• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    _BENNYNepodmíněný Základní Příjem
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: takze to tve rizeni politikem v praxi nefunguje, diky za odpoved :-) Zacal jsi tu s tim sam, takze jestli chces nekomu nadavat za offtopic, zacni u sebe.

    Ano, k zavedeni pravdepodobne dojde. Ale jedine, co jsem rekl, ze v realu to bude znamenat to, ze z tech 10k (?) NZP si stat zpet vezme jeste vic, nez si bere dnes.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: hele, já slyšel, že stejné oddělení mělo za ANO snad 10x větší výdaje (prý, na rozpočet jsem se nekoukal). Nejsem hřibolog, nedělám do komunální politky. V tomhle diskuzním fóru jsi offtopic.

    (navrhl jsem něco, s čím je těžké polemizovat, tak obrátíme list a budeme se místo o NZP bavit o Hřibovi... super taktika, poznamenám si...)

    A uhlíková daň: je to návrh. S koncem generace boomerů v politice se dá očekávat, že k nějaké podobě jejího zavedení dojde. Ano, první roky bych to cpal do akumulace energie, aby mohlo dojít k rozvoji OZE... ale za dalších 10 let? projedeš se svým veteránem se spalovacím motorem - a šup, vybrané prachy za uvolněné CO2 půjdou do fondu ZP. Nevidím problém. Když zvolíš místo toho bezemisní jednokolku s baterií z českého lithia - nemáš problém, nepřispeješ na ZP.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: nechceš trollovat aspoň v trollovacím fóru o Pirátech? tady jsi brutálně #offtopic ..

    Ano, Jakub je osobnost s rysy velmi podobnými tobě :-) myslím byste si vzájemně velice, velice lezli krkem, což si můžeš vyzkoušet, až bude nějaký konkurs na ajťáka na ministerstvu spravedlnosti :-) klidně tě v řadách Pirátů doporučím, aby došlo k vzájemné anihilaci :-))
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: možná udělá novou a zářnější kariéru u Svobodných v koalici s Tříkolkou, kdo ví. tam by ho jako cryptocurrency experta cancelnutého za sexuální obtěžování podle mě docela uvítali, byl by tam hvězda navíc by mohli snadno čelit obviněním z rasismu a tak.... win win.

    ostatně, současná TOP09 bez Feriho a Kalouska.. .to by mi FAKT zajímal tvůj názor, ale to už fakt souhlasím, že je tu offtopic.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ne "najednou", ale říkám to celou dobu: je to jeden z důvodů, proč to nebude stát X * Y, ale proč si ve skutečnosti většina lidí se slušnými příjmy na svůj ZP vydělá (bude to daňový kredit) a ti ostatní nedostanou o toliik víc, než kolik berou už teď. Moje zdůvodnění tu nikdo nečte...

    (To je asi s tím, jako že tržní kapitalizace bitconu není X * Y, kde X je počet coinů v oběhu a Y kurz: prostě není, je to jen pohádka pro důvěřivé spekulanty, ve skutečnosti už kdyby se někdo pokusil směnit blbýc 1000 BTC a vybrat si necelou miliardu korun, tak narazí na vážné hranice dané tím, jak moc je poptávka po BTC pružná... ale to jen offtopic, abych ilustroval, že vysvětlovat něco lidem bez základního ekonomického povědomí je prostě ztráta času).

    ZP je makroekonomický nástroj. Způsoby jeho zavedení nejsou jednoznačné, pravděpodobně by nebyl ze dne na den zaveden v celé výši. Začal by nejspíš jako poměrně mírný crossover mezi nepodmíněnou dávkou a vyšší slevou na dani. V další fázi by mohl sloužit k nahrazení institutu minimální mzdy: k tomu by stačilo, aby se jeho výše vypočítávala z mediánu mzdy.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: chrání. protože jak se to všechno vozí z Bangladéše, tak to uhlíkovou stopu má... nemluvě o vožení té bavlny do Banglédéše a nemluvě o jejím pěstování. (ale tady je to offtopic)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: a tak kdyz do debaty o ZP sam zahrnujes offtopic veci systemem extenzivniho vykladu terminu, cemu se divis? :-)

    Tim, ze zavedes nejakou castku oznacenou jako ZP ale problem chudoby automaticky nevyresis. Stane se spise jedine mozne - realna hodnota penez pujde drasticky dolu, ZP budes muset zvysovat... a inflacni spirala se uz vesele toci, ze. A chudi? Ti zustanou stale chudi, nejakemu ZP navzdory.

    A pomsta uspesnym to samozrejme bude :) Protoze na ZP nekde musis vzit zdroje. Ergo kladivko... jeste vic oskubes ty uspesne. To je furt do kola, nekde na ZP musis ziskat dalsi - a nemale - zdroje. Dnesni rozpocet MPSV se vsemi adresnymi davkami je proti tvemu ZP nechutne levne reseni.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: já jsem o anonymitě bitocinu neřekl ani slovo, já mluvil o privátním klíči v matraci (protože kam jinam ho schovat, že jo :-)

    Piráti a ZP/NZP jsou do značné míry po těch 10 letech dost mimoběžná témata.

    Co se týče portálu Pražana, tak je tady offtopic.

    Sloh o tom, že u ZP/NZP je klíčová třeba debata, zde se vyplácí na občanské nebo rezidenční bázi, tu offtopic není.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: tvoje slohy se toci v kruhu jak kolovratek... netreba znovu rozebirat veci, ktere :-) Offtopic mozna, ale demonstrace neschopnosti ajtacke partaje uvest sve napady do praxe dokonala. Kdyz nezvladnou v terminu ani jeden blbej webik pro prazaky, tezko muzou zvladnout neco tak komplexniho jako je NZP :D
    XCHAOS: ono to i s tou anonymitou bitcoinu neni az tak horky... :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: tak tohle je tu ještě víc offtopic, než ZP a NZP...

    Jako když napíšu něco dlouhého, co by bylo potřeba si nejdřív přečíst, než se k tomu nějak vyjádříš, tak ty přijdeš s diskuzní strategií "and now, something completely different" :-)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: takze tu ses vlastne taky offtopic, kdyz vynechavas to "nepodmineny" :D
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: V tomto ohledu stávající pražská koalice skutečně na předvolební program Pirátů dost kašle, a samozřejmě, na rozdíl od toho trollení o ZP je to trefná připomínka a já bych se jako člen krajského sdružení Praha skutečně měl v tomhle směru nějak ozvat.

    Bohužel je to tady ale naprosto offtopic, protože tenhle klub není ani o Pirátech, ani o bezplatné MHD.

    (Jinak třeba názory Elona Muska na ZP mi přijdou zajímavější, než jeho názory na MHD... :-)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: "Dlouhodobý" program je jiná kategorie, než program volební. Hele, jsme tu offtopic.

    V koronavirové ekonomické krizi fakt ZP dle původních představ Pirátů ztrácí význam. Piráti ZP nikdy nechtěli financovat nesystematickým zadlužováním státu, jako teď schválí Babiš s KSČM (i když stěží tedy nějaký moc jiný krok byl možný). A ZP by pravděpodobně byl ušlechtilejší cíl, než co já vím - zachraňování Smartwings. Jeho financování by možná zahrnovalo nějakou formu dluhového financování - ale výrazně jinou, než jako teď, že se stát zadluží, aby pomohl vybraným soukromým subjektům. (ostatně - není to poprvé, podobně skončily i devadesátky u nás, tzn. konsolidační agentura, a nakonec i finanční krize 2008, v jistém smyslu)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: no a ses tu offtopic... ono to fakt neni jedina nezadluzena strana, zejo. A i kdyby byla... efekt financni paky je ti zda se cizi a preferujes suseni penez na ucte, kde jejich realna hodnota akorat klesa. To moc o financni gramotnosti nevypovida :) Ale taky co cekat u zastancu NZP :)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: ok, přiznávám se, že detaily nesleduju a navíc ve fóru o NZP jsme offtopic. Přesto si troufám říct, že je podle mě dobře, že se na české politické straně objevila nějaká strana, která se nezadlužila kvůli nějakým megapronájmům debilboardů. Just saying...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: myslím, že jsi tu offtopic. každopádně, to bychom mohli rozebírat taky Babišův mailserver u Imoby/Agrofertu...

    pojď se vrátit ontopic. svět fakt řeší trochu vážnější krizi, než pár vyhackovaných serverů... nebo nevím, jak to souvisí, chceš říct, že v případě zavedení ZP by stejně hackeři vyhackovali bankovní účty lidí, co by na to spoléhali, nebo jak? víceméně souhlasím, že soutěž o privilegované postavení zde bude vždy, spolehnout se na sociální záchranou síť nebude nikdy in. Potřebuješ ale nějaký framework, který prostě bude motivovat kutily jako co já vím, Průša, který teď rozdává ochranné štíty na vlastní náklady (frajer! takhle mají vypadat podnikatelé...) a demotivovat hackery. Současně ten framework nemůže být úplná technokratická dystopie...

    Víš, já bych s tebou chtěl diskutovat úplně jiné věci... co si myslíš o data retention, jak udělat lepší křížovou kontrolu mezi žádostma, co operátorům choděj, a ČTÚ, které se snaží nějak dohlížet, kolik těch žádostí vlastně přišlo (ale podle mě dost bezzubě)... jak se chceš vyhackování bránit ty? kdo bude hlídat hlídače? jsi zrovna ty ten správný kozel zahradníkem? atd.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: nebude, no. i když zase, ty přjdeš o možnost, že bys měl europoslance, který by mohl zkusit protlačit směrnici o povinném nasazení IPv6 do všech sítí v EU :-)

    (jsme tu poněkud offtopic, nezdá se ti?)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    CYNIK: Ja ale nerekl, ze nejsou. Jako vyucujici bys mel umet cist... ;-) Ja rekl, ze nejsou jedine reseni - a to je SAKRA rozdil. Napriklad geneticke (evolucni) algoritmy sem patri take. A nejde o neuronovou sit. Ale to je tady offtopic - uzavreme to s tim, ze tvoje specializace je hodne uzkoprofilova.

    Bagr nemuzes pouzit vsude - i kdyz spechas. U soubehu/krizeni s existujici liniovou stavbou ti nezbyva, nez tu lopatu vzit do ruky. Holt je videt, ze jako akademik sice vidis zelenou louku, ale problemy pod travnikem uz nepredpokladas. A k postaveni baraku ci silnice skutecne nestaci jen vykopat diru. Tech cinnosti je cela rada a je pochopitelne, ze ty je asi ani nevidis. Dej prosim vedet, az ti AI doma zapoji zasuvky ci opravi tesneni u kapajici baterie, zamaze diry a vymaluje pokoj a uklidi ten svincik po malovani ;-) To jsou veci, co vedci prilis neresi - moc "trivialni" na to, aby se tim vubec zabyvali.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: ale houby ani vidu ani slechu, neřeš to tady, kde je to offtopic, ale v příslušném klubu
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: no pokud dobre ctu, tak ten offtopic jsi do diskuze prinesl ty... :D Ale to ty rad, koukam - nejdriv zacnes s offtopicem, ale pak si na nej stezujes... :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam