• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    MONROE: Naložit klidně na 24 hodin - tymián/rozmarýn, olej a pak dlouho a pomalu péct v troubě (třeba 3 hodiny)
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    KOLLUCHA: U nás taky. Ale aby zbylo, musela bych asi péct dva ptáky :-)
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    KASUMI: Já ze zbytků pečeného kuřete vždycky dělám buď nějaké mexiko jako burritos nebo enchiladas a nebo jakoby čínské závitky z rýžového papíru s vermicelli nudlemi, mrkví, klíčky, teriyaki omáčkou a tím trhaným kuřetem. Dá se tam ale v podstatě nacpat cokoli. U nás doma nesmírně populární :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KASUMI: stir fry (double bonus, jestli ti zbyla vypečená šťáva z kuřete - bokem si připrav zeleninu, na té vypečené šťávě ohřej maso, přidej zeleninu a rýži/kuskus/bulgur)
    pastýřský koláč
    tortillu plněnou či zapečenou
    SIRIUS
    SIRIUS --- ---
    KASUMI: udelat slanej strudl, akorat k tomu prihodit nejakou zeleninu/houby, mozna i zkaramelizovany zeli by se s kuretem sneslo
    ANNNA
    ANNNA --- ---
    KASUMI: Nějaké stir-fry, do kterého to maso jen na konci přihodíš ohřát?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    KASUMI: co nějaký zapečený sendvič?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    mam spoustu masa z vyborneho peceneho kurete
    napada vas neco zajimaveho, co s nim? do nejakeho tepleho jidla, nechci nic studeneho, na to je mi moc zima :)
    nejdou mlecne, ani lepkove veci

    BL testoviny me napadly
    mozna nejaka polevka ala tom kha
    KOLLUCHA
    KOLLUCHA --- ---
    TOOMIX: Nj Gordon je holt mistr. A hlas ma neuvěřitelný. Škoda, že je takový asshole. Líbí se mi, že doporučuje jít na věci pomalu, že důležitá je přesnost. Sice nevím, jestli mi kdy k něčemu bude návod, jak naporcovat humra, ale třeba s těmi bylinkami je to, myslím, do černého.
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    Gordon Ramsay Demonstrates Key Cooking Skills
    https://www.youtube.com/watch?v=If2rE7Sagyw
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ANNIKA: náhod par receptů /kombinaci, pls!
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    TRISSIE: Mně naopak dost pomáhal při vaření s uřvaným mládětem - měla jsem čas jen večer, když si ho vzal muž, takže jsem tam vždycky napáskovala suroviny na omáčku/vývar, zapnula a dopoledne bylo čerstvě uvařeno. Nedá se samozřejmě všechno, zelenina by byla na kaši atd, ale různé omáčky a ragů s hovězím, zvěřinou atd. jsou super. Případně večer napáskovat, vrazit do lednice i s hrncem a zapnout, než jdeš do práce. Po příchodu je akorát uvařeno :)
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    AIJA: Dík :)
    AIJA
    AIJA --- ---
    IDENTITY:
    Na gril, tuk odteče. Sumec je hodně mastný, tak nedávám ani olej. Minimum koření, jen sůl a kmín. Drcený barevný pepř někdy přidám.
    IDENTITY
    IDENTITY --- ---
    Nějaký ultimátní recept na sumčí podkovu? :) Jakože jedna porce, nikdy jsem to nedělala, intuitivně sůl (+ pepř) + citrón bych samozřejmě zvládla, ale třeba je něco geniálně jednoduchýho, co by mě nenapadlo.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    RUTHLESS: jj tvrdy nepredvareny. Ja je krajim tak na pul centimetrovy kostky. Ten burek se treba 20+ minut pece, takze se tam ty veci v pohode daj dat syrovy. Kdo chce ale na jistotu muze vsechno predvarit... ja na to zas nemam tolik casu na sichte
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: pocitam ze vareny, ja bych si teda syrovy netrouf.

    p.s. pro tip, umytej syrovej brambor ve slupce dat do mikrovlnky na 10min = varenej brambor.
    na pohled nevypada, ale do kaše omelety a pod. dobrej (vydlabat ze slupky) a nebo rozctvrtit a minutku na panvicce a je luxusni opecenej brambor.

    DEVIL: hodne zajimavy, ne zrovna uplne snadny, ale to nekdy udelam.

    dik vsem, nakonec vyhrala babovka :D
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    DEVIL: Brambory úplně tvrdý, nepredvareny?
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    KURE: ja teda hodne rad v praci delam staff meal burek. na coz me prived tady tim videem
    SIRIUS:
    je to v podstate testo, do kteryho umotas cokoliv. na maly kousky brambory a cibuli, mlety a cibuli, mlety a sejr, spenat cibuli sejr, jakkoliv chces. testo delam podle tohohle https://www.youtube.com/watch?v=kFiVs-0Ww28
    ale misto margarinu udelam bochanky a nandam je do rostlinnyho oleje. odnesu si je v pixle do prace (pracuju v kuchyni) a tam je roztaham po jednom, nakrajim do toho nakej stejk, cibuli, brambor, umotam to a dam na plech na pecici papir. udelam treba tri a je to dost zravy, vetsinou to kolegyne sezerou, sotva to staci vychladnout.
    jednoduchy, levny, efektni. nejlepsi je kdyz to dopeces tak to potrit solenym maslem!!! to je pak ultra...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam