• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ZUZKAOUKvašení a kysání -chováme miliardy domácích mazlíčků
    Vše o potravinářských procesech, kde hrají hlavní roli bakterie a nebo kvasinky a ušlechtilé plísně taky. Pečivové kvásky, kefíry, sýry, pickles, nízkolakoholové limonády ... na co si vaše srdce vzpomene. Teorie, recepty, rady a vůbec. Pokud píšete nějaký návod, připište tam někam slovo recept, ať se to dá filtrovat. Díky
    http://zkvaseno.blogspot.cz/


    http://www.wildfermentation.com a zde kniha k ukradení http://extabit.com/file/28e3iw4epgnkn

    Spřízněné kluby
    [ Domácí pekárna ]
    [ Výroba a destilace alkoholových nápojů aneb vypálíme cokoliv. ]
    [ Co mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ? ]
    [ Tibetská houba ~ Snow Lotus ~ Kefir/Yogurt Mushroom ]
    rozbalit záhlaví
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KAMIONG: Odeber lžičku, přidej 100 g celozrnné žitné mouky a 100 ml vody a počkej co to udělá do zítra do odpoledne.

    Úplně po alkohou by smrdět neměl, ale je to lepší než po acetonu.
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    Prosím o radu ohledně kvásku. Chtěla jsem udělat ten 4denní kváskový chléb z kefíru, smíchala jsem první fázi a pak jsem to zapomněla dva dny na lince. Dnes jsem sklenici otevřela a smrdí to po alkoholu. Mám pokračovat, nebo to vyhodit a začít znovu? Jak má správně kvásek vonět?
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    ZUZKAOU: já jsem skončil někde uprostřed,
    něco byla docela zajímavá chuťová inspirace, něco málo byl fakt běs
    pokud vyjde další díl, tak se asi i hecnu na nějakou vymazlenější verzi ,)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Tady jedna ilustrační - plánují další kolo v létě na dvorku, aby tam bylo víc místa. Velvyslanec byl nadšen a společně s majitelem krámku v Koruní se začali bavit o tom, že by na podzim udělali nějaké komunitní nakládání aka kimdžank, když už to maj jako nehmotné dědictví v unesco ;-)

    Na to že to byl první ročník, děllai to studenti a počítali s tím, že budou mít tak 7 vzorku a 30 návštěvníků a měli 22 soutěžících a přes stovku odevzdaných hodnotících formulářů jako dobrý. A ten prostor v hybernské je moc prima a ta kavárna funguje normálně - na kafe přímo v centru dobrý a maj skvělou zmrzlinu. Kavárna už hipsterská je, no. Co chtít od kavárny ve studenském podniku na magistrátním baráku.

    Kavárna : Kampus Hybernská
    http://www.kampushybernska.cz/kavarna/

    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VANEK: Prodej tam nebyl, ze zdejších lidí tam byl Dockinez (jestli tam byl ještě někdo další, tak se ke mně nepřihlásil), svoje kimči tam neměl, ale jeho bratr ano.

    Kvalita soutěžních vzorků byla různorodá, spíš horší. Spousta byla spíše poněkud akosi také čalamády, většinou byly docela výrazně kyselé.

    Korejský velvyslanec hrdinně ochutnal všechno a pravil že našel dvě, která chutnala jako korejské. Jedno bylo to vítězné (vyhrálo jak odbornou, tak návštěvickou první cenu). Druhé si nepamatuju.

    Většina lidí co tam byla, nebyli hipstři. Vyloženého hipstera jsem tam viděla jen jednoho a ten navíc dostal cenu útěchy za věc, co se fakt nedala jíst - bylo to přesolené, divné a ještě hodně ostré - nejspíš tam nasypal cayenský pepř, nebo tak něco - taková ta přímočará jednoduchá ostrost.
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    VANEK: Na tom Kimči battle?
    VANEK
    VANEK --- ---
    ZUZKAOU: Tak co, byl tam někdo (jiný (ze zdejších (a má nějaké zajímavé srnutí)))? Já nakoukl asi hodinu opožděně, prodej jsem tam nikde neviděl a k ochutnávkám jsem se rozhodl neprodírat.
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    VXP: tak já se hecnu :)
    VXP
    VXP --- ---
    KAMIONG: promíchat a vypít... už je tam moc hub na málo mléka... takže buďto příště přidat mléka, nebo trošku hub sníst ;)
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    Mám doma týden tibetskou houbu, první kefír(3dny na lince) byl skvělý, ale další várka se mi dnes moc nelíbí. Ráno byl na mlíku povlak podobný tomu na hermelínu, takový oschlý škraloup. Promíchala jsem to, teď večer jsem chtěla scedit, ale mám to oddělené, na dně syrovátka a nahoře asi 4 cm hustá bublající kyselá kejda. Něco se pokazilo, nebo je to jen vyšší level kvašení a mám to bez obav promíchat a vypít?
    LITTLEWONDER
    LITTLEWONDER --- ---
    posilam recept od kamaradky z Murmanska na kvasenou pastiku z lustenin a jogurtu. zatim jsrm nezkousel, trochu se toho bojim:



    1. Luštěniny se musí uvařit a rozmixovat na kaši spolu s 2 lžíci jogurtu a trochou olivového oleje, 

    2. Kaše dat do pasterizovaných sklenic a pevně zavřít poklicemi.

    3. Nechat v teplém místě na 3-5 dní.

    4. Zavřená a v lednici výdrží hodně dlouho.

    Zkoušela jsem fazole, čočku, soju, cizrnu, hrách a řecké seno. Nejlepší je čočka a červená a bílá fazole. Řecké seno je hnus.

    BEBERA
    BEBERA --- ---
    ZOIDBERG: Cíťo...:) Moje kimchi taky muselo bydlet na balkoně a jist jsem ho mohla,jen když byl muž na služebce...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    https://www.facebook.com/events/552112355164706/

    kimči battle - nechte soupeřit svoje kultury s těma cizíma. Nebo přijďte ochutnávat.

    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Zkouším poprvé dělat kimči a dost jsem podcenil zápach při kvašení. Čekal jsem něco jako klasické zelí, ale tohle připomíná spíše mrtvolku nějakého malého zvířátka :-) Kimči se musí okamžitě odstěhovat do sklepa…
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    Tak jsem to nakonec upekla, chyba byla asi v tom, že jsem to dala do velké formy, takže to nemělo ten objem pro vykynutí. Takže chleba le sice nízký, ale upečený a velmi chutný. Snad to půjde jen líp a líp:).
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    Aha, chleba z droždí jsem tak kynout dávala. Už jsem to vypnula a nechám to do rána v klidu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KAMIONG: no 50 stupňů je moc...
    KAMIONG
    KAMIONG --- ---
    ZUZKAOU: tak jsem měla dojem, že kvásek narostl hezky, ale chleba vůbec nekyne, už to mám tři hodiny v troubě na 50 stupňů(těsto vyrobeno ráno a přes den bylo cca v 15 st.). Zkusím to nechat do rána, když to nenabyde, letí to do koše, nebo se to dá ještě zachránit?
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    ZUZKAOU: díky, to mě těší,)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    BASTOCH: ne, jen to půjde pomaleji, a teda plísně chlad moc nemaj rády - sami korejci kvasí kimči ve speciální kimči ledničce a vážně to dává lepší výsledky, než klasické kvašení v pokojové teplotě.
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    dotaz ke kvašení kimchi
    máme teď v mrazech celkem nízký teploty i v pokoji, kde běžně kvasim kimchi
    může mi zplesnivět, nebo co kimchi hrozí při pomalym kvašení? (4dny a sotva to začíná) cca v 15°
    případně vykvasí vůbec?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam