• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
  DANYSEK
  DANYSEK --- ---
  XCHAOS: To je to samy. Je fuk, jestli si to zhmotnis do podoby bytu volne k uzivani, nebo do penez, ktery jak vecernicek "za nic" bezduvodne rohazujes. Oboji logicky generuje naklady, ktere musis necim z druhy strany zalepit.
  Tvoje predstava, ze si banky tisknou penize jen tak a ze je fuk, kolik jich natisknou je usmevna sama o sobe... to je takova ptakovina, ze nema smysl o tom vubec diskutovat.
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: (nápověda: jak dosáhnout toho, aby nadpoloviční většina obyvatelstva hájila zájmy majitelů nemovitostí? inu, co takhle z nich udělat majitele nemovitostí, že? :-) jenže ouha, to je trochu antiteze k tomu spekulativnímu držení nemovitostí... nebo chceš říct, že drobný majitel, který třeba jeden byt vlastní a druhý pronajímá, je vlastně taky socka, a že jen velci realitní magnáti jsou ta správná cesta? fakt pokud někdo drží x činžáků a v jednom z nich bude nucen začít rozprodávat byty, aby měl v případě prasknutí bubliny na zaplacení daní, že je to nějaké katastrofické znárodnění)

  o svých vlastních názorec (domnělých, protože ty skutečné ignoruješ) se toho dozvídám hodně, ale o tvých vlastních vlastně poměrně málo: tedy kromě toho, že kdo má zdravé ruce a nohy, tak by se neměl válet doma a měl by těžit kryptoměny (ty se ale obvykle těží doma, takže vlastně v tom máme trochu zmatek, ale aspoň se doma těží v potu tváře, teda aspoň v létě, protože kdo by vyhazoval vytěženým krypto za klimatizaci, že ano :-)
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: fajn, tak se asi vrať do Rakouska Uherska. Většinu 19.století totiž nemajetí žádné volební právo neměli... (a popravdě, v předchozí éře absolutismu ho neměli ani ti majetní a bylo vymalováno...)

  jako demokracie jako teze by se ti líbila, protože to je něco, co tvoji "komouši" neměli, tak je hezké ji mít, na papíře. Ale představa, že někdo tu demokracii k něčemu fakt využije, ta už zase působí docela znepokojivě, takže co teď s tím, že jo...
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: no podívej, trh je tu od toho, aby nějak určil, jaká míra ziskovosti je tak nějak přirozená. pokud vznikne monopol, tak trh z mého hlediska selhal.... no a jednou z možných způsobů, jak to regulovat je, že třeba město, které normálně má v popisu práce jiné věci, se rozhodne, že už je to moc a že vstoupí na trh bydlení s obecnými byty. To ale není "rozdávání bytů", že....

  máš nějak zmatek v pojmech a kromě toho, obecní byty jsou trochu protichůdná teze k ZP. ZP spíš jde tou cestou, že bydlení pořád nechává na trhu, ale rozdává lidem peníze, čímž kompenzuje růst cenové hladiny, ale samozřejmě rozpoutání inflace samo o sobě taky není řešením
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  docela by me zajimalo, jestli si uz pirati udelali mezi vlastniky nemovitosti pruzkum, jak by se tvarili na znarodneni nadbytecnych majetku ci na diktat zastropovane ceny :D
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  tohle je velmi bizarni auditko :D
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  XCHAOS: spekulativni drzeni nemovitosti.. jojo, proc by meli jedinci nebo rodiny vlastnit cely cinzaky, to je dost kurevsky nefer, vzdyt oni si muzou rikat za najem libovolnou cenu. :D

  bla bla bla bla bla bla bla
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  DANYSEK: no docela velký. resp. bavme se o obecním bydlení vs. bydlením zadarmo: u obecního bydlení jde jen o to, že město vstoupí na trh s bydlením (na kterém se už tak jako tak pohybuje, jen tu byla tendence aby město ten trh spíše opouštělo), ne že to bude zadarmo. bude vybírat nájem. Z toho pokryje náklady, úplně stejně, jako soukromí pronajímatelé. Já tam docela rozdíl vidím...

  Bydlení za komunismu byl samozřejmě jeden extrém, jednak to nebylo zadarmo, jednak ani ne pro každého a už vůbec ne kvalitní. Konkurence je dobrá věc. Ale pokud nájmy díky spekulativnímu držení nemovitostí letí vzhůru, tak je to podle mě pro město ten správný moment, aby vstoupilo na trh bydlení taky - ještě na tom může vydělat...

  Se ZP to nemá společného vůbec nic. ZP je koncept celospolečenský, na úrovni jako fiat měna samotná, nebo na úrovni typu demokratický právní stát, všeobecná gramotnost, všeobecná zdravotní péče, dopravní infrastuktura. Dokonce si troufám tvrdit, že pro zavedení ZP by byla nutná ústavní většina ve prospěch ZP, dnes je podpora někde kolem 10% veřejnosti (mj. i díky fakt překvapivě intenzivnímu trollingu odpůrců ZP), tak fakt nevím, co vlastně řešíš. ZP je koncept asi jako cestování rychlejší než světlo: to, že to zatím neumíme neznamená, že mají autoři sci-fi zakázáno o tom psát... a dokonce jsou filmové frenčízy, které jsou na tom postavené, velmi slušný business :-)
  DANYSEK
  DANYSEK --- ---
  XCHAOS: a jakej ze je teda rozdil mezi ZP vyplacenym v penezich a poskytnutim ubytovani zadarmo? :-) Ne, to neni zas tak off-topic, vzdyt to by resilo vsechny bezdomovce... zejo! A bez tech otravnych davek na bydleni.

  Na poskytovani bydleni zadarmo je nadherne videt ta absurdita samotnyho ZP, zejo.
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: podívej to, že tu vykřikuješ zmatené a z velké části doložitelně nepravdivé výroky bez většího ohlasu nyxové veřejnosti bych nenazval "dostávám čočku". hlavně je zajímavé, že tě víc a víc zajímám jako soukromá osoba, ty jeden kryptodomovníku....
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  XCHAOS: a ty muzes jit v klidu do veci verejnych, tam ti bude lip nez tady, kde dostavas akorat cocku. :D
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: jsem rád, že nevysychající zdroj tvé argumentace je konečně na suchu :-) všichni si jistě oddechnou.
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  bla bla bla blaboly pres celou obrazovku :D :D :D
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  XCHAOS: velkým kritikem totalitních praktk současné _ruské_ vlády... pardon. Babiš zatím není totalitní, šlo by ho označit za "neinvazivní kleptokracii"... pokud pomineme lehce invazivní EET, ale tam jde spíš o to, že on už si svůj výběr peněz na dotace pro sebe chce ohlídat s péčí řádného hospodáře, že ano :-)

  Stručněji: kdyby se v online debatách nevyskytovali lidé jako ty, budou to proruští trollové mít o hodně těžší. Přispíváš totiž k takové té relativizaci pojmů a hodnot úplně ve stejné míře, jako ty různé aeronaety a alternativní webíky... sice nehlásáš, že "pravda je někde uprostřed", ale způsob, kterým hlásáš, že pravdu máš ty i v případě, že opravdu hodně mlžíš a vymýšlíš si, vlastně vytváří živnou půdu pro tu relativizaci.
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: smiř se s tím, že vyhýbku diskuze tady nepřehazuješ ty a laskavě se zorientuj na koleji, po které ses jednou rozhodl jet a domyslet si, kam vede. Tohle není žádné seřaďovací nádraží :-)
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: no ale "Piráti z magoše" nikomu nic takového diktovat nechtějí, představ si to. Většina členů Pirátské strany, o kterých vím, jsou normální střední třída, jejich rodiny vlastní rodinné nebo bytové domy. To, že by město mělo podniikat v obecním bydlení, naopak snižuje šanci, že pronajímatel nemovitosti narazí na insolventního nájemníka, nebo že mu bude mít problém s tím ho vystěhovat. Samozřejmě v Praze lze předpokládat, že soukromý bytový fond k pronájmu se bude pohybovat na vyšší úrovni kvality - trklo mi před lety, když jsem zjistil, že třeba v pohraničí privatizované domy často chátrají, zatímco bytový fond spravovaný městem tam má daleko větší úroveň. V ten moment jsem si uvědomil, že tady v Praze žijeme v sociální bublině a že ty problémy v regionech nejsou nutně jen o tom, že jsou ty lidi zblbí nějakou propagandou a čekají, až přijde velký lepší vyhulený UFO z Prahy a začne je poučovat, že kdyby těžili kryptoměny, tak by se měli lépe...
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  rychle prehodit vyhybku a bla bla bla blabab
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: no, spíš jsem viděl, kam to jde s tou spotřebou energie a rozhodl se, že s tím už nadále nechci být spojován. A hlavně prostě mám nějakou mez, kolik peněz si troufám přijmout za spekulativní nic - je to zajímavé, že zrovna velký odporůce "něčeho za nic", jako jsi ty, nemá problém s tím, pokud se mu někoho podaří přesvědčit o tom, že to "nic" má velkou hodnotu.

  Obecně, stejně jako v případě Kalouska se ti hodí vytahovat jeho údajnou nevinnost z hlediska soudů, ale naprosto opomíjíš, že i plně legální aspekty jeho politiky mohly mít svoje naprosto legitimní odpůrce (námatkou: hazard! ono to je vlastně podobně kryptoměnám, že?), se i v jiných otázkách dostávaš do takových argumentačních smyček. Jsi třeba velkým kritikem totalitních praktik současné vlády, což plně chápu: ale je třeba si uvědomit, že prorušti trollové v českém online prostředí by neměli nejmenší šanci, kdyby úroveň diskuzí byla větší, než to, co soustavně předvádíš ty. Je to právě okázalá snaha předvádět sebe jako něco lepšího a vykládat ostatním, že je nepotřebuješ, která vytvořila Piráty, kteří si vývoj ke svobodě představovali lehce jinak (Možná jednou zjistíš, že je potřebuješ... ale bude už pozdě)
  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  XCHAOS: a hele, zkusil ses zeptat rodicu, jak by se tvarili, kdyby jim pirati z magose nadiktovali, kdo ma dostat prideleny jeden z vasich rodinnych bytu za minimalni najem?
  XCHAOS
  XCHAOS --- ---
  VYHULENY_UFO: Ne, nemá. Firma, kde stále ještě okrajově působím, si pro provozovnu komerčně pronajímá prostory - ale nikoliv v domě mých rodičů, když už musíš do všeho strkat nos.

  A co tvoje spekulace s kryptoměnami? Nechceš se pochlubit, jak tvrdá a pro všechny následováníhodná práce to je?
  Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam