• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KOJAProgramovani 40+
    VOY
    VOY --- ---
    JINX: to by ses nakonec možná divil jak rychle si pravák zvykne na myš na levé ruce. zejména když to podpoří trocha vytrvalé bolesti v pravé ruce.
    JINX
    JINX --- ---
    JARDABEREZA: Problém je ze jsem tu ruku natahoval hodně doprava takže jsem prozatím posunul mys doprostřed a teď hledám něco u čeho budu sedět rovně ne ve smyslu předklonu nebo zaklonu ale souměrně stejne vysoko levé i prave rameno ve stejne výšce.

    Upozornil mě na to fyzioterapeut a trenér ze jedno rameno je moc vysoko a chová se jinak.
    JARDABEREZA
    JARDABEREZA --- ---
    JINX: Nejsem odborník, ale u ramena může záležet na celkovém držení těla. Kam bys to zařadil?

    Já měl s tím problém, když jsem měl stůl moc vysoko. Nebo když jsem tu ruku musel pořád natahovat hodně dopředu.

    KLEINZACH
    KLEINZACH --- ---
    JINX: mne se osvedcil trackpoint od ibm/lenovo. hry se na tom hrat moc nedaji, ale na beznou praci je to ok a clovek porad nemusi prehmatavat.
    SPIKE411
    SPIKE411 --- ---
    Jsem levák a myš používám jen v pravé ruce.
    Samotné používání myši v levé by asi nebyl problém, ale přeučit se klávesové zkratky na pravou ruku… jak!? Leda bych měl i zrcadlově obrácenou klávesnici.
    ANT_39
    ANT_39 --- ---
    JINX: pouzivani mysi druhou rukou neni pro me reseni protoze jsem proste pravak
    Ciste pro referenci, jsem pravak, a na mys v leve jsem se preucil. Par tydnu je to PITA, no. Ale ted muzu mys prehazovat tam a zpet jak se mi hodi. Tehdy jsem to delal, abych ulevil zapesti.
    JINX
    JINX --- ---
    SULTHAN: nemam problemy s zapestim ale ramenem, mozna jsem to mel napsat :)
    SULTHAN
    SULTHAN --- ---
    JINX: na trackpad máš ale úplně jinou pozici ruky. Každopádně na myš jsou dvě možnosti - buď si pořiď vertikální myš nebo polštářek pod zápěstí. Nejškodlivější je totiž právě to držení ohnutého zápěstí směrem nahoru (netýká se jen myši ale i klávesnice).
    Samozřejmě co nejvíc používat klávesové zkratky. Myš je obecně pro většinu práce strašně neefektivní.

    Co se týče ergonomie obecně:
    1. vyhnout se sezení, jak to jde
    2. pokud sedíš, tak často vstávat, měnit polohy (klidně třeba nohy na stůl) a hlavně, hlavně se nehrbit. Pokud se hrbíš, je to známka, že máš monitor/klávesnici/židli ve špatné výšce.
    3. kompenzovat sezení - posilování core (břicho a záda).
    4. při psaní na klávesnici držet zápěstí ve vzduchu - neopírat se zápěstím.
    SATAI
    SATAI --- ---
    JINX: svislá 🐭 kroutí ruku podstatě méně. Jinak teď mám trackpad mezi půlkami. Klávesnice. Ale 90 procent času hmatnám pravou.

    Lépe to zatím neumím.

    Zbytek snad doopraví cvičení.
    JINX
    JINX --- ---
    Sorry za mirne OT kdyztak se smazu. Je tady nekdo odbornikem v oblasti pracovni ergonomie? Potreboval bych upravit pracovni prostredi tak abych se vyhnul dysbalancim ktere vznikaji napr. pri pouzivani mysi (ano pouzivani mysi druhou rukou neni pro me reseni protoze jsem proste pravak :-) ).

    Uvazoval jsem nad trackballem a touchpadem ale i to mi nedava moc smysl protoze se to taky ovlada rukou ve specialni poloze...
    RUDOLF
    RUDOLF --- ---
    Hmm.. tak sem taky přes rok patřím:-) btw.. tohle odpovídá přesně mé zkušenosti..

    Is Tech Lead the WORST Job For Most Programmers?
    https://www.youtube.com/watch?v=0EvRSD1-jII


    a propos, chybí mi tahle diskuze.. tak ji zakládám...

    [RUDOLF @ nyx :: zadosti o zalozeni klubu - vsechny pohromade]
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    LUDWIG_: Mam hodne rad tenhle clanek: https://news.microsoft.com/features/the-engineers-engineer-computer-industry-luminaries-salute-dave-cutlers-five-decade-long-quest-for-quality/

    Posilam ho lidem kdyz se ptaj co by to mel bejt ten Staff Engineering.
    JANFROG
    JANFROG --- ---
    LUDWIG_: Super, koukam na to. Ted jsem jak popisuje jak mikrokodoval "microvax" - a vzpomnel jsem si jak jsme na skole psali mikrokod pro DOP, bratru 20 let zpatky...takova nostalgie!
    KOLCON
    KOLCON --- ---
    LUDWIG_: Gates a Ballmer jsou oba nebezpeční psychopati, pro které bych dělat fakt nechtěl. Jaká je kultura v MS teď netuším, předpokládám, že je to klasický US korporát.
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    Jinak Cutlerovi je 81 a momentalne v Microsoftu fusuje do Xbox Cloudu
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    LUDWIG_:

    The Mind Behind Windows: Dave Cutler
    https://youtu.be/xi1Lq79mLeE


    Vic jak tri hodinovy rozhovor s Davem Cutlerem. Zminuje tam i tu knihu, ze ten zivot v zacatcich Microsoftu vykreslila dost nefer jenom o nekonecny drine a rozpadlych rodinach. Ze pry to tak hrozny nebylo a kazdy patek meli integracni meetingy, na ktery prinesli zamestnancum basu piv lol

    Pokud se vam nechce sledovat cely rozhovor, tak na tom kanalu jsou kratke klipy z nekterych zajimavych casti, napr.

    Windows Longhorn and the Worst Code I've Ever Seen: Dave Cutler
    https://youtu.be/vxmZPMg7vIs
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    JINX: amazon.de případně jsem loni kupoval lifetime licenci na shodan za pár $
    SATAI
    SATAI --- ---
    JINX: vetsinou jede na zive.cz postupne updateovany clanek o slevach, jak se objevuji na amazon.de. Pripadne na jinych serverech o amazon.com nebo .co.uk
    MUXX
    MUXX --- ---
    JINX: Amazon.de ma zpravidla slevy na jejich vlastni veci. Konkretne premyslim o novem Kindle. Jinak mam na wishlistu tak maximalne meta quest 3, ale ten je moc novej aby na nej byla nejaka sleva.
    QWWERTY
    QWWERTY --- ---
    JINX: pokud najdes, dej vedet :) ... obecne mam pocit, ze jak clovek prekroci urcitou uroven, tak dojdou zdroje, protoze ty vyssi levely nema kdo ucit
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam