• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MOIRAIN: A nebyl ten oříšek divně cítit? Já jsem si letos koupila oříšky v Delmarketu a asi tři z lahvičky byly při strouhání cítit ne jako muškátový oříšek, ale jaksi citronově. Nebyla to nepříjemná vůně, ale vůbec nebyla muškátová, takže jsem celý oříech vždycky radši vyhodila. Pak jednou strouhal přítel, nasypal to do bešamelu a ten byl pak fakt divnej.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Stalo se někomu, že by rybí polívka po trochu větším množství muškátového ořechu zkysla, jako ne se zkazila, ale chutnala kysele?
    EDERA
    EDERA --- ---
    ZUZKAOU: Něco úplně jiného jsou kapary. A "ryby" jsou matjesy v oleji.
    ADELHAIDA: Šafrán dávám.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DIVER: u nas se cibule svari s octem, cukrem, soli a tusim celerem.. tim poslednim si nejsem jista :)
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    DIVER: bejvalej dával vždycky tu cibuli zkřehnout do hořčice, pak nečpěla a byla taková křehká
    E_D
    E_D --- ---
    DIVER: cubuli je dobre sparit jen horkou vodou, pak prave necpi, ale ja to nedelam a davam syrovou :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    ZUZKAOU: To chybí, ale plus neznamená, že to tam dávám :-)

    My kořenovou zeleninu vaříme a rozmačkáváme vidličkou.
    DIVER
    DIVER --- ---
    ZUZKAOU: chvíli se v první trojce držela i cibule. nad tou se hádám každej rok s kámoškou - oni ji nedávají, protože prý zkazí celý salát. čpí a navíc se prej rozkládá nebo co.

    ale my delame kazdej rok soutez bramborovejch salátů - vždycky 26. 12. - a ještě se nikdo nepo... :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: tak vypadá to, že základ jsou brambory a okurky.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VECTOR: můžeš. Určitě je mraž nakrájené a ideálně je nakrájej, na trošce tuku udus, aby pustily vodu, kterou teda necháš odpařit a teprve pak je zmraž - čím méně vody, tím lepší stav po rozmražení získáš.

    Další varianta je nakrájet a usušit...
    VECTOR
    VECTOR --- ---
    Muzu zmrazit cerstvy shi-take houby, kdyz jim zitra projde platnost a ja je vyuziju az po vikendu?
    SOFIJKA
    SOFIJKA --- ---
    ZUZKAOU: dávám ještě citronovou šťávu. a tchýně dává již zmiňovanou čočku.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    CMLKA: i na okurkach :)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    APRILMOUSE: Jo, tenhle je taky naprosto skvělý k jehněčím klobásám. A jak koukám, tak my vlastně děláme nějaký slovenskovídeňský hybrid.
    APRILMOUSE
    APRILMOUSE --- ---
    Včera jsem byla na návštěvě u kamarádky, a ta ze zvyku (exmanžel ze Slovenska) dělá kromě klasického bramborového ještě druhou půlku salátu nějaký slovenský, kam se nedává majonéza, ale lák z vody a koření. A všechno je "na kolieska". Víc jsem ten recept nezkoumala, ale vypadá vůbec jinak :) aha, tohle bude ono http://www.rozhlas.cz/pardubice/vase_recepty/_zprava/slovensky-bramborovy-salat--179072
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ZUZKAOU: Domácí vánoční salát dělám vídeňský, takže brambory, okurky, šalotka, hořčice, lák a vývar. Salát na "vánoční besídku" s kamarády jsem kdysi před deseti lety nastavila čočkou, aby ho bylo dost a ta tradice se nějak ujala.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    ZUZKAOU: to je v sekci "něco jiného" :)

    Jinak my zeleninu dáváme cibulky trochu, steril okurky a hrách a pak přidáváme jemně nastrouhanou čerstvou (nevařenou, nenakládanou) mrkev. Toliko jako třetí varianta zeleniny.

    DIVER
    DIVER --- ---
    palce dolu??? to je i tady FESTER nebo někdo z podobných zakomplexovaných pičusů, co mi na nyxu okopávají kotníky? dík, made my day. hezký vánoce, idiote :)
    CMLKA
    CMLKA --- ---
    aspon ze na bramborach se vsichni shodli :)
    mam trochu pocit, ze tam mama dava i kukurici, jelikoz segra nemuze korenovou zeleninu
    DIVER
    DIVER --- ---
    ZUZKAOU: dík. nakonec z toho dame univerzalni brsalat :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: kruci, ještě mi tam chybí lák z okurek a případně sterilovaná zelenina namísto vařené.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam