• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SAPKAFE - Jak na něj, názory, rady a porady triky - závislost?





    *





    odkazy






    - jak na kávu

    - cuketka

    - home - barista




    *


    Kafe roku není:

    *

    JACOBS
    *





    rozbalit záhlaví
    ANIQUE
    ANIQUE --- ---
    HRANIKA: Já si myslím, že nejvíc svýmu dítěti uškodíš stresem, takže když budeš v pohodě a v klidu, tak si dej klidně kafíčko:)
    RORSCHACH
    RORSCHACH --- ---
    HRANIKA: Koukal jsem na to kafe bez kofeinu různě po internetu a moc dobře z toho teda nevyšlo, tedy rozhodně hůř než bych čekal.
    Pěknej článek je třeba tady http://www.teeccino.com/decaf.aspx (otázka je, jestli není napsanej tendenčně pro ten produkt co tam prodávají :) ).

    Každopádně s tím těhotenstvím je to dost neurčitý, někde to nedoporučujou, jinde zase píšou, že to vlastně nevadí (http://www.msnbc.msn.com/id/16910486/).

    A pak si má člověk vybrat :)
    HRANIKA
    HRANIKA --- ---
    Mno, tak to z toho nejsem o moc moudrejsi. Musim se smirit s tim, ze co clovek to nazor. Kdyz si tedy dam denne dve tak se snad svet nezbori..
    Ta chut bezkofei je prave uplne skvela, az me to prekvapilo, jak rikam, nepoznala bych ze tam neco "chybi". Jak ta jihlavanka tak ten FT, ja teda delam jenom presso, takze nevim jak by chutnal turek.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    HRANIKA: s rim doporucenim jak v ktere knizce...v jedne co mam pisou ze az 4 salky, v druhe ze nic...tak se ridim tou prvni:-]
    MININA
    MININA --- ---
    HRANIKA: mas pri piti bezkofeinovy kavy stejny pocity jako u ty normalni anebo jde o chut? Dle meho se chutove neodlisuji, takze dobra kava, muze chutnat stejne fajn s i bez kofeinu.. pokud jde o prijemne pocity spojene s jejim pitim, ktere take vyvolava kofein, je mozne ze jde o silu zvyku..
    ANIQUE
    ANIQUE --- ---
    HRANIKA: Tak to bys asi tak nevychvalovala chuť, kdybys pila instant:)
    HRANIKA
    HRANIKA --- ---
    Mam dotaz na odbornika pres kafe bez kofeinu, jestli se tu nekdo najde. Porad mam takove dilema, jsem tehotna a nez jsem to zjistila pila jsem tak 4 salky denne, v tehot se nedoporucuje vic nez jeden a me by zajimalo jak je to prave s kavou bez kofeinu, koupila jsem si jednu od Jihlavanky a jednu z Fair Trade shopu (nevzpominam si na jmeno, ale byla podstatne drazsi) a obe kdyz si upresuju tak jsou vynikajici a nepoznam zadny rozdil mezi kafem bez a s kofeinem, proto se mi to moc nezna. Nerada bych se prolivala kafem jako predtim, chlacholila se napisem descoffeinated a pak mela doma malyho upirka, co nebude nikdy spat:) Ale jeden salek denne je pro me naprosty utrpeni, ani mi nejde o ten nakopavaci kofein, jako o tu chut, je to proste velka droga, ktery se nejak neumim a nechci vzdat. Muzete mi to bezkofeinovy posvetit nebo se mam fakt krotit? Diky za nazory!
    Jo, mluvim o zrnkove kave, instant nepiju.
    FAR_IDA
    FAR_IDA --- ---
    VLCICE: práci u kafe? takže třebas v kavárně? :) no v Kávě-kávě-kávě pořád přijímaj nový zaměstnance. Jedna pobočka je v Lidický - hned zkraje od Anděla po levé straně a druhá v pasáži Platýz.
    NASA
    NASA --- ---
    VLCICE: co treba nejaka sekretarka? :-))
    VLCICE
    VLCICE --- ---
    hledam praci u kafe, nevite nekdo o necem?
    ALAGIA
    ALAGIA --- ---
    džezva! třeba etiopská...hmmm...jdu na to!
    JEDI
    JEDI --- ---
    SERHOMIL: urcite je, ale mnohem lepsi nez kteryholiv jiny.
    JEDI
    JEDI --- ---
    GHOSTDOG: jako...

    reakce v kafi se zpomali..
    pokud kafe uchovavam v chladu tak se kazi pomaleji
    kdyz to dam do lednicky, tak je dulezity, aby to bylo uzavreny, protoze jedna mala dirka a uz tam jde hodne vlkosti...
    vite jak se Vam orosi, pytliky, kdyz tam date zeleninu.

    nemam to vyzkouseny tak, abych moh tvrdit, ano kafe z lednicky je nejlepsi..


    takze chlad ano, ale otazka je jak moc velky chlad.

    kdyz mate kafe v normalni teplote kolem 20 stupnu, a kafe kdyz jsou tropicky vedra...
    tak to kafe jde taky rychlejc do kelu.
    GHOSTDOG
    GHOSTDOG --- ---
    JEDI: a co ty jako odborník na tu ledničku? ano či ne a proč?
    SERHOMIL
    SERHOMIL --- ---
    JEDI:
    jasně, vydrží, ale už to nebude jako den po upražení, ani jako dva dny, tři,...devět .))
    JEDI
    JEDI --- ---
    SERHOMIL: těch 10 dnů kafe vydrží..:-)

    SERHOMIL
    SERHOMIL --- ---
    JEDI:
    dělal jsem si prdel .)
    objednal jsem si u vás před vánocema kávu, přišla záhy, ale já neměl čas si jí vyzvednout z pošty, šel jsem si pro ní až cca po deseti dnech a před poštou jsem to votočil, že na to seru, že už káva bude žluklá .) za to se omlouvám, příště si pro ní budu jezdit osobně
    JEDI
    JEDI --- ---
    SERHOMIL: momentálně včera pražený.
    :-)

    SERHOMIL
    SERHOMIL --- ---
    JEDI:
    a jak to máš čerstvý ty? :))
    PETRA_CHATEAU
    PETRA_CHATEAU --- ---
    JEDI: to ne
    AXTHEB
    AXTHEB --- ---
    Ja se svyho mlejnku taky ptam jak mi to chce umlit:)
    JEDI
    JEDI --- ---
    a říkaj tam taky, jak to maj čerstvý...?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam