• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    VASAXDealextreme - laciné gadgety a spousta dalšího z Číny
    MA747
    MA747 --- ---
    TOM: helpdesk celnice do příštího dne. Ale jestli se ptáš na ČP, tak i přes urgenci doposud nic.
    QUIP
    QUIP --- ---
    TOM: Ne, adresat neudelal vubec nic a posta proste jednoho dne prinesla balicek a fakturu / dobirku (uz nevim presne) na zaplaceni vseho toho cirkusu okolo a cisla tam tak nejak vubec nesouhlasila s obsahem zasilky. Proste "nekdo" odhadnul cenu zasilky, k tomu pripocital fiktivni cenu postovneho (ktere bylo puvodne zdarma, ale to se pri procleni nehodi), z toho odvodil DPH a pricetl "manipulacni poplatek" CP (DPH se vypocitava prave iz te fiktivni ceny postovneho). Sakum prdum to bylo skoro ke 300,- u zasilky s hodnotou do 100,- CZK, kde by DPH bylo v radech desetikorun.
    TOM
    TOM --- ---
    QUIP: jako potom, co si to adresát proclil sám přes ecep? :-O
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    je vždy lepší zrušit tu plnou moc na proclívání? Není to pak horší když neseženu číslo zásilky pro ecep?
    QUIP
    QUIP --- ---
    BOAR: To bych nezkousel. Ono se vzdycky da dohledat, kdo to objednal a pak by se urcite nasel sikovnej pravnik, ktery by to proti tobe dokazal pouzit. Nikdy nesmis zapominat na to, ze CP je statni podnik a do nej si stat kopat nenecha. Proto taky CP dlouhodobe prochazi vsechno to, co jim prochazi.
    BOAR
    BOAR --- ---
    QUIP: tak me napada, co kdyz si nic neobjednas ? Co zacit objednavat veci, ktery se maj dodanit, a jako prijemce uvadet ceskou postu ... ? proste si to sama procli, a pak si to doruci a bude posobe chtit zaplatit ?
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    TOM: dal jsem jim i "Žádost o elektronické zasílání oznámení o příchodu zásilek ze zahraničí" - https://www.ceskaposta.cz/rady-a-navody/ocekavate-zasilku-ze-zahranici
    Akorat nic neposlali, ale mozna to bylo tim, ze uz jsem to mel predem vyplneny v cportal.
    QUIP
    QUIP --- ---
    TOM: V nekolika diskuzich jsem cetl, ze tohle udelala Ceska Posta - procli to, doruci ti zasilku a k tomu ti daji fakturu na tu castku "vypalne, clo, DPH z vymyslene ceny vcetne vymyslene ceny postovneho". A tobe nezbyva nic jineho, nez to zaplatit (pokud mela posta tvoji plnou moc). Druha varianta je "nechat to byt" a cekat na exekutora.
    TOM
    TOM --- ---
    TOM: teď poslali info

    Celní prohlášení bylo úspěšně zaplaceno
    Vážená uživatelko, vážený uživateli cPortálu,
    Vaše celní prohlášení s číslem 21CZ650000123456 bylo úspěšně vyřízeno a zásilka byla propuštěna k doručení.
    Kód rozhodnutí – "20211215 123456"
    Přejeme Vám hezký den.
    Tým cPortálu

    To mi přijde trochu divné, když jsem DPH ještě nikomu neplatil.
    www.postaonline.cz/trackandtrace o tom ale ještě asi neví
    (Komunikace s adresátem o uložení zásilky v dočasném skladu - nutné doložení hodnoty zboží.)
    TOM
    TOM --- ---
    POSEIDON: a jak vypadá proces bez jejich řízení? Třeba jak se dozvíš, že máš prohlášení vůbec vyplnit? Musíš si hlídat tracking?
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    TOM: ja jim poslal mejlem odvolani plne moci, oni to potvrdili.
    TOM
    TOM --- ---
    Lze vůbec nějak obejít 200,- poplatek u ČP a vyřídit vše přes ECEP, pokud jsem kdysi uzavíral smlouvu s ČP o zastupování?
    Přišlo mi avizo od ČP, potvrzení jsem neodklikl, šel rovnou na https://cportal.celnisprava.cz/ a vytvořil prohlášení.
    To je teď ve stavu "Registrováno".
    V hlavičce je ale status "Informace o platebních údajích (k zaplacení) nejsou k dispozici, vzhledem k tomu, že celní prohlášení dosud nebylo přijato celním úřadem. Celní prohlášení bylo úspěšně zaregistrováno, nyní se čeká na předložení zboží dopravcem."
    Informuje celní správa automaticky ČP, že k dokončení řízení potřebuje samotnou zásilku?
    MA747: jak rychlý byl helpdesk?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    REDSNAKE:
    Touch Screen Tactical Gloves Military Army Paintball Airsoft Shooting Combat Anti Skid Bicycle Hard Knuckle Full Finger Gloves|Men's Gloves| - AliExpress
    https://www.aliexpress.com/item/1005003178074364.html

    Já je používám při geocachingu na lezení (skála, stromy (arboristicky), ...). Nebojím se o otlučení kloubů, při slaňování se nebojím sevřít (přibrzdit) lano. Upínají se i kolem zápěstí, tak se nebojím toho, že se mi svléknou při nějakém záběru. Vydrží mi tak jedny na rok. Možná je i něco lepšího, ale já narazil na tyto a dále už nehledal. Je to čínské značení velikostí, takže si beru XL velikost i když bych pocitově bral u nás L.
    REDSNAKE
    REDSNAKE --- ---
    KOC256: Co to je za rukavice a jaká je s nimi obecně zkušenost?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Reklamace na aliexpressu...

    Občas něco reklamuji, ale pokud mi to už dojde, tak většinou ta úspěšnost klesá...

    V pátek mi došly rukavice s ochranou kloubů... Stejné i od stejného výrobce jsem kupoval už čtvrté. A tentokráte to číňanovi ujelo a vyztužení kloubů našil o cca centimetr jinam, takže hrana vyztužení padla přímo na kloub ==> nepoužitelné.

    Moc jsem nedoufal v úspěšnou reklamaci, protože se to nedá moc zdokumentovat ani při porovnání rukavic vedle sebe to není jasně zřejmé, že je něco špatně. Ale za pokus nic nedám a klikl jsem na dispute, kde jsem žádal o full refund bez vracení zboží. V neděli večer zadáno, v pondělí přišlo že OK a dneska ráno mi peníze došly na účet... Super... Jednalo se o cca 11 €.

    HANZO
    HANZO --- ---
    HANZO: heh, ty kokoti to pořád nedovezli.
    MA747
    MA747 --- ---
    MA747: nakonec byla přepravce KUPODIVU Zásilkovna, resp. packeta.com, která to doručila na adresu, bez clení, nebo poplatků. Tohle bylo pro mě překvapení. Před tím mi VŽDY balíčky z Činy doručovala ČP.

    Historie přepravy byla následující:
    • první záznam na sypost.net byla informace o tom, že informace o zásilce byla poslána do ČR (2021-11-26 04:38 Pre-Shipment Info Sent to Czech Republic),
    • za několik hodin bylo oznámeno akceptování zásilky a následně posláno do ČR (2021-11-26 15:43 CHINA, SHENZHEN, Acceptance, Sent to Czech Republic)
    • a za další necelou hodinu bylo tomu balíčku přiděleno "last mile" tracking ID. Podle toho Z na začátku mě mělo napadnout, že se jedná o Zásilkovnu a nikoliv ČP (2021-11-29 16:33 CHINA, SHENZHEN, Departed Sunyou Facility, Last mile number Z1234567890)
    • následně jen meziskoky různě po světě (GMTC, Arrived, GMTC, Departed), příjetí na letiště (2021-12-05 Czech Republic, Arrived at Destination Country Airport), 2021-12-07 Czech Republic, Arrived at Facility, 2021-12-07 Czech Republic, Arrived at Regional Facility, ...

    Jak jsem psal zde, tak je to loterie. Obchodník zvolí dopravce, zahraniční dopravce může, ale nemusí poslat do ČR echo o zásilce, ČR může, ale nemusí souhlasit s přijetím, v ČR se podle nějakého klíče vybere lokální dopravce. Pokud to jde přes ČP, která jako jediná spolupracuje s ECEP, tak to může, ale nemusí vložit do trackovacího systému, může, ale nemusí informovat o zásilce a nutnosti vyclení pomocí sms/mail (pokud obchodník/zahraniční dopravce poskytl). A pokud to v trackovacím systému ČP není, nelze provést celní deklaraci, což znamená výdaje.

    BTW:
    Na poště se hromadí zásilky z třetích zemí - Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/na-poste-se-hromadi-zasilky-z-tretich-zemi-40380785
    HANZO
    HANZO --- ---
    Hele, tak už mám výsledek stížnosti. Stěžoval jsem si ombudsmovi české pošty, ze před měsícem celníci zásilku proclili a od té doby trčí na poště. Psal jsem mu včera v poledne.
    Dnes v poledne napsal, že v tom nemůže nic dělat, když jsem to ještě nereklamoval na celní poště, ale že to tam pošle. A teď píšou z celní pošty, že to uvolnili k doručení.
    Takže po stížnosti to jde rychle.
    PISTA1
    PISTA1 --- ---
    QUIP: No to právě není jistý.
    Protože to CZxxxx je formát cainiao se kterým česká pošta vůbec nepracuje a s největší pravděpodobností to spadne pod odstavecMA747: Nepříznivá je situace s nejlevnější dopravou typu "listovní zásilka" (bez možnosti sledování)....

    Takže když ta zásilka přistane v zemi EU kde si tímhle formátem rozumí (u mě u těch 3 konkrétně maďarsko) projde to celnicí a ty to hodí do pytle procleno a pošlou to do ČR. Takže ty by měli dorazit přímo bez doplatku.

    Ty zbývající 3 dle všecho přistáli v Praze a protože ČP tento formát "nezná" tak to pravděpodobně projede tím automatickým celním řízením.

    Ale třeba ne, nechám se překvapit, teď s tím stejně už nic neudělám.

    Každopádně teď už objednávám všechno jen přes aliexpres shiping
    QUIP
    QUIP --- ---
    PISTA1: Aha, zmatlo me, ze 3 CZxxx ti dorazily a u 3 se bojis, ze nedorazi bez procleni. Ty Czxxx by mely patrnep rojit vsechny.
    Ja v rijnu / listopadu objednaval asi 15 zasilek a zatim vsechno dorazilo a vsechno nakonec slo jako combined package i kdyz to tak puvodne nevypadalo a puvodni tracking byl treba NL, DE, UH a tak podobne. Ted mi udajne do CR dorazila combined package s asi 8 balickama uvnitr a najednou je z toho LFxxxF
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam