• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BRAMBOREENAMycelium -- Nejdůležitější věci se odehrají vskrytu...
    Auditko věnované sci-fi sérii Mycelium. Vesmír, psychotronika, náboženství, lidské oběti - a mimozemské houby.

    Planeta Össe. Svět po tisíce let neměnný... a po tisíce let svázaný s vesmírem. Z Össe pocházejí myceliální technologie i nadsvětelné Lodě, bez kterých by se Země neobešla. Jenže zatímco pozemská civilizace vítězně proniká do vesmíru, Össe jí stojí za zády.

    Co je to vůbec to Mycelium? Nejlépe podívat se na webové stránky projektu. Tam jsou všechny informace o knize (anotace, ukázky, ohlasy, trailer...).

    A dá se to někde opatřit? Třeba tady: Internetové knihkupectví Kosmas (odkaz vede přímo na záznam o knize). Další díly a formáty (včetně audioknihy) nejlépe přes mycelium.argenite.org/page-koupit (affiliate u Kosmasu, takže z každého nákupu dostane autorka pár desetníků navíc, a to se všem vyplatí!)

    A co Facebook? Nyx je přece lepší!!! Ale budiž, kdyby náhodou měli vášniví vyznavači Knihy tisíce tváří absťák, mohou navštívit tamní stránku autorky Mycelia alias Bramborýny – Legendy o argenitu na Facebooku nebo semeniště všeho mimozemského zla, doupě zlovolné Církve Akkütlixovy tamtéž.

    A co takhle spoilery? Lze použít tag, který schová odstavec pod bílou mlhu, pod kterou lze nahlédnout, když se text vezme do bloku nebo se na něj klikne:

    tajné odhalení
    – a díky tomu ti, kteří další díl ještě nečetli, nepřijdou o překvapení. Bílá mlha vznikne, když se použijí kódy
    <div class="spoiler"> tajné odhalení </div>

    Geekovské okénko
    Generátor slov v össeinu, který skvěle vymyslel a naprogramoval KAVEN. Církev Akkütlixova děkuje a OneHotBook se velmi těší! :)
    Tabulka a graf postupu psaní (2019–21)
    rozbalit záhlaví
    DELLAMORTE
    DELLAMORTE --- ---
    BRAMBOREENA: Yeah! Yeah! Die! Die! :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    (a jinak psytrance s buddhismem, to zní jak globalizace... :D Každopádně - k Myceliu jedině operní metal!)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    SHEALA: Já tady zas včera večer mordovala ty nešťastné placky... už s tím musím něco udělat, protože kdyby měl být za měsíc křest dvojky, šiklo by se něco na rozdávání. Zde nejnovější opus-pokus (skutečná velikost by byla 3 cm) :D Jestli bude večer chvíli čas, budu ještě bojovat s Pinkertinou do guláše, jak to tu před časem proběhlo. Chtěla jsem to mít od profíků, ale holt na blbosti nemaj čas :)

    SHEALA
    SHEALA --- ---
    GENTIANA: Já bych chtěla tričko s Osseanskými znaky, byla by to dobrá věc na psytrance akce. I jako protiváha k převládajícím buddhistickým znakům. (Osobně mě přijde praštěný spojení psytrance a buddhismu, jednotlivě mi ti příjde fajn)
    Ale obecne jsem pro jakejkoliv merhcandise s Myceliární tematikou.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BORGDOG: To zatím nemůžu říct, ještě jsem nečetla. čekám na dvojku, pak si dám oba díly (někdy mezi svátky). A schválně, co to se mnou udělá :).
    GENTIANA: Něco snadno nositelného, s nepřilnavým povrchem, (aby se to dobře čistilo), takže klidně něco pánvovitého :). Může to být i součástí větší sady snadno přenosných důležitých předmětů (stejně jako se nosí takový ten univerzální pomocník x v jednom - nůž, otvírák, vývrtka, kdesi cosi) :).
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    JANADVORACKOVA: Představuju si něco ve tvaru pánve vč. užitečného držadla. Že by nápad na merchandising?
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Já jsem zase sklidila lógr a on tak krásně plesniví a drží pak tvar kýble... s tím by se dalo něco provést. Včil je teda rozšlapaný v záhoně, zlepšuju jím to, co pro nedostatek lepšího výraziva nazývám hlínou.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    JANADVORACKOVA: Myslím, že v jedné epizodě bylo i tohle. :-)
    JANADVORACKOVA: Že by něco na destičku k Travisově mandale?
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BORGDOG: Plátkovali je a řekla bych, že rozprodávali. Že by je i jedli? U Ferengů je ale možné všechno.
    JANADVORACKOVA
    JANADVORACKOVA --- ---
    BRAMBOREENA: "Velikost aiö může být libovolná – od příručních aiö pro drobné oběti..."
    Takový příruční oltářík pro lidské oběti by byl určitě také užitečný -:))).
    Aneb ve stylu pětice:
    poklidně jdeš
    oběť zmerčíš
    rychle chytíš
    oltář nachystáš
    rituál provedeš :).
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Ještě ke slovníčku:
    Vyškrtla bych všechna vlastní jména, kde není co vysvětlovat (Lukasova matka, nenarozená dcera, plazmolyžař a tak) - myslím, že se v knize nebudou nacházet výrazně v kontextu, kdy nebude jasné, o koho se jedná, a tudíž nemá smysl je vysvětlovat. Jde spíš o seznam postav, což má smysl u divadelních her, ale ne tady :-) alespoň pro mě. Naproti tomu třeba překlad Lukasova jména smysl má.

    össein není jen jazyk, ale i písmo - nebo ne?

    fly-in chrám mě pobavil, hlavně proto, že jsem si ho s momentálně vykojeným mozkem přeložila špatně jako fly-through chrám, což mi zvláště ve spojení s rituálními oběťmi přišlo velmi veselé. Po zjištění svého omylu jsem si ho smutně asociovala s letním kinem, ale taky dobrý :-)

    U Kamëlë bych dala jako první, že je vypovězena na Zemi, a až poté obchůdek (logicky mi sedí tohle pořadí - obchůdek je na Zemi), to je detailale
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    IDLE: Já spíš počítala s tím, že to bude na netu a bude se to updatovat - ale uvidíme, zeptám se, jestli v Argu skousnou, že pár stránek ještě narychlo přibude. Pak by to mohlo být, jak říkáš. :)
    IDLE
    IDLE --- ---
    BRAMBOREENA: Takže slovníček bude v každém dílu, a postupně budou přibývat informace a ubývat začerněné plochy? :)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    ALDEMIK: To je náhodou geniální myšlenka! :) Tak já to zkusím, jo?

    Ve dvojce už o všem tomhle zmínka je - ono se to všechno v hrubých obrysech odtajní poměrně brzy, pak se to jenom upřesňuje a vynořují se další podrobnosti (které ve slovníčku už naštěstí nejsou).
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    ALDEMIK: Hm, to je asi blbost - resp. záleží na tom, jestli se o něm ve dvojce vůbec píše a jak. Jestli ne, nemá smysl dávat do slovníčku, jestli jo, možná v nějaké lehce tajemné verzi jo...
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    BRAMBOREENA: Jako napsat třeba Akkarinthö z Tlix - neprošlo cenzurou Církve Akkütlixovy?
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    BORGDOG: Tak aspoň že tak... :)
    No ale varování pro ostatní zaznělo, pro koho není cílem cesta, ten ať to radši neotvírá.

    Každopádně tím je to jasný, do dvojky to určitě takhle nedám.
    Teď je jen otázka - má cenu ten slovníček nějak vykuchat (smazat všechny vysvětlující pasáže a nechat jenom výraz a výslovnost plus dvě tři slůvka popisu) a šířit v nespoilovací podobě? To by možná řešení bylo. Pak to samozřejmě bude fakt jen referenční seznam slov, ne 'výkladový' slovník, ale zas to bude krátké. A pro lidi deformované všemožným malazem a kolomazem zůstane k dispozici i tahle verze.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    BRAMBOREENA: Z mé strany to nebyla stížnost. Spoilery mi nevadí, důležitá je cesta, nikoliv cíl a protože jsem deformován Malazskou knihou padlých, vyhledávání skrytých souvislostí se stalo mou oblíbenou zábavou. :-)
    BRAMBOREENA
    BRAMBOREENA --- ---
    No to jsem tomu dala...
    Tak teda sorry... :(
    IDLE
    IDLE --- ---
    Tyjo, ještě že jsem neměla čas to číst. :)
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    RUFO: Já odhadl zas jiné dvě věci, ale ty si nechám pro sebe. :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam