• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAR_TINAMarmelády, džemy a jiné zavařování
    Výroba marmelád, dženů, rosolů a klevel. Zavařování - ovoce, zelenina, houby. Zásoby dobré na chuť i hezké na pohled.
    rozbalit záhlaví
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SQUZZA: cca 40 min.?
    to už pak musíš odhadnout sama - záleží i na druhu rajčat a hlavně množství na plechu - prostě to nepřipéct
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    ILLUZE: ok to zni dobre! diky :]
    co jsem udelala z aktualniho prebytku jsem zamrazila ale s pristi varkou zkusim tohle. btw, jak dlouho to tak peces?
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SQUZZA: po rozmixování to ještě za míchání povařím - cca 25 min - a pak to hned naliji do skleniček, uzavřu víčkem a položím víčkem dolů, přikryji to celé dekou, aby se teplota snižovala postupně
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    ILLUZE: zavarit znamena dat do sklenicek, zavrit, ponorit do vrouci vody a nechat nakou dobu? to je to o co mi primarne jde... :]
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SQUZZA: recept odtud z Nyxu, ozkoušeno loni
    Rajčata nakrájíš na čtvrtky, poliješ olivovým olejem, okořeníš nakrájenou bazalkou a tymiánem, můžeš dochutit cukrem a solí, popř. česnekem. Upečeš v troubě, pak rozmixuješ a zavaříš.
    SQUZZA
    SQUZZA --- ---
    zavarujete nekdo rajcatovou omacku (nebo proste cokoliv z rajcat)? ani mi nejde vylozene o recept ale o ten proces zavareni - uvarim to, horky naliju do cistych sklenic a pak to dam na chvili do hrnce s vrouci vodou? na jak dlouho? dekuji :]]
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    ZEMINO: s tím zkušenost nemám, ale spíš než marmeládu bych zkusila pečený čaj (záleží kolik toho máš).
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    ANYSA: jsou to 4 dny,co jsem je zavařila.broskve nechutnají zle,ale nevím,jestli jsme to schopni sníst :)
    ještě mě napadlo,co z toho udělat marmeládu?půjde to?
    JESTERENKA
    JESTERENKA --- ---
    Shanim osvedceny a vyzkouseny recept na jerabiny na kyselo. Urodilo se nam cerneho jerabu a tak bych rada zkusila i neco jineho nez klasickou marmeladu
    ANYSA
    ANYSA --- ---
    ZEMINO: kompot broskvový prý rád nechytá a rád kvasí. Loni takhle kolegyně byla na mrtvici, protože loupala a zavařovala 40 sklenic broskví a všechny jí zkvasily. Kdybych jich měla nechycených hodně, zavařila bych to znova, ale broskvě budou asi měkčí. Kdybych měla do 10 sklenic, nacpala bych to do ledničky a do pár týdnů spotřebovala. Případně udělala přesnídávku pro děti.
    ZEMINO
    ZEMINO --- ---
    Dá se po 4 dnech znovu zavařit kompot broskvový,co se nechytil?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WERKA: My je setřásáme. Co spadne na zem, je zralé. Nebo spíš každé ráno sbírám pod stromem, co opadalo. Nejsou nijak katastrofálně natlučené - je tam trávník.
    WERKA
    WERKA --- ---
    MAR_TINA: Díky. Uvidím, co ty blumoslívy nebo co to je vyvedly a jestli už budou k trhání.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    WERKA: jo slívy. Mám obří krásné slívy, takové ty ojíněné. Velký hrnec jsem jich v pátek rozvařila a ledabyle propasírovala přes cedník na šťávu, přihodila trochu soli, aby mi to nezačlo kvasit. Mísu šťávy jsem dala do lednice a celý víkend odebírala dle potřeby. Co zbylo (cca 900g) jsem v pondělí zahřála, zamyslela se nad tím, jak to za víkend zhoustlo - asi odpar :), nasypala tam jen 250g cukru, povařila 5 minut, otestovala kapkou na talířku pevnost a bez dalších úprav jsem to nalila do sklenic :)))
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANDREJKA: vyteklo to, kde víčko nedoléhalo správně. Ono na tom se to právě pozná.
    Taky se mi to občas stane, když mám pocit, že to mám na háku a jsem líná to tou hlavou projet dvakrát.

    A dnem vzhůru se otáčí kvůli tomu, aby se prosterilizovalo i víčko. Páč když se to neudělá, tak to právě od víčka může začít plesnivět.
    ANDREJKA
    ANDREJKA --- ---
    MRNOUS: ja letos taky prvni zkusenost se zavarovanim. co se ikeackych tyce, nemam odzkouseno, ale priste jdu do nich. co se tyce tech druhych, krasny a dobry, ale cokoli jsem otocila dnem vzhuru, coz je v kazdym receptu, vyteklo / vybuchlo po cely lince. zbytek jsem neotacela a po dvou tydnech kdyz doslo na konzumaci tak vicka skoro nesla sundat. po dvou mesicich zatim se nekazi ani bez lednice. proc to vsechno odlitalo, mi tu nikdo bohuzel neporadil... tak bud zkus a porad co delam spatne nebo neotacej!! :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SHADOWALKER: ještě vysvětlím manželovi, že jedeme na zeleninový výlet :))))
    No co, okolí je super na kola a tak.
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    MAR_TINA: My to máme kousek, taky plánuji návštěvu na rajčatovém dni. :) Jinak on to všechno fakt pěstuje, byla jsem tam naposledy před dvěma lety (to zrovna stavěli ten obr skleník) a přišlo mi to fakt zajímavé.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    SHADOWALKER: jééé, děkuji moc, to mě nadchlo, rajčatový den atd. nemám to zas tak daleko, bude hezký výlet.
    SHADOWALKER
    SHADOWALKER --- ---
    MAR_TINA: Pro tomely doporučuji sem: http://www.pawpaw.cz/ Pán je velmi sympatický a má krásné skleníky!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam