• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUKvašení a kysání -chováme miliardy domácích mazlíčků
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ZUZKAOU: super, předpokládám, že to nebude jako pack, ale samostatně?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZATAMOKO: jo. hned spolu s knihou. Někdy během tohoto týdne.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ZUZKAOU: Bude i ebook?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A dá se to zkvasit?: Soutěž o knihu Síla přírodní fermentace
    http://zkvaseno.blogspot.cz/2015/01/soutez-o-knihu-sila-prirodni-fermentace.html

    Soutěž o tři kusy Katze.

    Vyfoťte nějaký svůj produkt, a během příštích čtrnácti dní pověste mi ho na profil na facebooku. Poslední týden v lednu proběhne hlasování a tři zůčastnění získají knihu. Dva s největším počtem lajků, třetího vyberu sama podle originálnosti/zajímavosti produktu/fotky.

    Podorbná pravidla v odkazu.
    MRTVYKOTE
    MRTVYKOTE --- ---
    ZUZKAOU: ha tak šťávu ze svého posledního zelí mám ještě v ledničče tak použiju tu... díky
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Imho půjde použít i třeba kombucha ze zdravé výživy - to že v tom je octové kvašení hořčici rozhodně nebude vadit.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MRTVYKOTE: nálev z jiného kvasného produktu - tedy nalož zelí, počkej až zkvasí a pak použij lák.

    Ale pokud seženeš kysané zelí které nikdo nesteriloval a nepřidával k tomu žádné konzervanty, tak lák z něho můžeš použít, případně v chladících regálech u zeleniny bývá šťáva z kysaného zelí ošetřená vysokým tlakem, tak ta taky funguje.

    Nebo tam můžeš přidat trošku chlebového kvásku, případně tabletku probiotik - ideálně takové, kde je lactobacillus plantarum a lactobacillus brevis, který žerou na co přijdou, narozdíl třeba od kultur v jogurtech, co chtějí laktózu.
    MRTVYKOTE
    MRTVYKOTE --- ---
    ZUZKAOU: už dlouho chci zkusit tvoje kysané hořčice, ale nemívám doma moc mléčných výrobků na vykápání syrovátky (a když mám tak na to pravdelně zapomínám) je možné tam použít jiný stratér, jestli ano tak jaký?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: ale aspoň jsem si to zprznila sama a terminologie je správně. Holt to poněkud odnesla čeština, proto zejména některé zdejší prosím o to aby to četli ideálně pod vlivem marihuany či nějakých empatogenů.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VANEK: inu Grada...

    Vzhledem k tomu že jsem s překladem měla vcelku značné zpoždění a velmi trapným způsobem jsem zjistila že opravdu nejsem překladatel a nic dalšího už překládat nebudu, slibuju, a nebohá korektorka si nad tím nejspíše vyrvala polovičku vlasů, tak do toho jsem nerýpala.
    VANEK
    VANEK --- ---
    ZUZKAOU: Grafik by měl užívat víc kvasných produktů a míň TLA.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jo a ukázky z Katze jsou zde http://bit.ly/17qVYbU
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GALE: nejspíš obojí zaráz, což je vpořádku. Kvásek můžeš zamrazit a nebo usušit - rozetřeš na pečící papír v tenké vrstvě, zakreješ utěrkou, ať ti do toho nelítá prach a počkáš až to uschne, posléze odrolíš. Při oživování trošku toho smíchat s čerstvou moukou a vodou a počkat co to udělá.
    GALE
    GALE --- ---
    Mám dotaz ohledně křísení kvásku.
    V létě jsem si z Uherského Hradiště přivezla velmi čilý kvásek. Pekla jsem z něj, ale postupně chřadl a o Vánocích prostě pošel. Vzala jsem ho jako základ a provedla klasické třídenní vedení kvásku a povedlo se. Můj dotaz zní, jestli se mi povedlo kvásek obnovit nebo mi prostě vyrostla nová kultura z breberek v mouce?

    Až si přivezu z Moravy nový kvásek, je nějaká možnost archivace kultury, abych si mohla kvásek v případě úmrtí opět vypěstovat?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GALE: snad během příštího týdne, nebo toho dalšího. V pondělí už by ji měli mít v Gradě.
    GALE
    GALE --- ---
    ZUZKAOU: A kdy bude venku, abych si šla udělat radost?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Síla přírodní fermentace - Sandor Ellix Katz - Knihy od Grada Publishing, a.s.
    http://www.grada.cz/sila-prirodni-fermentace_8253/kniha/katalog/

    Hurá - už je v tiskárně!
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    NABUKHADNEZAR: blbě. Zkus nějaké zdravé sypání, které jede makrobiotiku. Jinak tady http://pani-dyne.cz/e-shop/Detail-Produktu.aspx?VyrobekID=415 (míval ho ještě danfood, ale už ho nemají)

    čisté aspergylus oryzae (tedy aktivní spory bez rýže/krup) v maloobchodním balení nejspíš vůbec neexistuje.
    NABUKHADNEZAR
    NABUKHADNEZAR --- ---
    Kysu zdar. Nemáte tip, kde sehnat houbu/spóru koji na výrobu misa? Třeba v Brně?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: respektive jíst se pochopitelně dá i ta hmota bez chuti - je velmi probiotická. Jen je to hmota bez chuti.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam