• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUKvašení a kysání -chováme miliardy domácích mazlíčků
    LINKOS
    LINKOS --- ---
    IRMIAS: zelí jsme nechali kvasit rovnou ve sklenicích a vydrželo dost dlouho, asi 2 roky jsme to jedli.
    No já bych mám podobný problém, když udělám "kvašku"(pickles), tak se taky zelenina v tom malém kvašáku po čase taky zkazí i když teoreticky tvrdí, že to je kvašením zakonzervované. No příště to buď rovnou zkusím ve sklenicích, nebo to do nich přehodím po kvasu. Jaký je na to názor zkušenějších?

    Ještě bych se chtěl zeptat je kvašená zelenina vhodná při kojení, přítelkyně nechtěla kvasit zeleninu, že ji prý nemůže, je tomu tak?
    IRMIAS
    IRMIAS --- ---
    Pratele nadchazi sezona zeli a jeho zpracovani a kvaseni a proto bych se vas chtel zeptat na jednu vec kterou nemam az tak dokonale vyresenou a to sice, jakym zpusobem se da jiz hotove kysane zeli zakonzervovat? Ponevac kdyz ho necham v zelaku do jara tak pomalu zacne smrdet jakoze uz pomalu hnije a tak. Takze muj problem se tyka toho jak zeli uchovat co nejdele a zastavit dalsi kvasne nebo hnilobne procesy... Nevite jakou chemickou slouceninu nebo proces na to pouzit a idealne neznicit obsah vitaminu C sterilovanim? vzdyt i ve velkych zelarnach to nejak musi pred zapytlikovani do sacku zakonervovat pred dalsim znehodnocenim. Co s tim?... dekuji
    FARIN
    FARIN --- ---
    WENOUSH: mam, Kobylisy nebo Andel (pripadne nekde cestou)
    VASEKT
    VASEKT --- ---
    WENOUSH: Teď ne, tak za 14 dní.
    WENOUSH
    WENOUSH --- ---
    Zdravím, nemáte někdo pražský přebytečné krystaly na vodní kefír?

    Předem děkuji
    VASEKT
    VASEKT --- ---
    ZUZKAOU: Díky .)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VASEKT: dávej tam jen šťávu, ne to bílé okolo citrusové dužiny - v tom jsou hořké látky.
    VASEKT
    VASEKT --- ---
    Zdravím a mám dotaz:

    provedu 1. kvašení vodního kefíru - Ok.
    sliji a přidám limetku (oloupanou/neoloupanou, je to ve výsledku stejné) a 1/2 lžičky kokosového cukru a provedu 2. kvašení cca 12 hod. Jenže mi to zhořkne, ale s citrónem se to nestane. Nevíte někdo jak tomu hořknutí zamezit pls? Díky, V.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GHOSTDOGG: nope- uvařit sladinu -tedy 4-7 hodin nechat slad v 70° C Pivaři dávají 4 kg sladu na 10-20 litr vody, ale limonáda bude čerstvější, méně vyžraná mikroby, takže by to asi bylo moc sladké.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    ZUZKAOU: Ok dík, asi to zkusím. Jenom co znamená přesně nechat nasladovat? Stát den na lince?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GHOSTDOGG: jednodušší verze - vodní kefír či syrovátka, citronová štáva sladový extrakt zezdravé výživy.

    Složitější verze - mletý slad,spíš tmavěji pražený, rozmíchat s vodou,nechat nasladovat, zcedit, přidat citronovou šťávu a kefír či syrovátku. A nebo to zkvasit troškou droždí...

    případně nějaké další dochucovadla- třeba jablečný džus, nebo tak.
    GHOSTDOGG
    GHOSTDOGG --- ---
    Nezkoušel jste náhodu někdo vyrobit něco sladovou limonádu? Docela rád si to občas dám, tak mě napadlo si ji vyrobit, ale návod jsem nenšel. Na té od Staráče je složení: voda, sladina (voda, ječný slad, ječmen), sladinový extrakt, CO2, nealko zkvašený sladinový extrakt, citronová šťáva. Myslíte, že by to šlo udělat po domácku?
    GRYFY
    GRYFY --- ---
    ZUZKAOU: dik tak to bude asi v pohodě
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GRYFY: sliz bude z nějaké slizutvorné kultury, pokud to nesmrdí, chutná ti to a neprohání tě to, tak bych propláchla zeleninu a snědla. Černý tečky - pokud se daj smejt, tak by to neměl být problém, pokud jsou ve struktuře zeleniny, tak blbý.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Máti začala kvasit přebytky patizonu, nakládá to nakrájené na nudličky, jako kyselé zelí. Tušíte někdo, jaké to ve výsledku bude? Přijde mi, že patizon sám o sobě nemá žádnou chuť a nedovedu si představit, co z toho vznikne.
    GRYFY
    GRYFY --- ---
    tak sem teď sklidil kvašenou zeleninu( zeli mrkev kapusta cibule cesnek) a nálev je ňákej slizovitej a po zelenině sou černý tečky (což by moch bejt pepř ale nevybavuju si že bych ho tam dal tolik :-) ) jinak vůně chuť v pohodě co radíte sníst x vyhodit?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    LOPIN: to vypadá zajímavě, zkusím :)
    Denně mám až 20 vajec, takže experimenty se začínají stávat nutností :D
    LOPIN
    LOPIN --- ---
    LOPIN: coz teda neni kvaseni, ale je to s vejcem:)
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Grada jede, dnes přišlo Nakládáme zeleninu. Vypadá to dost použitelně - opravdu rady z praxe.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam