• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    JIKENOŽE -
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    XMEDA: Azza ma aspon slusnou rukojet, ale v Albertovi prodavaj kus plechu co ma strenku z dreva co tam nesedi, jsou tam skviry, neni to ani poradne obrouseny a zakulaceny...
    FINSON
    FINSON --- ---
    XMEDA: Což se netýká jen nožů.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    XMEDA: je to tak :/
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KLATIC: Kovany KDS, klidne i ty za 250kc, jsou materialove v poradku i kdyz jejich ostri je z vyroby skaredy a relativne tupy. Ale da se to vybrousit do velice slusne ostre kudly, ktera snese hodne rezani nez potrebuje prebrousit.
    Ty obycejny KDS, co stoji kolem stovky, jsou ale spotrebka tak na obcasny ukrojeni mekkyho jidla.

    A je ponekud desivy projit treba nekde domaci potreby nebo patricny oddeleni v hitlermarketu a clovek tam najde jen vyrobni odpadky. Z masiny vyplivnuty, nedodelany odflaknuty a s nesmyslnou cenou. Krize. Kdyby ty Azzy staly stovku, tak bych to bral jako polotovar, ze si ho jako doma dobrousim, proc ne.. ale nabizet za ty ceny zmetky? To je vysmech lidem. A oni to kupuji a chvali na forech.. protoze predtim meli jeste horsi odpadky.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    XMEDA:
    KURE: od KDS mam hodne starej vykostovak... nevim z jakyho roku, ale dela se snim skvele a je naprosto neznicitelnej...a od tescomy mam tu uplne prvni velkou azzu se kterou vyjeli a to je super kudla ...udelal jsem ji na kamenech trochu ostrejsi uhel ostri a je porad jak britva,,,,nedavno jsem si prohlizel to co delaj jako azzu ted a to je uplne jina kudla (materialove i zpracovanim)
    XMEDA
    XMEDA --- ---
    KDS ale jenom ty vyssi rady. Tescoma se dost pohorsila, Cosmo rada spadla na uroven spotrebniho blata a Tescoma AZZA jsem si prohlizel vcera a teda tak hnusne opracovany kudly bych cekal za 100kc.. ostri nepravidelny, hrubou bruskou narychlo obtazeny a sup s tim do blistru, cenovka 600,- a jedem.
    Humus.
    KURE
    KURE --- ---
    KLATIC: znam spoustu spokojenych majitelu KDS, tescomy....
    ja od nej koupil pred par lety sadu nasim. tenkrat me taky pripadalo ze to sou dobry noze.

    Ale po te co jsem mel v ruce opravdu dobrej nuz, vidim ze pok je jen nabrousenej kus plechu.
    stejne jako jakakoliv lacina masova produkce.

    a v porovnani s lepci masovou produkvi je to k smichu.
    treba timhle: http://www.amazon.com/Global-G-2-inch-Chefs-Knife/dp/B00005OL44
    ZOIDBERG
    ZOIDBERG --- ---
    Ten Victorinox asi taky zkusím. Rodiče se chovají k nožům hrozně. Nechápu to, otec, starý stolař, měl by být zvyklý brousit si nástroje, ale to ne, pán je líný vzít do ruky ocilku.
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    To ja koupil http://victorinoxcz.cz/kucharske-noze/kucharsky-nuz-12cm-2 i 15 a 19 cm, jsou krasne hubeny, oproti treba nozi na sunku, takze fakt dobre kraji a ta plastova rukojet je super neklouzava a pohodlna.
    S_V_E_T_Y_L_K_O
    S_V_E_T_Y_L_K_O --- ---
    Děkuji vám pánové umělci :))) cením si vašich názorů ;)
    Nejlepší volba pro nás oba bude Victorinox. Kamarád mi je doveze ze zahraničí.
    Až budu chtít opravdovou kudlu, vím, na koho se obrátit....:)
    Děkuji, hezký večer přeji.
    VILGEFORTZ
    VILGEFORTZ --- ---
    JIKE: Já nevim, zkusil jsem to protože ho mám a ta podoba !!! :-D :-D
    IMUS
    IMUS --- ---
    Asi pred 2 lety sem koupil otci http://victorinoxcz.cz/kucharske-noze/kucharsky-nuz-18cm, velikosti si nejsem jistej. No otec vari hodne casto a asi i rad, ale k nozum se chova jak nacek k zidum. Po dvou letech denodenni prace, ten nuz zazil hroznej mordor, pres noci v drezu, sekani zmrazenyho masa i s kostma, jen mycku asi nezakusil jelikož je moc velkej, ale ruku do ohne bych za to nedal, mozna doslo i na tu. Po tomhle zatezovym testu ten nuz patri porad k nejostrejsim co otec ma, na ostri ma asi dva zoubky ale nic co by se nedalo zbrousit( jeste aby tam ty zoubky nebyly kdyz si ten nuz obcas plete se sekackem). Rukojet je uplne v poradku. V dobe kdy sem ten nuz kupoval, sem tak trochu pocital stim, ze dnes uz bude nepouzitelnej ale je porad ok. Pro obycejnyho smrtelnika sakra dobrej nuz bych rek a doporucuji .
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Ten fiskars drží v ručce fakt na kousku, jeden sem předělával, no a musel jsem si na ručku vzít kus z čepele, aby to vůbec mohlo držet.

    KLATIC:
    Každej jsme holt jinej, no.
    když jsem třeba viděl výbavu řezníka, kterej přijel zabít kolegyni prase, tak to fakt nebyla značková sada, nerez tam nebyl stejně jako plastová rukovítka, obdivoval sem sekeru, jenže to byl řezník tradicionalista, sehnanej přes půl republiky, prase majznul palicí a dřevěný necky přivezl sebou, takže pracoval jen tak mimochodem, stihnul u toho klopit tvrdý, plácat ženský po prdeli a dělat jim jednoznačné návrhy, mluvit jadrnou řečí apod.
    Takže každýmu asi dle jeho gusta.
    JIKE
    JIKE --- ---
    VILGEFORTZ: proč zrovna něco heavy u mě :D
    MANFRED: PŘESNĚ TAK!
    S_V_E_T_Y_L_K_O: zálaží na tom jak moc velcí jste fajnšmekři a využijete hodně kvalitní nože. jasně že se tu řekne že všecko musí bejt uplně super kvalitní, on si k tomu každej dojde, jako vy s tescomou.
    U Fiskarsu - nevím jak ty černé, ale bacha na uchycení v ručce, po letech se mi vyklal. S tím, že rychle se také tupí. Preferoval bych sadu do Victorinoxu. Nebo koupit zvlášť co je potřeba. Brousek pro začátečníky pokud nechcete nějakou sadu jako spyderco apod, tak 1x keramiku jemnou a postupně dobrušovat. + nedávat do myčky.
    KLATIC
    KLATIC --- ---
    panove vy me zase pri patku bavite :o)) este se zacnete trumfovat kdo ma tvrdsi :o)))

    znam spoustu spokojenych uzivatelu nozu od Poka, mnoho z nich si ty noze nakoupilo postupne... nejdriv jeden na zkousku a pak dalsi a dalsi (na knifu v kuchynskych nozich se taky par komentu najde)

    mel jsem v ruce dva..tusim ze
    http://www.pok.cz/katalog-nozu-pok/noze-pok-typ-vii/135-nuz-pok-vii-9.html a
    Nůž POK (TYP VII/3)
    http://www.pok.cz/katalog-nozu-pok/noze-pok-typ-vii/129-nuz-pok-vii-3.html

    padnou krasne do ruky, skvele se snimi dela, pred krajenim prezralych rajcat se pretahnou par vterin na ocilce a uz to svisti....a navic se da s Pokem krasne pokecat :)
    MANFRED
    MANFRED --- ---
    Sympatický mi je, že se s tou ocelí netají nebo nepíše "nejodolnější HXW 60nCprd tepelně zušlechtěná na 70-80PRC".
    POSEIDON
    POSEIDON --- ---
    KURE: ocelova ocilka nebrousi, keramicka a diamantova jo, sice malo, ale staci to na dost velkou dobu, nez je potreba jit na sutr...
    WOJTYLA
    WOJTYLA --- ---
    WITTGENSTEIN: cive 52hrc má moje péro když v létě vyrazej gymnazistky v minisukních... to nejni tvrdost na nůž...
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    WITTGENSTEIN: To je slusny rozpeti tvrdosti :-)
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    KOUTLOSH: F skutečnosťy bláto.
    T5Mo(Bonpertuis) - Martensitic stainless steel, working hardness 52-55HRC.
    T7Mo(Bonpertuis) - Martensitic stainless steel. Working hardness 53-57HRC.
    T5MoV(Bonpertuis) - Martensitic stainless steel. Working hardness 52-56HRC.
    T6MoV(Bonpertuis) - Highly stainless steel, improvement over 420 series, but still not enough to be considered in high or even mid range knives.
    T7MOV nevyhodí nic než odkazy na Pokovy stránky.
    KURE
    KURE --- ---
    KLATIC: lol to snad ne. zajimalo by me jak a z ceho vznika nzu ktery je remeslnik ochoten prodavat za 500,- kus.
    KURE
    KURE --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: ptas se takovym zpusobem, ze je jasne ze nemas poneti o tom co znamena mit v kuchyni slusny nuz.
    zaroven koupe dobreho noze za rozumnou cenu znamena koupe v zahranici.(usa/jap)

    moje rada je kup za tech 5k neco o cem vis ze vas to potesi, a na noze se vykasli.
    (pokud tvuj muz vi neco o nozich, tak at si je koupi sam. vyber a porovnavani nozu je ta vetsi pulka zabavy.)

    pro exprty co to komentovali mam taky dve rady:
    1) KAZDEJ nuz se musi brousit, takze nakup noze za tezky prachy, aniz mate vyreseny brouseni, je zbytecny.
    2) ocilka nebrousi.

    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    S_V_E_T_Y_L_K_O: Kup si dva Globaly nebo Victorinoxy. Velkej 21-24 cm a malej 12-15cm. K tomu dobrou ocilku a mas klid. Zajimaj te typy Gyuto a Petty.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam