• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    KEB
    KEB --- ---
    FRK_R23: takže si piráti potažmo celá vláda zelenýma slibama vytrela prdel. A to potom, co nás podpořil polský soud a byla na naší straně i ta zlá EU. A o něčem jako je transparentnost si může občan taky akorát nechat zdát.

    A já naivní blbec jsem doufal, že proti téhle evidentní lumparne budou piráti vystupovat a bojovat proti ní, když ničím tak aspoň hlasitým křikem. Místo toho na to Půtovi ještě svítí.

    V EU si musí klepat na čelo, co jsme to za curakov
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    FRANZIMOORE: Jsem z toho docela zklamanej. Nejdřív ten ezo-antivax blábol o očkování a teď tohle. No zatim doufám, že hlavní téma, tedy digitalizace, bude náplastí za tenhle divnej start.
    FRANZIMOORE
    FRANZIMOORE --- ---
    FRK_R23: Bohužel ano
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    KEB
    KEB --- ---
    Spor o Turów skončil. Vyhrál fosilní průmysl, prohráli všichni – A2larm
    https://a2larm.cz/2022/02/spor-o-turow-skoncil-vyhral-fosilni-prumysl-prohrali-vsichni/

    Piráti k tomu nic? Tichý souhlas?
    SHAMAAN
    SHAMAAN --- ---
    KRAMERIUS: Nebo pohledem z druhé strany "TOP09 s dredy a trochou digitalizace" vs. nějaká reálná politická alternativa (třeba neskákat na každou debilní kulturní válku vyvolávanou pravicí)...

    Pro mě třeba jsou Piráti stranou, kde má ideová a komunikační otevřenost navrch před přísnou ideologickou disciplínou. Což z nich ale v českých poměrech dělá levici ať chtějí nebo ne, v tom má Šafr naprostou pravdu. Protože to znamená otevřenost i debatě o řešeních co nezapadají do čistě tržně-liberálního vidění světa, což žádná jiná parlamentní strana nepřipouští. A tvrdá konkurence napravo to taky při každé kampani použije proti vám, jedno jestli k tomu použije argumenty nebo dezinformace - evidentně to funguje, když i po velmi "středové" kampani většina tzv. středopravicových voličů buď utekla k Spolu anebo alespoň zuřivě kroužkovala první 4 starosty.

    Takže středopravá cesta znamená buď vzdát se autenticity a výrazně posunout ideologické a komunikační mantinely anebo budete v každé kampani věčně v defenzivě že nejste zakuklení levičáci. Dle mého skromného názoru obě cesty směřují mimo sněmovnu.
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    KRAMERIUS: No zrovna ten green deal je dnes politicky mainstream:) Podobne si dnes uz v europe jasny fasoun, ak chces ludom zakazovat si slobodne vybrat s kym chcu zit. Tazko povedat co prevazi, ale to mas rovnako aj v inych stranach. Akurat u piratov mas vyhodu, ze ked ta to zaujima, mozes do znacnej miery vidiet ako to zrovna vyzera, zatial co u nejakej ODSky netusis ktory kmotor ziskal navrch, az kym sa to nestane.
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    XCHAOS: Problém je, že u Pirátů je dnes ta "nabídka" tak široká, že nevím, zda převáží politicky středový model s důrazem na transparentnost a efektivitu vlády, nebo liberálně levicové nápady na úrovni různých neziskovek (kam pro sebe řadím i vše co má v názvu či popisu gender, LGBT, BLM, MeeToo, GreenDeal apod.).
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Samozřejmě ale debaty o "zralosti" Pirátů jsou šíelná podpásovka. Strana existuje 13 let. Různé jiné pidistrany byly marketingové projekty, snad s vyjímkou SZ, které se dostaly do vlády snad po 16 letech existence (i když asi jen 6 letech nějaké reálné existence), ale kdo komentoval "zralost" VV nebo ANO, což byly čistě marketingové projekty? Jakkoliv se víceméně ztotožňuju s dneším většinovým pohledem na Piráty a naše zařazení na politickém spektru i nemůžu rozporovat určité zaujetí svými vlastními vnitřními probémy, místo např. skutečnými problémy skutečných voličů (a často místo toho řešení toho, jak vypadáme před lidmi, co nás nikdy volit nebudou) - tak v základní rovině, "zralost" myslím Piráti předvedli ze všech stran demokracie po roce 1989 zdaleka největší a to bez ohledu na konkrétní věk jednotlivých členů (Ivan je dnes čtyřicátník, mě jako zakládajícímu členu táhne na 50 a řada jiných zakládajících členů dávno překočila 60ku! mlamojská klika okolo Jakuba není vše, co Piráti mohou nabídnout...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    :Čím víc tohle čtu, tím víc (až na drobné detaily) je to můj pohled:
    Piráti v roce 2022: chce to méně psychoterapie a více politiky – Forum24
    https://www.forum24.cz/pirati-v-roce-2022-chce-to-mene-psychoterapie-a-vice-politiky/
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OTZ: celá věc je zkrátka složitá. Dalibor asi nikdy nechtěl sedět ve vládní koalici s pravicově konzervativní stranou a je pravda, že o současné bezmocnosti poslanců za Piráty rozhodl jen malý zlomek voličů koalice PirStan, takže nějaká míra rozhořčení je rozhodně na místě. Ale některé vnitrostranické spory jsou obtížně komunikovatelné... např. proč pro vnitrostranickou komunikaci nechce část voličů strany používat Facebook, apod.
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Jo máme tu i takové exempláře :-)
    OTZ
    OTZ --- ---
    XCHAOS: jo, jasne, vsecko je krasne ruzovy a jednoduchy. me se teda ty tendence soucasnyho vedeni mit to jako korporatek taky nelibi, to uz nejsou Pirati ale Sasci.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: no, takhle by ti fanoušci zcela volného trhu vysvětlili, že když si někdo u tebe za barákem otevře důl, že se máš odstěhovat...
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Právě že to není úplně o státu. Ale o okolí které si zvolí pro sebe to nejlepší, nikoli na úrovni jednotlivce.
    A klidně bych přitvrdil. Ne v těch regulacích, ale v tom vymáhání. To je totiž fakt směšné.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: no tak bacha na to, budeš obviněn, že jsi "étatista" :-) ale fakticky, tahle rozhodnutí nejsou vždy na úrovni státu, ale třeba obce, města, regionu...
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: no já jsem jednoznačně pro tu druhou možnost :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: asi jak kde, ohledně té vody úplně nevím, určitě nějaké místní regulace existují. Asi dnes je to jiné, zejména ve státech jako třeba Kalifornie, než v takové té klasické éře Divokého Západu... ale jde o obecný princip. Buď se rozhodneš, že regulace jsou úplně špatně. A nebo se k tomu postavíš tak, že regulace vlastně zhodnocují tvůj majetek, že vlastnit nemovitost v kontextu územního rozhodnutí, v rámci kterého ti za plotem nevyroste fabrika, mrakodrap nebo dálnice, je vlastně fajn....
    CUKI
    CUKI --- ---
    XCHAOS: Hmm to jsem netušil. Tedy nějaké vrty důlní činnost a pod nikdo neřeší? V tom vidím tu volnost spíše omezující. Kdyby to platilo u nás, tak já už jsem dávno bez vody...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    CUKI: pokud jsem to napsal dobře... úseč to snad není :-) zkrátka patří ti nerostné bohattví pod tím pozemkem až do středu země. Směrem nahoru vzdušný protor sice ne, to řešily složité právní spory v počátcích éry civilního letectví, ale na druhou stranu ve většině měst nepllatí žádné stavební regulace a to, jak vysoký mrakodrap se ti vyplatí postavit, se většinou odvíjí jen od ceny pozemku...

    je to rozdílné pojetí oproti evropskému právu, které v podstatě vychází z feudalismu a jsi spíš přeci jen něco jako nájemník na "králově" výsostném území...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam