• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SALVATOR: Ale funguje to asi přesně, mně je za pár měsíců 45 a mám pocit, že jsem zchátrala během čtvrt roku.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    SALVATOR: Já vlastně taky nevím, kolik g namele v kanclu kafostroj. Doma mám ruční mlýnek a do toho se vejde cca 20 g a z toho jsem dělal kafe pro dva. Takže na tom budem víceméně podobně :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    FRK_R23: Hm, to vlastně nevím jistě. Dávám do překapávače 7 odměrek kafe o velikosti 1 US teaspoon, coz podle nějakejch chytrejch stránek je v kafi necelejch 12 gramů. Ale pro přesnej výsledek bych to musel fakt zvážit.

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    já jsem se před pár lety smála manželovi (je o tři roky starší), když nejdřív natahoval ruku s mobilem/knížkou a pak si potupně pořídil brejle.

    už se nesměju! a kradu mu lupu.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    SALVATOR: Z kolika gramů si děláš kávu?:)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    FRK_R23: Tak já si taky dávám jen dvě kafe. Jako maj půl litru, pravda... A jedno po obědě, ale to je maličký, to se nepočítá.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    Za chvilku mi bude 45 a fakt je, že chlast a kofein jsem tak nějak omezil samovolně. Ne že bych si nedal kafe nebo pivo, ale už zůstávám u jednoho max dvou :) Ještě pár let zpátky jsem za den dal klidně 5 káviček a oběd s dvoupívem byl skoro standard :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ERRTU: ♥️
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    SALVATOR: za rok dam vedet jak to probiha at vis do ceho des :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    ERRTU: Mě je už půl roku rovnejch 40 a zatim dobrý, ale tím pádem mě to zanedlouho čeká, cca za 3,5 roku :/
    ERRTU
    ERRTU --- ---
    SALVATOR: a to to ty prvni roky po ctyricitce vypadalo tak slibne, co? :D
    NELLAS
    NELLAS --- ---
    MOIRAIN: Byli jste holt napřed :))
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    NELLAS: já jsem teda přesvědčená, že již v roce 1988 jsem se o tom, že je uplácaná z hlíny, učila ve 4. třídě, kdy nám učitelka ukazovala pokusné výpaly jejího kamaráda archeologa...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    MEJLA77: O kurwa...
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    MEJLA77: prvně jsem to četl tady, pak se mi to nepodařilo dohledat a teď při zavírání záložek jsem to objevil...

    Lidé stárnou skokově, zjistila studie. Přelomy přicházejí po čtyřicítce a šedesátce — ČT24 — Česká televize
    https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/veda/lide-starnou-skokove-zjistila-studie-prelomy-prichazeji-po-ctyricitce-a-sedesatce-352128
    MEJLA77
    MEJLA77 --- ---
    prý stárneme skokově a ne plynule...
    Stárnutí přichází ve dvou vlnách. Vědci zjistili, které roky života to jsou - Deník.cz
    https://www.denik.cz/veda/starnuti-prichazi-ve-dvou-vlnach-studie-vek.html
    MONIOUS
    MONIOUS --- ---
    SALVATOR: coze??? ono to neni tak pul roku, nebo tak nejak? ten cas nejak strasne leti..
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    Ha, nějak mi to uteklo, ale před měsícem bylo tříletý výročí založení Centrály. Tak díky všem a jen tak dál.
    SCHWAB
    SCHWAB --- ---
    LORD_DE_SEIS: frajer jak hovado!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam