• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    AIJA
    AIJA --- ---
    ZUZKAOU:
    Zeleninu dávám sterilovanou...
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ADELHAIDA: nevím, ale ten druhý, co jsem tam strouhala (prvního už byl jen kousek) byl o dost světlejší na "řezu" a asi jsou postarší, já je málo kdy využiju
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    MOIRAIN: A nebyl ten oříšek divně cítit? Já jsem si letos koupila oříšky v Delmarketu a asi tři z lahvičky byly při strouhání cítit ne jako muškátový oříšek, ale jaksi citronově. Nebyla to nepříjemná vůně, ale vůbec nebyla muškátová, takže jsem celý oříech vždycky radši vyhodila. Pak jednou strouhal přítel, nasypal to do bešamelu a ten byl pak fakt divnej.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    doufám, že mě za tu plachtu nezabijete, ale přijde mi to super.

    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Jeleni a laní krk. A zebra z lane. Co s tím na Silvestr vecer?
    HRAFNAIN
    HRAFNAIN --- ---
    ZUZKAOU: na kosticky nakrajenej malej citron
    KIRBY
    KIRBY --- ---
    ZUZKAOU: lák z okurek a tatarka místo majonézy
    FAT
    FAT --- ---
    PEPITO: Chlape, jsi ďábel!
    MIST
    MIST --- ---
    PEPITO: hluboce smekam a obdivuji te!
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    Byl ovocný salát, polévka Sopa de Lima (kuřecí s feferonkou a limetkou a nachos), vykostěná kuřata pečená s játrovo ořechovou nádivkou a šťouchané brambory se šalotkou mm. Vegetarián měl zeleninový vývar místo kuřecího a pečenou hlívu na kmíně. Celiatikovi jsem upekl v alobalu kus prsou, kvůli alergii na laktozu měl Štěpánek kus pečeného masa s brambory bez másla a nedostal bezlepkový mouse čokodort a ten s cronem měl polévku bez papričky, maso bez nádivky a brambory s máslem ale bez cibule.
    RUFO
    RUFO --- ---
    PEPITO: Smim znat menu ? Sam bych spadal do jedne z Tebou vyjmenovane skupiny, tak mne zajima, jak ses s tim popasoval.
    PEPITO
    PEPITO --- ---
    OT: Uf, tak je to za mnou. Štěpánská hostina, 14 lidí, z toho jeden vegetarián, jeden celiatik, jeden s Cronem a jeden s alergií na laktózu...Příští rok jim řeknu, ať si donesou jídlo v krabičcet. A nebo dostanou všichni jen hlávkový salát.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    Stalo se někomu, že by rybí polívka po trochu větším množství muškátového ořechu zkysla, jako ne se zkazila, ale chutnala kysele?
    EDERA
    EDERA --- ---
    ZUZKAOU: Něco úplně jiného jsou kapary. A "ryby" jsou matjesy v oleji.
    ADELHAIDA: Šafrán dávám.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    DIVER: u nas se cibule svari s octem, cukrem, soli a tusim celerem.. tim poslednim si nejsem jista :)
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    DIVER: bejvalej dával vždycky tu cibuli zkřehnout do hořčice, pak nečpěla a byla taková křehká
    E_D
    E_D --- ---
    DIVER: cubuli je dobre sparit jen horkou vodou, pak prave necpi, ale ja to nedelam a davam syrovou :)
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    ZUZKAOU: To chybí, ale plus neznamená, že to tam dávám :-)

    My kořenovou zeleninu vaříme a rozmačkáváme vidličkou.
    DIVER
    DIVER --- ---
    ZUZKAOU: chvíli se v první trojce držela i cibule. nad tou se hádám každej rok s kámoškou - oni ji nedávají, protože prý zkazí celý salát. čpí a navíc se prej rozkládá nebo co.

    ale my delame kazdej rok soutez bramborovejch salátů - vždycky 26. 12. - a ještě se nikdo nepo... :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ZUZKAOU: tak vypadá to, že základ jsou brambory a okurky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam