• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    Dobře, přidám svou do mlýna. Aneb jak si náctiletý Atuarfik zvesela prozpěvoval svou oblíbenou píseň všude, kudy chodil, protože si myslel, že ta úvodní část vyjmenovává jména dostihových koní:

    Hair-Sodomy
    https://www.youtube.com/watch?v=TzwGfP98vGM
    CDR
    CDR --- ---
    MEJLA77: jsem sama doma!

    A pak jasnej Pearl Jam- Jeremy sbohem, sbohem :3
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    to se asi děje plošně. klasika "scuse me while i kiss this guy"
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    RSZ: a co tam teda říkal?
    RSZ
    RSZ --- ---
    Na Gottwaldově pohřbu vystoupil i zástupce čínské delegace, ale jaksi se zapomnělo na překladatele z čínštiny. Alespoň to tvrdí v pořadu na čro, kde i pustili kousek onoho projevu (proneseno na tribuně na vaclqvaku).
    EKG
    EKG --- ---
    MEJLA77: Z toho si nic nedelej. Mam bliz k padesatce nez ke ctyricitce, a az nedavno jsem zjistil, ze Moja Naivna ma diry na riflach a ne na rukach.
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MEJLA77: ale tohle je spíš soramini než Mondegreen :)

    tady na začátku slyším "pálí mě bidlo"
    Massive Attack - Spying Glass
    https://youtu.be/HTOUellI94g
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    Jeden známý mi prozradil, že až v dospělosti zjistil, že kamkoníčky neexistují (kamkoníčky pojedeme) a manželka si taky v dětství myslela, že v té trampské písničce se zpívá "tam, kde čpí podkoní", co je to "žirafičí krabice" jsem se dozvěděl taky až v dospělosti...

    Jo a to Sandonoriko z Nekonečného příběhu je Southern Oracle, nemáte zač :)
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    to já zase v Coldplay - Adventure Of A Lifetime slyším místo "see yeah" docela jasně "sieg heil" - cca 4:22-4:24

    Coldplay - Adventure Of A Lifetime (Official Video)
    https://youtu.be/QtXby3twMmI?t=263
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    Radši mi řekněte, jestli je to cranberry sauce nebo I buried Paul nebo I'm very bored nebo něco ještě jiného. Chytrolíni.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NJAL: tak ono se to nabízí :-)

    jinak teda ještě přidám, že jako první si s Bobem potáhl Ringo Starr, protože "drummers always go first" (to je prosím pěkně jeho citace z jednoho rozhovoru, kde se ho na to ptali :-)
    NJAL
    NJAL --- ---
    TRISSIE: Zamenu "I can't hide" za "I get high" jsem cetl prozatim v kazde knize o Beatles, ale je fakt, ze jsem cetl jednu ceskou, jednu slovenskou a jednu anglickou.
    ATUARFIK
    ATUARFIK --- ---
    TRISSIE: Mám podezření, že Bob Dylan by přinesl zásobu toho nejkvalitnějšího hulení, i kdyby se nepřeslechl. :)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    kde se vzalo slovo mondegreen, to asi víte (já jsem to nevěděla, ale je to i v příslušném klubu na nyxu, tak to ostatní vědí).

    ovšem věděli jste, že psychedelické období Beatles odstartoval právě - mondegreen?
    V jejich písni "I wanna hold your hand" z října 1963 se totiž zpívá "I can't hide" - což ovšem, vzhledem k době vzniku, velmi mnoho posluchačů slyšelo jako "I get high". Ne že by Beatles v té době marihuanu neznali, na scéně v Hamburgu se s ní už potkali, ale nepřišla jim jako nic extra zajímavého.
    Až do 28. srpna 1964, kdy do jejich manhattanského hotelu dorazil oslavit vyprodaný koncert v Queensu Bob Dylan. Bob Dylan, který taky slyšel "I get high", a byl tedy přesvědčen, že nejlepším příspěvkem na afterparty bude řádná zásoba toho nejkvalitnějšího hulení.

    And the rest is history :-)
    RSZ
    RSZ --- ---
    LORD_DE_SEIS: prý tato fabrika, parádní
    Yellow Bellies | Claude Dozorme
    https://www.dozorme-claude.fr/en/yellow-bellies-9889

    KUBIIK
    KUBIIK --- ---
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Člověk a tank vyvíjí na zem srovnatelný tlak.

    ERRTU
    ERRTU --- ---
    HAR4NT: on je stale nazivu a je mu 81 o.0
    po par dnech mu otekla tvar k nepoznani, a zacala mu slezat kuze v miste zasahu, ukazalo ze se ma spalene kosti, kus mozku kde lezi dlouhodoba a kratkodoba pamet a stredni ucho. byl poslan do moskvy do nemocnice ciste proto aby mohli v realnem case sledovat jak se rozpada...
    prezil, dokoncil si phd, a pokracoval v praci jako casticovy fyzik. jeho intelekt neutrpel zadnou ujmu, nicmene dusevni cinnost ho rychleji vycerpavala. v postizenem uchu ztratil sluch ktery nahradil tinnitus (chronicke zvoneni v usich, je to peklo, dokaze to cloveka dohnat i k sebevrazde), levou tvar mel chromou nasledkem destrukce nervu (zdravime stalloneho) a obcas mel zachvaty kreci.
    ale i pres to se vratil do sve puvodni prace.
    zaverecne wtf: v 1996 pozadal o klasifikaci trvaleho zdravotniho postizeni aby mel narok na pojistovnou placenou uhradu leku na epilepsii.
    neuspesne.
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    This photo from 1902 shows French knife grinders. They would work on their stomachs in order to save their backs from being hunched all day.

    They were also encouraged to bring their dogs to work to keep them company and also act as mini heaters by having them rest on their owners' legs.

    They were also called ventres jaunes ("yellow bellies" in English) because of the yellow dust that would be released from the grinding wheel.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam