• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    Piráti.czprosíme účastníky debaty, aby se zdrželi vulgarit a osobních útoků alespoň na úrovni některých slušnějších klubů tady na NYXu (nereagujte na ID DANYSEK a VYHULENY_UFO jsou to trolové)
    Veškerý gaychat patří do druhého klubu, zde bude smazán.
    homepage - www.pirati.cz | twitter - 
    @PiratskaStrana | toto je polooficiální odborný klub pro nyx-aktivní členy, kandidáty, příznivce a potenciální voliče - ne [ oficiální fórum ] | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ] | pokud chcete obecně tlachat o nově vznikajících politických stranách a hnutích, zkuste [ Politické alternativy a jejich příznivci ] | pokud chcete Piráty obecně nemoderovaně poloodborně zdrbnout, jsou tu pro vás [ Piráti.cz (unofficial) ] | povolební priority [ 20 nejdůležitějších bodů pirátského programu ]
     
    Automaticky detekované klikatelné hashtagy pro lepší organizaci obsahu jsou v tomto klubu vítány - příklady: #praha #volby #koalice #privacy #media apod.
    rozbalit záhlaví
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    XCHAOS: tak s tímhle přístupem se ta politika bude dělat nejlíp ;)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ADAMIRA: asi jsem to pořádně nepřečetl.

    Piráti stavebně oddělené kuřárny prosazují, já to pochopil chybně, že by "neměla vkročit do hospody", sorry, už jsem to smazal (pls. to samé)

    já se občas holt psaním jen tak odreagovávám ale ono to znamená předtím všechno přečíst.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    ATOMIKS: Na tohle by urcite muselo byt ustavni referendum, navic jsem narazil na pojem "materialni ohnisko ustavy" nejsem právník, ale co jsem googlil, tak podstaný je

    Ustanovení čl. 9 odst. 2 Ústavy České republiky konstituuje nejdůležitější
    ústavní imperativ, podle kterého „změna podstatných náležitostí demokratického
    právního státu je nepřípustná.“ Tento zákaz zakotvuje ochranu materiálního ohniska
    ústavy či tvrdého jádra ústavy. Každý právní akt směřující k takové změně ústavy, která
    by byla schopna narušit podstatné náležitosti demokratického právního státu, by nebyl
    legitimní vzhledem k hodnotové orientaci ústavy.

    A tyhle veci by do toho spadali
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    IKARI: kdyz pisu ad absurdum - pritazeno za vlasy - pokud to prezenu - nijak te nenapadam :) mezi obcanem a statem samozrejme nejaka prava a povinnosti jsou (pravni, financni, trestni, ustavni...) co se tyce zdravi - uz nejaka zasadni pravidla definuje listina zakladnich prav a svobod. ale ta tvoje retorika je podle meho uz mimo tento ramec :) s tim se myslim muzem rozejit
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    prosím pěkně, ptal jsem se vedle, ale fakt by mě to zajímalo. piráti jsou pro přímou demokracii. jak se staví k následující ústavně referendální otázce: "Jste pro, aby svoboda vyznání zůstala zaručena mimo vyznání Islámu. Jste pro zákaz vyznávání Islámu v ČR?". nebo třeba otázka: "Jste pro, aby v ČR zůstala volná soutěž stran jen tehdy, pokud tyto strany jsou sdruženy v Národní frontě pod vedením prezidenta republiky? Jste pro zákaz stran, které nejsou v NF?". tedy jestli lze hlasovat o otázce, která přímo odporuje současné Ústavě.
    dále by mě zajímalo jak často lze referendum o nějaké otázce opakovat?
    xchaos se chlubil svými konekcemi, tak jestli by z nich dokázal vytáhnout odpověď?
    IKARI
    IKARI --- ---
    NE7RA: to je logika, protoze je spatne selekce novorozenat, tak se radsi budem snazit byt nemocni vsichni, protoze jakekoliv snahy o zdravou populaci jsou evil
    IKARI
    IKARI --- ---
    NE7RA: ...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: napriklad na zahradky nebo pod okna bytovych domu. chapu, sso logic.
    IKARI
    IKARI --- ---
    VYHULENY_UFO: nikdo ti nezakazuje tabak konzumovat, jen te omezuji na prostory, kde pri tom tvoje spaliny bude vdechovat co nejmin lidi
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    IKARI: ne, tvoje uvahy nesdilim :) ad absurdum em si ze se zvysenou mirou nemocnosti obecne v populaci klesa produktivita lidi, tim klesnou statu prijmy, ale stoupnou vydaje, protoze se musi snazit nejakym zpusobem o ty lidi postarat je tohle argument pro selekci novorozenat. ty postizene zabit - ty zdrave do sluzeb statu...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: omezeni vidim jinak. napriklad, ze si nekoupim tabak v kdejaky trafice. ale zakaz spolecne konzumance legalniho vyrobku je uz pres caru. zacyklena diskuse.
    IKARI
    IKARI --- ---
    VYHULENY_UFO: o tom uz jsem mluvil, nebudu se opakovat - omezeni je OK, zakaz ne
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: zakaz neni cesta, tak proc nemuzu jit dobrovolne do kurackeho podniku urceneho pro lidi, kteri se proto sami rozhodnout? kruh uzavren, ted uz je to jen na zacyklenou diskusi.
    IKARI
    IKARI --- ---
    VYHULENY_UFO: souhlasim s tim, ze by proti tomu mel bojovat vic, jenom si nemyslim, ze zakaz je tou spravnou cestou - a VYHULENY_UFO: i s premirou konzumace alkoholu by se melo neco delat, ale opet zakaz neni ta cesta
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: nemocnost... myslis jako, ze kdyz se zakaze koureni, ze se zmensi pocet nemocnych behem chri[pkovych epidemii?
    IKARI
    IKARI --- ---
    NE7RA: jenze lidi tu musi byt pro stat aby tu mohl byt stat pro lidi - uplne stejne jako tu musi byt stat pro lidi, aby tu lidi mohli byt pro stat :D je to symbioticky vztah, kde oba musi odvest svoje - kdyz se na to kterakoliv strana vykasle, tak nastane problem - vem si ze se zvysenou mirou nemocnosti obecne v populaci klesa produktivita lidi, tim klesnou statu prijmy, ale stoupnou vydaje, protoze se musi snazit nejakym zpusobem o ty lidi postarat - a tenhle problem tu dneska je, kdyz se prumerna doba doziti prodluzuje (a jeho cena zvetsuje) rychleji nez prumerna doba, kdy je clovek schopen byt aktivne produktivni - je v zajmu vsech, aby vsichni byli co nejvic fit co nejdele
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    VYHULENY_UFO: uplne to vidim,v hospodach se zakaze pit alkoholicke pivo, dovoli se jenom limonady a birell.
    chlast se bude pit na ulicich, na zahradkach a nebo jenom doma.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: dalsi vec je, ze by se mel zakazat i alkohol. vis kolik lidi po jeho uziti zemrelo a nebo zkurvilo zivot svemu okoli. policejni statistiky ti urcite potvrdi, ze vetsina domacich zabijacek vznikla behem konzumace alkoholickych napoju.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    IKARI: zajmem statu je mit zdravy narod

    v tom pripade jedine zakaz tabaku a jeho postaveni na uroven tvrdych drog jako marihuany, pervitinu ci heroinu.
    NE7RA
    NE7RA --- ---
    IKARI: stat je tady pro lidi, ne lidi pro stat :)) a moje zdravi a mira, jakou si ho budu kurvit, je fakt moje vec :D
    IKARI
    IKARI --- ---
    NE7RA: a je principialne spatne ze plosne omezuje a znevyhodnuje skupinu lidi, co ublizuje sobe i okoli? dovolim si nesouhlasit :D zajmem statu je mit zdravy narod a co si budem povidat, tve zdravi neni jenom tvoje vec, ale ma hlubsi dopady na vsechny - jinak receno kolektivni mira zdravosti/nemocnosti ma vliv na produktivitu komunity
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam