• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SALVATORCentrála pro rovnoměrnou distribuci mírně zajímavých faktů
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    HAR4NT: tak teda lučišník
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    HNILOB: ten ktery trima lučiště:)
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    HNILOB: *budou
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    HAR4NT: ale pracovat při svíčkách! Co je lučištník?
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    A povídání o panu Fisherovi na stránkách německého patentového úřadu, abych jen neprudila
    DPMA | Artur Fischer
    https://www.dpma.de/english/our_office/publications/milestones/greatinventors/arturfischer/index.html
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    MMORT7: le pardon, pracuju v oboru a z "registrace patentu" mám pupínky
    patenty se udělují po průzkumu na stav techniky
    registrují se ochranné známky nebo užitné vzory
    pak jsou ještě průmyslové vzory
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    HNILOB: pff, elektrikar, remeslo skoro uplne bez jakykoliv tradice, to takovej tesar nebo lucistnik, ty budou mit svy jisty i za 1000 let po 3. svetovy..
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    LORD_DE_SEIS: já jsem taky elektrikář a tak to ze staveb znám:)) čtyřicet už mi bylo davno:D
    LORD_DE_SEIS
    LORD_DE_SEIS --- ---
    HNILOB: hele před tim se sádrovali dřívka a vysekat kapsu pro dřívko dělalo větší bordel než vyvrtání díry ;-)
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    NELLAS: tehle artefaktu se po svete moc nezachovalo a vzdycky se kolem toho dela strasny halo, jak je to ukazka neskutecny zrucnosti a umu atd. By me zajimalo, co by na to rekl clovek z ty doby, jestli by fakt cumel na tu nadheru nebo se nam vysmal ze si davame do muzea takovy zmetky:)
    HNILOB
    HNILOB --- ---
    LORD_DE_SEIS:
    nikdo nic:
    Sousedi v sobotu v devět ráno
    MMORT7
    MMORT7 --- ---
    LORD_DE_SEIS: Died 2016 (96).

    Artur Fischer je držitelem 1136 patentů a 5867 chráněných vzorů (stav ke konci roku 2013).[7] Na konci roku 2013 měla firma fischerwerke celkově registrováno více než 8700 patentů). Thomas Alva Edison, kterého chtěl Artur Fischer překonat, měl na svém „kontě“ 1093 patentů.
    GIRAFFKA
    GIRAFFKA --- ---
    TAPINA: ja tohle mela uz kolem tricitky. Dlouho mi bylo 25 a pak jsem dostarla do realu asi behem tri mesicu. Bolelo to.
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    TAPINA: jojo, člověk se pak na servisní prohlídce dozví věci... :) been there, done that...
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    TAPINA
    TAPINA --- ---
    SALVATOR: Ale funguje to asi přesně, mně je za pár měsíců 45 a mám pocit, že jsem zchátrala během čtvrt roku.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    SALVATOR: Já vlastně taky nevím, kolik g namele v kanclu kafostroj. Doma mám ruční mlýnek a do toho se vejde cca 20 g a z toho jsem dělal kafe pro dva. Takže na tom budem víceméně podobně :)
    SALVATOR
    SALVATOR --- ---
    FRK_R23: Hm, to vlastně nevím jistě. Dávám do překapávače 7 odměrek kafe o velikosti 1 US teaspoon, coz podle nějakejch chytrejch stránek je v kafi necelejch 12 gramů. Ale pro přesnej výsledek bych to musel fakt zvážit.

    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    já jsem se před pár lety smála manželovi (je o tři roky starší), když nejdřív natahoval ruku s mobilem/knížkou a pak si potupně pořídil brejle.

    už se nesměju! a kradu mu lupu.
    FRK_R23
    FRK_R23 --- ---
    SALVATOR: Z kolika gramů si děláš kávu?:)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam