• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    FIN: Možné je opravdu cokoli. Můžeš si vzít měsíc stařenou svíčkovou bratru za tisíc korun na kilo, pěkně ji podlít, podusit a naservírovat well done. Je to měkké maso, nebude chutnat ani po 4 hodinách na 110 stupňů vysušeně. Ale to ještě nic nedokazuje.
    Tady nejde o to, zda bys to dělat mohl, ale zda bys to dělat MĚL. Za mě je to postup suboptimální. Ale samozřejmě si to dělej, jak chceš.
    FIN
    FIN --- ---
    WITTGENSTEIN: na rovinu: ozval se tu člověk, jeden z lidí, kteří ke mně na to jehně chodí a jedí ho. čiliže očitý svědek. henrymu jsem nabídl v poště druhého, ten tu byl pro změnu před týdnem. a tváří v tvář lidem, kteří u mě byli a to jehně jedli, mi budeš prostřednictvím odkazů teoreticky dokazovat, že něco není možné? to je, bez prominutí, zatvrzelá neochota něco uznat. když ani lidé, kteří to jídlo jedli, jako svědkové nestačí, tak nevím co už. to, co právě děláš, je obyčejné hloupé snobství.
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    FIN: Gordon Ramsay taky nic neví o jehněčím hřbetě. Nechce mu Fionor napsat, ať vrátí rondon?

    How to cook Herb Crusted Rack of Lamb - Gordon Ramsay Recipe -cookery show - Easy to cook
    https://www.youtube.com/watch?v=PpmFaWr7aiE
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FIONOR: Je uplne zbytecny ti to psat, u nas jehne ani nic jinyho well-done nedelame. Sorry :-(
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FIONOR: Vy dva musite byt dohromady vazne skvelej team. Z vas musi humor srcet vodotryskem, ty topinko )))
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FIN: Hele vy tam sedite s Fionorem vedle sebe ze mi okamzite ominusuje kazdej prispevek smerovanej k tobe? To je silena komedie :-) bavte me dal
    FIN
    FIN --- ---
    HENNYVILLE: ale nezajímalo. ty a witt už jen prudíte, protože možnost omylu nedokážete přiznat ani jeden :-) tváří v tvář svědkům, které odmítnete vzít na vědomí, sice spíš připomínáte krále z pyšné princezny, ale toť váš problém :-)
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    FIN: Me by zajimalo, jak se tedy naklada s tou hovezi ohankou. Vazne.
    FIN
    FIN --- ---
    WITTGENSTEIN: to klidně být může. ale o jehněti toho zjevně oba dost nevíte. :-) navíc žvaníš, s prominutím, hlouposti, neboť hovězí oháňka se "nepeče hodiny", s tou se nakládá zcela jinak. to jsem fakt v menšině, kdo vidí pitomost takového přirovnání?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    z FB od Kamu
    Mám tu jednu velikou výzvu pro mladé nadšené kuchařky i kuchaře. Šéfkuchař a spolumajitel známého BlackDog Bar&Grill v Berouně v polovině března otvírá na Palackém náměstí v Praze jihoamerický tapas bar/restauraci s otevřenou kuchyní, kde by rád dal šanci mladým kulinářům, kteří nemusí mít vyšperkované CV s dlouholetou praxí, ani kvalifikaci, ale nadšení a touha objevovat nové jimi musí přímo oplývat) Scott by rád vyvážil kuchyň 50:50 holky a kluci, protože si stejně jako já myslí, že balanc je v kuchyni potřeba. Je to mistr v oboru, jižní Ameriku má projetou křížem krážem a jeho latinská jídla jsou dokonce mnohem lepší, než jeho vyhlášené burgery. Takže kdo jste se rozhodli, že se vydáte na dráhu kuchaře a nikdo vám zatím nedal šanci, posílejte CV na mail přímo na: jobs@blackdogs.cz
    PS: Nikdy není pozdě:)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VENIKA: směs hovězího na dušení/vaření a mastnějšího vepřového? Nebo teda pokud chceš čistě hovězí, tak do toho buď přimíchej nějaké tučné přední, případně do pomletého přilej olej.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    Suchy rikas? Dej tam neco stavnatejsiho.
    VENIKA
    VENIKA --- ---
    z jakyho masa udelat masovy kulicky? (pomelu si ho sama) Poprve jsem zkousela hovezi krk a bylo to suchy :(
    TABBY
    TABBY --- ---
    HENNYVILLE: Fajn, dik.
    HENNYVILLE
    HENNYVILLE --- ---
    TABBY: Třeba, nebo krk, loupaná plec, líčka atd.
    TABBY
    TABBY --- ---
    Ktera cast kravy je "stew meat"? Tipuju spravne kližku?
    MACHALIK
    MACHALIK --- ---
    JAJITA: To netusim :(
    ACIDIKTATEK
    ACIDIKTATEK --- ---
    BONEMINA: Mě teda zas příde, že ty kroupy jsou na tom právě to dobrý :-)
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ACIDIKTATEK: To jsou normální jelita, do kterých se nedávají kroupy, ale žemle. U babičky na Slovensku se to dělalo vždycky takhle a když jsem poprvné, až jako dospělá, jedla kupovaná jelita, kroupy mi tam fakt vadí.
    ACIDIKTATEK
    ACIDIKTATEK --- ---
    co jsou žemlový jelita? To je jako jitrnice, ale s krví?
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    ACIDIKTATEK: Ale jo, dostala jsem tip na jedno řeznictví ve Strašnicích. https://www.reznictvi-online.cz/maso/43-veprova-krev-potravinarska-pozivatelna-cca-1-litr.html
    Když se tady nikde nedají sehnat žemlová jelita, nezbývá mi než si udělat vlastní.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam