• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Lidé nejvíc věří Babišovi, jeho podpora však trvale klesá – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/domaci/463433-lide-nejvic-veri-babisovi-jeho-podpora-vsak-trvale-klesa.html
    3.nejpopulárnější politik.. hmm :-)
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    LINKOS: .o))) přesně tak. také jsem pro to, aby politické strany byly sdruženy v Národní frontě pod vedením prezidenta republiky. majetek pirátů (protože ti v ní nebudou, to ti garantuju) si ukradnu já.
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    ATOMIKS: ty nejak touzis po zakazu vyznavani islamu v cr? Co rovnou zakazat vsechna nabozenstvi a majetek si rozebrat?
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    OLOL
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    HONCKA: proč by to neměla být otázka na poslance? oni teď jednají o ústavním referendu a ono je blbý se ptát po jeho mantinelech?
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ATOMIKS: tohle neni otazka na poslance, ale na ustavniho pravnika
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ATOMIKS: ono to asi nejde, ale v realu ti zadny poslanec fundovane neodpovi. To by k takove situaci muselo realne dojit a muselo se to dostat pred Ustavni soud - do te doby budou vsichni jen varit z vody. A pak je tu samozrejme ono lavirovani kolem toho, co je "podstatne" (a nekterych autoru te formulace se uz nezeptas... uz neziji) ... A v tom co uz neni to je subjektivni nazor - pravnici i zakonodarci umi byt hodne kreativni. Takze muze jit o ustavni spor na dlouhou dobu (a dokud neskonci, zakon platit bude)... ne, fakt bych necekal, ze k tomu se Pirati fundovane vyjadri - oni tu ustavu ani nepsali..
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    HONCKA: slova, že to nejde, mě moc neuklidňují. proto jsem doufal v rerakci někoho, kdo je s poslancema v kontaktu.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ATOMIKS: nevim, nejsem pravnik, ale co jsem tak prochazel, tak to pry nejde zmenit ani ustavnim zakonem
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    HONCKA: a to tvrdé jádro a jeho neměnnost budou v tom zákonu o referendu nějak kodifikovaný? proč by nešlo ústavním referendem zrušit tento článek ústavy?
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ADAMIRA: asi jsem to pořádně nepřečetl.

    Piráti stavebně oddělené kuřárny prosazují, já to pochopil chybně, že by "neměla vkročit do hospody", sorry, už jsem to smazal (pls. to samé)

    já se občas holt psaním jen tak odreagovávám ale ono to znamená předtím všechno přečíst.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ATOMIKS: Na tohle by urcite muselo byt ustavni referendum, navic jsem narazil na pojem "materialni ohnisko ustavy" nejsem právník, ale co jsem googlil, tak podstaný je

    Ustanovení čl. 9 odst. 2 Ústavy České republiky konstituuje nejdůležitější
    ústavní imperativ, podle kterého „změna podstatných náležitostí demokratického
    právního státu je nepřípustná.“ Tento zákaz zakotvuje ochranu materiálního ohniska
    ústavy či tvrdého jádra ústavy. Každý právní akt směřující k takové změně ústavy, která
    by byla schopna narušit podstatné náležitosti demokratického právního státu, by nebyl
    legitimní vzhledem k hodnotové orientaci ústavy.

    A tyhle veci by do toho spadali
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    IKARI: kdyz pisu ad absurdum - pritazeno za vlasy - pokud to prezenu - nijak te nenapadam :) mezi obcanem a statem samozrejme nejaka prava a povinnosti jsou (pravni, financni, trestni, ustavni...) co se tyce zdravi - uz nejaka zasadni pravidla definuje listina zakladnich prav a svobod. ale ta tvoje retorika je podle meho uz mimo tento ramec :) s tim se myslim muzem rozejit
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    prosím pěkně, ptal jsem se vedle, ale fakt by mě to zajímalo. piráti jsou pro přímou demokracii. jak se staví k následující ústavně referendální otázce: "Jste pro, aby svoboda vyznání zůstala zaručena mimo vyznání Islámu. Jste pro zákaz vyznávání Islámu v ČR?". nebo třeba otázka: "Jste pro, aby v ČR zůstala volná soutěž stran jen tehdy, pokud tyto strany jsou sdruženy v Národní frontě pod vedením prezidenta republiky? Jste pro zákaz stran, které nejsou v NF?". tedy jestli lze hlasovat o otázce, která přímo odporuje současné Ústavě.
    dále by mě zajímalo jak často lze referendum o nějaké otázce opakovat?
    xchaos se chlubil svými konekcemi, tak jestli by z nich dokázal vytáhnout odpověď?
    IKARI
    IKARI --- ---
    NE7RA: to je logika, protoze je spatne selekce novorozenat, tak se radsi budem snazit byt nemocni vsichni, protoze jakekoliv snahy o zdravou populaci jsou evil
    IKARI
    IKARI --- ---
    NE7RA: ...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: napriklad na zahradky nebo pod okna bytovych domu. chapu, sso logic.
    IKARI
    IKARI --- ---
    VYHULENY_UFO: nikdo ti nezakazuje tabak konzumovat, jen te omezuji na prostory, kde pri tom tvoje spaliny bude vdechovat co nejmin lidi
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    IKARI: ne, tvoje uvahy nesdilim :) ad absurdum em si ze se zvysenou mirou nemocnosti obecne v populaci klesa produktivita lidi, tim klesnou statu prijmy, ale stoupnou vydaje, protoze se musi snazit nejakym zpusobem o ty lidi postarat je tohle argument pro selekci novorozenat. ty postizene zabit - ty zdrave do sluzeb statu...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: omezeni vidim jinak. napriklad, ze si nekoupim tabak v kdejaky trafice. ale zakaz spolecne konzumance legalniho vyrobku je uz pres caru. zacyklena diskuse.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam