• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUKvašení a kysání -chováme miliardy domácích mazlíčků
    Vše o potravinářských procesech, kde hrají hlavní roli bakterie a nebo kvasinky a ušlechtilé plísně taky. Pečivové kvásky, kefíry, sýry, pickles, nízkolakoholové limonády ... na co si vaše srdce vzpomene. Teorie, recepty, rady a vůbec. Pokud píšete nějaký návod, připište tam někam slovo recept, ať se to dá filtrovat. Díky
    http://zkvaseno.blogspot.cz/


    http://www.wildfermentation.com a zde kniha k ukradení http://extabit.com/file/28e3iw4epgnkn

    Spřízněné kluby
    [ Domácí pekárna ]
    [ Výroba a destilace alkoholových nápojů aneb vypálíme cokoliv. ]
    [ Co mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ? ]
    [ Tibetská houba ~ Snow Lotus ~ Kefir/Yogurt Mushroom ]
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BEBERA: buď mohli změnit dodavatele a to zelí je sterilované (ano, to se dělá) a nebo je to nějaké loňské zelí - tedy nakládané z úrody na podzim 2013 - dlouho skladovaná kvašená zeleina nakonec změkne.
    BEBERA
    BEBERA --- ---
    Vzhledem k nedostatku času v poslední době nic nenakládám a jen kupuji hotové mléčně kvašené zelí v krabičce. Vždy bylo výborné, křupavé, prakticky stejné jako moje. Dnes poprvé se mi stalo, že bylo hnusné - extrémně měkké - konzistence podobné vařenému zelí. Vzhledem k tomu, že s něčím takovým jsem se u zelí ještě nikdy nesetkala, mi vrtá hlavou, čím by to mohlo být způsobeno. Do obchodu ho dodali dnes, takže špatné skladování v obchodě se dá vyloučit. Delším ležením v teple u výrobce? Jak dlouho by tak muselo ležet? Kolikrát jsem takhle zeleninu den, dva zapomněla na lince a nic extra viditelného jí nebylo...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MRMNK: chtěla jí po mně Jana Burianová z Pracovny jana.burianova5@gmail.com tak se jí zkus ozvat. Nedostala, bo nemám. Mně by se hodila tak za měsíc, dva, pokud další pokus o rýžové víno opět nevyjde.
    MRMNK
    MRMNK --- ---
    NABIDKA: delame si vinny ocet a rozmnozila se nam "mama" - takova ta houba co v nem plave a meni vino na ocet, ma prumer cca 10cm a neco pod cm tlusta .. staci dolevat cervenym vinem a samo to jede :)
    vymenim za tabulku nejake dobre tmave cokolady, praha
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Kdo chce vyhrát Katze a ještě mi neposlal fotky, tak termín vyprší dnes o půlnoci.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ZUZKAOU: Njn, vsak on se o to nekdo postara...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Aha, tak Grada odvolala co slíbila a elektronické kniha nebude :-(
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZATAMOKO: no to doufám.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ZUZKAOU: super, předpokládám, že to nebude jako pack, ale samostatně?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZATAMOKO: jo. hned spolu s knihou. Někdy během tohoto týdne.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    ZUZKAOU: Bude i ebook?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    A dá se to zkvasit?: Soutěž o knihu Síla přírodní fermentace
    http://zkvaseno.blogspot.cz/2015/01/soutez-o-knihu-sila-prirodni-fermentace.html

    Soutěž o tři kusy Katze.

    Vyfoťte nějaký svůj produkt, a během příštích čtrnácti dní pověste mi ho na profil na facebooku. Poslední týden v lednu proběhne hlasování a tři zůčastnění získají knihu. Dva s největším počtem lajků, třetího vyberu sama podle originálnosti/zajímavosti produktu/fotky.

    Podorbná pravidla v odkazu.
    MRTVYKOTE
    MRTVYKOTE --- ---
    ZUZKAOU: ha tak šťávu ze svého posledního zelí mám ještě v ledničče tak použiju tu... díky
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Imho půjde použít i třeba kombucha ze zdravé výživy - to že v tom je octové kvašení hořčici rozhodně nebude vadit.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    MRTVYKOTE: nálev z jiného kvasného produktu - tedy nalož zelí, počkej až zkvasí a pak použij lák.

    Ale pokud seženeš kysané zelí které nikdo nesteriloval a nepřidával k tomu žádné konzervanty, tak lák z něho můžeš použít, případně v chladících regálech u zeleniny bývá šťáva z kysaného zelí ošetřená vysokým tlakem, tak ta taky funguje.

    Nebo tam můžeš přidat trošku chlebového kvásku, případně tabletku probiotik - ideálně takové, kde je lactobacillus plantarum a lactobacillus brevis, který žerou na co přijdou, narozdíl třeba od kultur v jogurtech, co chtějí laktózu.
    MRTVYKOTE
    MRTVYKOTE --- ---
    ZUZKAOU: už dlouho chci zkusit tvoje kysané hořčice, ale nemívám doma moc mléčných výrobků na vykápání syrovátky (a když mám tak na to pravdelně zapomínám) je možné tam použít jiný stratér, jestli ano tak jaký?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: ale aspoň jsem si to zprznila sama a terminologie je správně. Holt to poněkud odnesla čeština, proto zejména některé zdejší prosím o to aby to četli ideálně pod vlivem marihuany či nějakých empatogenů.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VANEK: inu Grada...

    Vzhledem k tomu že jsem s překladem měla vcelku značné zpoždění a velmi trapným způsobem jsem zjistila že opravdu nejsem překladatel a nic dalšího už překládat nebudu, slibuju, a nebohá korektorka si nad tím nejspíše vyrvala polovičku vlasů, tak do toho jsem nerýpala.
    VANEK
    VANEK --- ---
    ZUZKAOU: Grafik by měl užívat víc kvasných produktů a míň TLA.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jo a ukázky z Katze jsou zde http://bit.ly/17qVYbU
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam