• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: hele - tak to neber jako odbornou pomoc, ale jako součást paleoexperimentu. Necháš si změřit všechny možné hodnoty na začátku a pak třeba po půl roce a budeš mít černé na bílém, co to s tebou dělá.

    Na preventivní prohlídku, pod kterou se to dá u praktického doktora vykázat máš nárok jednou za dva roky a vsadím se, že si to zatím nečerpala.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    RADAR_PIBTL144: Nojo, jsem ten typ, co by se "odborné pomoci" bránil i kdyby ho srazila tramvaj. Ale už se to lepší, třeba jednou.. :)
    RADAR_PIBTL144
    RADAR_PIBTL144 --- ---
    ALONSY: Těžko soudit takhle virtuálně, ale vzhledem k tomu, jaké symptomy tu popisuješ a jak dlouho, tak bych možná vyhledal odbornou pomoc... Just sayin'.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LUCIASHECK: především tedy kupovat med v běžných obchodních sítí není dobrý nápad, protože se šidí a navíc převařuje, čímž se z něj stává jen cukrový sirup. Chce to alespoň s biocertifikací a nebo nejlépe si najít spolehlivého včelaře a brát od něj přímo (hlasuju spíše pro starší pány, co prodávají jen ze dvora).
    ALONSY: a co se stane, když si přidáš cukry? Třeba v sušeným ovoci?
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SVORO: Tak při představě té pizzy nebo bílého pečiva se mi zvedá žaludek a nemusím to ani ochutnávat :)
    SVORO
    SVORO --- ---
    ALONSY: Mno já jsem si dal věci co jsem měl fakt rád a fakt mi moc nejeli.. jedli jsem ne podle pocitu hladu, ale podle toho jestli jsem měl "chuť" pocit hladu mě přešel po prvním kusu té pizzy, ale "něco" mě nutilo jíst dál...

    Jinak fakt doporučuji si to zkusit s oblíbeným jídlem. Škoda, že jsem nebyl schopen sehnat svíčkovou, asi by se mi taky hnusila...
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    SVORO: Plánuju pokus s dortíkem na konci měsíce :) Bojím se, aby mě to nerozežralo.
    Jinak whisku (což je snad jediný nepaleo alkohol:) piju a špatně mi nedělá, ale já to piju s vodou

    Jinak 19 den a furt se necítím dobře. Furt všechny pocity co předtím, únava, kruhy pod očima, jen když už mám nějakou ze svých oblíbených bolestí, tak jsem mírně menší:)
    SVORO
    SVORO --- ---
    Tak po 14 dnech resp 15tý den jsem si udělal "pokus" objednal jsem si mojí kdysi oblíbenou pizzu a dal si k tomu kdysi oblíbenou Cherry colu... teď cca hodinu po snědení a vypití těhle věcí jsem utahanej a chce se mi chrápat...

    Co mě překvapilo jak ta cola tak ta pizza mi prostě nechutnali, ale nějako jsem nemohl přestat jíst dokud jsem to nesežral. Uvidím jak mi bude na večír kdy mě čeká Jack Daniels s colou... skoro si přeju aby tenhle divnej den nikdy nebyl.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    CRANK: nebo treba syrovy mandle jak jsou sladky! :D

    LUCIASHECK: jasne, takze pokud si chci drzet sachry nekde, tak si musim hlidat, kolik toho medu kam davam, ok
    mam super med primo od vcelare (vesnice Dlouhopolsko na silnici c. 11 kousek od Chlumce nad Cidlinou, at jim udelam reklamu) a vcelari maj tendence na potkani cloveka zaplavit veskerym moudrem o tom jak je prave med zdravej a skvelej a tak :-))
    CRANK
    CRANK --- ---
    MR_DAN: Jo. Taky mě překvapilo, jak je třeba taková mrkev/rajče vlastně sladká/é :-D.
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    MR_DAN: med je hlavně narozdíl třeba od rafinovanýho cukru naprosto přírodní... Pokud chceš jet na extrémní low carb až téměř no carb, je to blbý úplně stejně jako cokoliv jinýho, ale pokud se chceš stravovat smysluplně, nevim, proč ho vynechávat... Jen vybírej kvalitnější.
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    bonzur, chtel jsem se zeptat jak je to s medem - med je neco jako pul na pul glukoza s fruktozou, nicmene sladkej je dost a v paleo receptech se objevuje ... tzn med muzem, ale s rozumem, nebo je to nejaka vyjimka z duvodu ktery mi neni znam? pac ja mam chut smichat med s kakaem a udelat si nutellu :D uz mi pripada sladka i salatova okurka, mam deficit sladke chuti
    CRANK
    CRANK --- ---
    I will just "leave" this here.

    Paleofantasies: Marlene Zuk says paleo diet is based on bad science.
    http://www.slate.com/blogs/moneybox/2013/03/12/paleofantasies_marlene_zuk_says_paleo_diet_is_based_on_bad_science.html
    FITH
    FITH --- ---
    ALONSY: Já taky stojím, už asi 10 dní, nicméně nezoufám, ono se to snad zase pohne :o)
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    Jinak má radost z hubnutí byla předčasná, zdá se, že už to leze zpátky :)
    (teda, nevím proč, sacharidy nejím skoro vůbec, naopak jich plánuju zařadit víc v ovoci, asi prostě ten pohyb chybí)
    TUILE
    TUILE --- ---
    ALONSY: chybi testoviny :)
    MR_DAN
    MR_DAN --- ---
    ZUZKAOU: no to ten salat jednoznacne musis poradne slisovat a pak podavat jako tablety :D hlavne bacha na kosmicky zareni, alobal na hlavu
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: a co je properuna lehký presovaný salát? A proč vaří ovoce se solí?
    Ale hlavně enzymy a kyselost krve..
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: feng šuej dieta?
    MICHATU
    MICHATU --- ---
    Cokolada (napriklad vase oblibena hranice 85% a vejs) neni vubec nic spatnyho pro telo. Nechapu co vas tedy vede ke ctvrceni ctverecku cokolady :) jdu si dat pulku orisku...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam