• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ILLUZERádi jíme...
    I zdravé jídlo umí být opravdu chutné - aneb Receptář těch, co si jídla užíváme -:)
    Vítány fotky, recepty, tipy na stravování.
    rozbalit záhlaví
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: Ale jo, jen kolem chleba proběhly standard řeči ,-) A jestli to bylo potřeba v té omáčce namáčet a ne ji raději podávat bokem. Jsem jen hvízdla, že to jíst nemusí a ze suchého chleba si můžou vybrat hned ze dvou druhů.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Krása, to, doufám, jedli všichni. :-)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    Tak dnešní oběd - kuřecí paličky s BB omáčkou a zeleninou s chlebem.

    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    BAAL: nepovedlo se mi to ani u tebe, tak jak by mohlo u vlastní rodiny :-)))

    KOCHANSKA_CH: Nápodobně. Ale je to maso - tihle milují gnocchi, tamta ne x ti nemají rádi vařené brambory, ale jedna zase nesnáší kaši x kaše musí mít jednoznačně danou konzistenci.
    Na stranu druhou nutno dodat, že jsem začala být fakt zákeřná, protože vím, že leccos je kapryc, takže poměrně úspěšně ignoruji "mrkev nejím, cuketu také ne" a přebarvuji jen prostě jinou přidanou ingrediencí. A samozřejmě, že jim chutná.

    ACKO: Proto je s čistým svědomím posílám na 14 dní na tábory - žerou tam jak prokopnuté. Ovšem jen to, co mají rády ,-o Bohužel mi léta nevychází, aby jely na převýchovu k mé matce. To by fungovat mohlo.
    Pitomé je, že není kam poslat muže :)) Takže aspoň jednou za kvartál fakt bouchnu a posílám všechny hromadně tam, kde slunce nesvítí.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ACKO: :-D
    ACKO
    ACKO --- ---
    ILLUZE:
    KOCHANSKA_CH: bych vašim rodinám přála mě...tak na týden, to byste koukaly, jak by si vás pak vážili :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BAAL: Au, škoda, no. Se stane.
    BAAL
    BAAL --- ---
    EXCITE:
    KOCHANSKA_CH: jj uznávám, že nikdy nic nedělám jak se má/podle receptu a pak se není čemu divit. Protože nemám moc rád cínský zelí, ale za to mám hodně rád naše kyselé zelí, tak jsem to pojal jako fusion. Jenže to nezakvasilo a navrh to zhnilo. Takže když jsem to otevřel tak jsem dostal ránu do ksichtu od sirovodíku:)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    EXCITE: Jo, syrovátku z domácího kefíru jsem tam dodatečně přimíchla a kvašení se rozjelo pořádně.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BAAL: Zbaběle jsem postupovala podle Grusovky z Paleosnadno, a je to jedlý. Akorát příště toho originálního chilli dám trochu míň.
    EXCITE
    EXCITE --- ---
    BAAL: Pro sichr můžeš na začátku vždycky přidat starter kvašení, tj třeba syrovátku z bílého jogurtu nebo přírodního sýru. A zamezit přístupu vzduchu a vždycky to vyjde.
    BAAL
    BAAL --- ---
    KOCHANSKA_CH: zavidím, muj poslední pokus o kimchi byl uplnej fail, celé jsem to musel nakonec vyhodit:( Od té doby se bojím dalšího pokusu
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BAAL: Můj první pokus o kimčchi je taky spíš pro huby plechové. :-)

    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    ILLUZE: Tak já vím, co vyloženě nemá rád a nenutím. To si uvařím, když vypadne z baráku. Ale o některých jídlech bývám přesvědčená, že jsou fakt výborná a ticho. No, co už. :-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    BERUSKA_CA: Žije. Narovinu jsem mu řekla, že je nevděčnej, tak dnes pochválil rybu. :-)
    Minestrone s parmazánem, použit rozvar z domácích rajčat.
    Mořský ďas s koprovým olejem, brambory, lusky, nakládaná cibule a konečně vlastnoruční kimčchi.

    BERUSKA_CA
    BERUSKA_CA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Zije nebo potrebujes lopatu a pravnika?
    BAAL
    BAAL --- ---
    ILLUZE: si musíš umět zjednat respekt:)
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    KOCHANSKA_CH: Jak já tě chápu, sestro!!! :-))

    A mám to ve třech provedeních.
    Není snad jídlo, kde by se shodli, aby jedli svorně všechno.
    BAAL
    BAAL --- ---
    Dnes jsem na obed planoval Pasta&Pesto, ale nejak jsem zapomel nakoupit vse potrebne, tak jsem se rozhodl pouzit rukolu, mandle, chilly a citron a skoncilo to trochu palivejsi, nez jsem ocekaval, ale dobry to bylo :-)

    BAAL
    BAAL --- ---
    V kauflandu byla penenka levneji nez kure z vodnan, takze neslo rict ne

    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Husa, teda prsa, z pomalace a červené zelí podle Pradobrot. Miluju ten hrnec

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam