíledni:
    Já jsem s tím nepřišla, jeho dílo ani pořádně neznám, nevím, proč Tě napadl...

    SETEC
    SETEC --- ---
    NATASHA: proc ja? :) Prijde mi to docela k tematu, i kdyz jeho hlavni smer byla lidska sexualita. Ale partnerstvi je hlavne o sexu a detech. Samozrejme je do toho zahrnuto i vice ale zacal bych od tohoto bodu.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    (Ten výzkum by pak asi byl spíš kvalitativní....ale stejně fabuluju, nevím o žádném.)
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NAVON_DU_SANDAU:
    No, ony ty případy existují s různými zástěrkami. Kamarádky, spolubydlící...
    Jeden - single - člověk může v ČR dítě adoptovat.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    NATASHA: Necekal bych, ze by existovala nejaka studie na tohle tema, kdyz jeste ani neproslo registrovane partnerstvi.
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    SETEC: Stejne nevim o cem se bavite protoze manzelstvi je sice dane instituce vytvorena umele

    tohle mi přijde po delším čase podstatná informace. lidé se často chovají tak, jako by tady instituce existující kolem nich a ovlivňující jejich život byly odjakživa. neuvědomují si, že i ony mají jakousi historii a také počátek svého fungování. pokud pak lidem v současnosti na "jejich" instituce někdo "šahá" a chce je měnit, vyskakují jako čertík z krabičky a snaží se silou mocí ochránit jejich čistotu (podepisují petice, zakládají sdružení, podněcují parlament). jako příklad se dají uvést změny jazyka, resp. gramatiky. ale každý z vás si zajisté domyslí své. nejinak je tomu i s rodinou, jak tu už zmiňoval BEZ.
    já osobně bych ve výchově dětí v rodinách homosexuálních rodičů větší problém nespatřoval.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    SETEC:
    Myslíš Alfreda Kinseyho?
    No a co kdybys to trochu rozvedl sám, když už Tě napadl.
    KRULDA
    KRULDA --- ---
    Posledni vetsi vyzkum, o kterem vim, byla vydana publikace zaobariajici se vysledkem vyzkumu "Homosexualita, společnost a AIDS v ČR" z roku 1995, kde se o teto problematice nepise vubec nic. Dle meho nazoru se tedy cerpaji kuse informace ze zahranicnich zdroju. Ostatne vyzkum ohledne nazoru ceske populace na adopce toho druhu, ktery zde zminujeme, by nekde mohly byt...
    STEPNI_VLK
    STEPNI_VLK --- ---
    BEZEJMENNY: Fakt, že to Baspe popírá, je jen její způsob společenské obrany. Jen slova. Rozhoduje totiž vždy chování, nikoli to, co o sobě kdo tvrdí. Rozumíte mi?

    BEZEJMENNY: Co má moje pravda společného s tím, zda ji vyjádřím, nebo ne? Je to moje pravda. Zda jí uvěříte, je vaše věc. Tak se mě nesnaž umlčet, ano?

    nejsem si úplně jist, ale neprotiřečíš si v těchto dvou příspěvcích náhodou, BEZi? tak trochu mi to totiž připomíná tu o kázání vody a pití vína. ;)
    SETEC
    SETEC --- ---
    BASPE: Dychej zhluboka. klid nenadavej nerozciluj se . pohoda pohoda pohoda :) on se k nicemu nestavi celem ale temenem drc drc. tak to neres :)
    SETEC
    SETEC --- ---
    TASH a nechces zacit treba Kinsey? :)
    BASPE
    BASPE --- ---
    BEZEJMENNY: Uf. Jen rikam, ze jsi byl prvnim, kdo zacal toho druheho urazet. Tot vse.

    Jinak nemusis (samozrejme) souhlasit s tim, co tvrdim. Jen se k tomu musis (chces-li si zachovat tvar) postavit celem.
    NATASHA
    NATASHA --- ---
    NAVON_DU_SANDAU:
    Já bych třeba uvítala studii z českého prostředí, byla-li jaká provedena.
    Že by reflektovala i společenské naladění, možnosti přijetí a obecnou morálku, která zde teď panuje.
    Ale možná je to jenom moje zbožné přání a žádná neexistuje - a nebo jsou podklady k dispozici pouze v parlamentu :)
    BEZEJMENNY
    BEZEJMENNY --- ---
    Upozorňuji, že to, co sem hodím, budou jen odkazy. Stáhnout a přeložit si je musíte sami. ;o)
    BEZEJMENNY
    BEZEJMENNY --- ---
    BASPE: a čím je tvůj pocit obecně společensky směrodatný, abychom ho museli přebírat? ;o)))))
    Nemusíme, že? takže stále mluvíš v osobní rovině....
    Nikdy to nejsem první já, kdo začíná jiné hodnotit v této rovině. Pokud to udělám, vždy je to jen reakce na totéž od jiného....
    PLAVEVA
    PLAVEVA --- ---
    SETEC: my pod parou si rozumime:-))sice nevim kde to konkretne bylo ale pisu jako prasnice kdykoli a kdekoli tak se omlouvam:-)
    SETEC
    SETEC --- ---
    Stejne nevim o cem se bavite protoze manzelstvi je sice dane instituce vytvorena umele, ale clovek ma svuj sexualni pud a materske "instinkty" ale partnerstvi je zalezitosti spolecnych cilu, a dohodnutych osobnich pravidel, ktera muzou byt u kazdeho jina. A kazdy sem ted haze sve nazory jak to vidi on, tak si podle toho najdete protejsek ale taky musite pocitat s tim, ze kdyz to bude dinosaurus a vy se prubehem zivota budete vyvijet, tak to stejne ztroskota.
    DOTY
    DOTY --- ---
    BEZEJMENNY: Jestli muzes, posli mi to do posty. Prelozim to. Diky.
    NAVON_DU_SANDAU
    NAVON_DU_SANDAU --- ---
    NATASHA: No, je fakt, ze mam se studiemi liberalu na tema, ktere se tyka me zaliby, sve zkusenosti, takze se na to slibenou resersi vazne tesim.
    SETEC
    SETEC --- ---
    PLAVEVA: pary se sklonujou podle ceho? , ja si rikal kdo je pod parou :)
    BEZEJMENNY
    BEZEJMENNY --- ---
    NATASHA: ano. Proto má velmi mnoho amerických studií jen velmi malou vypovídací hodnotu. Výjimky existují, ale je problém se k nim v té záplavě názorů a teorií dostat. Problém elektronického věku. Budu se muset dokopat k nějaké rešerši. ;o))))))
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam