• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALONSYPrimal a paleo - zkušenosti, recepty
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Paleo dieta po česku: O projektu
    http://www.paleodietapocesku.cz/p/o-projektu.html
    Měření výsledků vlivu paleo stravy na člověka. :-)
    SHMAIDA
    SHMAIDA --- ---
    JAROUSH: bezprostredne po cviceni si dam jabko nebo banan nebo susenou svestku. Ale fakt hned v momente, kdy dobehnu nebo vylezu z telocvicny. Po delsi pauze to uz nema cenu, telo si poradi samo.
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    Je tu někdo kdo pravidelně cvičí a je na paleo/primal/low carb (řekněme max 120g sachrů za den)? Jak řešíte stravu bezprostředně po silovém (nebo jakémkoli vyčerpávajícím) tréninku? Klasické paleo (vejce/slanina/maso/zelenina...) nebo dáte nějaké sacharidy navíc, např. banán/gainer?
    Je mi jasný, že budu muset vyzkoušet na sobě co mi funguje, ale rovnou bych rád vynechal vyloženě slepé uličky.
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    TUILE: ještě včera bych po něm asi šel. Po reakcích tady (díky za ně ;) se bez něj asi obejdu :)
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    nemám fotku, ale pochlubit se musím, dneska jsme si pochutnali na naprosto výborné domácí paštice! kuřecí játra, vepřový bůček, cibulka, koření, vajíčko, smetana a panák brandy. totální luxus, ale přesný návod už si budete muset vygůglit :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    KOCHANSKA_CH: a na kočičí tlapky.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LUCIASHECK: Lněný olej je výborný pro výtvarné umělce. :-)
    LUCIASHECK
    LUCIASHECK --- ---
    JAROUSH: Lneny olej je dobry tak pro kone
    PMPM
    PMPM --- ---
    JAROUSH: Nebrat, nejsou Omega 3 jako Omega 3. Rybí tuk je best of.
    TUILE
    TUILE --- ---
    JAROUSH: mam, koupila sem, je HNUSNEJ! klidne se ho tvym smerem zbavim :)
    KABIS
    KABIS --- ---
    S timhle jsem se jeste nepotkala. Jaky na to mate nazor? (kombinace tuku a cukru - coz u paleo/primal pokud jim ovoce je zajistene)

    vitarian.cz : syrová / živá strava
    http://www.vitarian.cz/view.php?cisloclanku=2008111801
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    NYX: OK, tudy tedy cesta nevede. Zkusim najít jinou cestu. Zatim to vypadá hlavně na víc ryb a asi i vajec- ty zatim úspěšně zapomínám.
    NYX
    NYX --- ---
    jinak jestli uz mas zavedenou nejakou rutinu, doporucuji aspon tak tyden zapisovat treba do cronometeru ( http://cronometer.com/ ), pak se lip pozna co pridat/ubrat a co vubec neni treba resit.
    NYX
    NYX --- ---
    JAROUSH: neni omega 3 jako omega 3. ALA (v podstate vsechny rostlinne zdroje) se v tele premenuje na ty dulezitejsi (EPA/DHA) s extremne nizkou efektivitou (u muzu pod 10%, u zen a veg*nu je to trochu lepsi). a kompenzovat ten spatny pomer n-6/n-3 jen pridanim n-3 imho neni dobra cesta.
    JAROUSH
    JAROUSH --- ---
    Lněný olej. Máte někdo zkušenosti, či používáte ho někdo? Uvažuju o doplnění nějakého zdroje omega 3 a co jsem vyčetl, tak tohle vypadá jako velmi bohatý zdroj.
    MARTENX
    MARTENX --- ---
    KABIS: na začátku průměrně šest denně, po půl roce průměrně šest denně :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Dneska mi v albertu na kraji prahy prodali batáty po 35 kč/kg.

    A teda zjistila jsem, že pokud se na krabici píše čerstvé plnotučné biomléko, tak to nesouvisí se způsobem pasterace - po přečtení etikety jsem zjistila, že jaksi je to UHT A homogenizované. Vedle ve stejné cenové relaci farmářské mléko z Moravie - šetrná pasterace, bez homogenizace. No nic. Holt číst etikety i u mlíka.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ALONSY: imho na Brienne je moc drobná.
    ALONSY
    ALONSY --- ---
    ZUZKAOU: Tam mě pobavil ten druhej nejvíc plusovanej komentář.
    Jako že když je člověku jenom regulérně špatně po lepku, tak má trpět, protože je mu "málo" špatně, nebo co to tam plácá :)
    A je ta servírka Brienne z GoT? :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam