• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    ELUSIVE
    ELUSIVE --- ---
    VALENTINA: nechci vykradat cizí napady tak tady je odkaz..ja jen dala 1/2 jablka a 1/2 jahody
    Fitness jablkový koláč z ovesných vloček - zdravý recept | BAJOLA ✌ Fit bez diet
    https://www.bajolafit.cz/...ek/?fbclid=IwAR1BCKi_NlFu6Eb2qI_cOaWyAM7AYyIXpqNsSlmuzZ9tQkp-T_YTfM146b4
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    ELUSIVE: prosím recept
    ELUSIVE
    ELUSIVE --- ---
    Protein- vločkovy jahodovo-jablečny..bez mouky a cukru.

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Rehabiltace pravé končetiny pomalu postupuje, španělské ptáky už zvládám umotat. 12 hodin v Crockpotu, po orestování, jim pomohlo. Omáčka je z výpeku, cibule a zbytku okurek, co se pomalu vařily pod masem. Moje porce je se zeleninovou rýžou, chlapova s normální dlouhozrnnou.
    To nevzhledné na boku je vajco a zbytky párků, co se pekly spolu. :-)

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    FITH: jdu si pro bryndák, uf :)
    FITH
    FITH --- ---
    Dnesni davka stesti,cuketova polevka,zeleninovy kolac,syrniky,jablecny kompot.

    SARAJ
    SARAJ --- ---
    FITH: :D jestli neprijde uz brzo jaro, tak se definitivne promenim v otesanka:D uplne te chapu.
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    DEVIL: diky, prave jsem si rikala, jestli je rozdil mezi tema znackama. Udrzbu snad zvladnu.
    FITH
    FITH --- ---
    ILLUZE: Mam,zvlaste kdyz se venku zeni certi.Pustim si mluvene slovo a zacnu tvorit hodnoty :o).
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ILLUZE: maso ti nesedne, protoze pomalej hrnec nekaramelizuje. jen pomalu tahne. maso by se melo zhnedit na panvi pred nasypani ke zbytku stew do pomalyho hrnce.
    ILLUZE: litinovou panev musis udrzovat a pouzivat ji. natirat ji sadlem. take by se nemela mejt detergentem, aby to nesmylo ochranou vrstvu sadla. jakmile ji oplachnes, tak ji musis dat zpatky na ohen a zahrejvat do ty doby, nez se vsechna voda vypari a pak pretrit mastnym hadrem...


    SARAJ: litinova panev je opravd pomerne tezka a je potreba se o ni starat. taky je potreba dodrzovat nahrivani panve nez se do ni prida tuk, jinak se bude vse prichytavat. treba ty palacinky na ni taky udelas i bez telfon/keramika povrchy. budou ale vzdy mastnejsi, protoze tu panev musis dycky pomastit nez tam das palacinku.
    litinova panev ale vyborne prenasi a drzi teplo. kdyz je zhava a nasype se do ni maso, neztrati tak rychle teplotu jako ostatni panve/hrnce. taky je vyhoda, ze muzes mit litinu na vsech typech varicu a nevadi ji ani vareni na ohni u taboraku... ja osobne doporucuju mit nejen panev ale i tzv. dutch oven.
    moje panev je tahle https://www.walmart.ca/en/ip/world-famous-cast-iron-skillet/6000189054629 20 cm prumer. znackovy panve skepsult ci lodge sou imho zbytecne napaleny. vyzkousel sem znacku lodge a jedine povrch mi prisel o trosku hladsi nez u ty neznackovy co mam ja. rozdil mezi vysledky byl naprosto neznatelny...
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: u nás jede gril opravdu dost - mívám v lednici naložené maso na akce "večeře rychlovka" - hodím to na gril a večeře je za 15-20 min hotová (k tomu salát, muži opečená bageta s bylinkovým máslem), pomáhá mi to držet režim s jídlem
    popř. gril. zelenina, muži grilovací klobásky, tortilly se zbytkem masa z předchozích dní ,-)
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: K tomu grillu to bude hadam nejake spiknuti, kolega minuly tyden tvrdil jak je to uzasne jak uz nikdy nezkazi dobre steakove maso a ze je to uplne bozi tam mot sondu a tak, nicmene kratke obereni ceny na alze me vylecilo:-)

    Na sladke snidane jedu palacinky, posledne jsem v ikea koupil palacinkovou panev a obracedlo a diky tomu se mi dari ultra tenke a nepotrhane, takze tahat vaflowac ze skrine neni treba.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    SARAJ: jo a promiň, v tomhle neposloužím...
    tu pánev, co jsem si pořídila přes Mall, jsem obratem vracela - po jednom umytí zrezivěla

    ale současně jsem si uvědomila, že pro mne je tohle nádobí prostě fakt těžké, zbavovala jsem se i litinového hrnce do trouby a další půjde také
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: Jen mi z něj úplně nesedne hovězí, přijde mi paradoxně sušší. Nebo je to prostě našimi oblíbenými recepty, kde má člověk zafixovanou konkrétní chuť :)
    Třetí do pořadníku si napiš gril ,-) Počkej, až vyzkoušíš ten novější Tefal.

    Jo a dnes konečně ozkoušen vaflovač na sladko. Holky jsou unešené.
    Jen ta nutela z avokáda mi neprošla, no ,-) Tvářili se s mužem, že je chci otrávit :)


    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Ryba jménem palchetník byla kdes ulovena a dovezena do Brna, tak kus z ní skončil u nás na stole s hranolkama a domácí tatarkou. Polévka ze všeho možnýho, rajčata vývar, mrkva, špekáček a jiná zelenina. Možná se dopracujem do bodu odmražení mrazáku.







    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: Pomaly hrnec je laska, po kavovaru muj druhy neoblibenejsi spotrebic.

    Posledni dobou temer vyhradne zajistuje moji stravu. Umoznuje kombinaci dobre jidlo pro extreme lineho kuchare. At uz tam hodim maso na kousky zeleninu a plechovku rajcat coz udela super stew a nebo kus masa minuly tyden kruti prso ke kteremu staci pridat ryzi z ryzovaru a zeleninu z pytliku za 10min vecere:-) Jen je mi trochu lito tam nechat pres noc malo masa a pak to jim tyden...

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Jé, můj Crockpot. Zrovna v něm, na chodbě, pracuje šest španělských ptáků velikosti kondora. Chlap říká, že to nemůžeme zežrat, že je jeden pro dva, Tak jsem navrhla někoho pozvat, a to né, to né! :-)
    Sám má málo.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Tak dnes 12 hod. v pomalém hrnci tažený tzv. černý vývar (z kostí po obrané kachně).



    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    FITH: Taky máš vaření jako relax? ,-)
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    btw, chci si udelat radost.. litinove panve, od koho je mate?
    SARAJ
    SARAJ --- ---
    FITH: to je báč z hrube mouky:D ale koukam, ze variant je hodne, mno jsem zvedava, jak moc jsme s mamkou mimo nas rodinny recept...nasi akorat pali slivku, takze informace mohou byt lehce..mno, znate to.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam