• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    VSICHNIMAME: Se zelím problém asi nemám, sice jsem ho mockrát doma nevařila, ale mám ho moc ráda. Vadí mi hlavně ty knedlíky.
    Co se dýně týká, jednou jsem měla ve jako přílohu Štýrsku dušenou dýni s jablky a dýňovými semínky a bylo to geniální. Recept nemám, ale bylo tam prý trochu kari koření a snad sójovka.
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    87HIGHFLYER: jako jo, ale pak mi to zeli vychazi jako prirozene vhodnejsi volba.
    87HIGHFLYER
    87HIGHFLYER --- ---
    VSICHNIMAME: na druhou stranu se dá to pyré říznout - dokyselit, dopálit, "doumamit" atd:)
    VSICHNIMAME
    VSICHNIMAME --- ---
    LORAIN: nevyhoda dynoveho pyre je, ze je spise mdle, chybi tomu takovy ten riz, co ma zeli. Tak zrovna s tim bych byla opatrna. Ty lokse misto knedliku jsou fajn napad.
    LORAIN
    LORAIN --- ---
    Taky mám kachní a husí stehna na konfitování. Jaké k tomu děláte přílohy?
    Moje matka trvá na bramborových i houskových knedlích a na na červeném i bílém zelí. A já bych raději něco míň tradičního, dýňové pyré nebo tak.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    pokud by nekoho zajimal recept, tak mi to nebudete verit.
    ptam se reznika jakej je recept. a von prej ze mi to nemuze rict, protoze to je jeho tajemstvi a dedictvi atp. ukazoval mi takovou 50let starou zazloutlou knizku s receptama na vsechny mozny uzeniny od nakyho slovaka a ze tam to je prej..
    tak ja hledam tu knizku, ruzny odoborny publikace o uzeni, prohlizim archivy, koukam do kucharky od dobromily, pak prohlizim marii b. svobodovou, vsechny mozny slovensky recepty... uz sem uplne nastvanej po pul roce. tak jen tak zaguglim klobasy a dorazim na tuhle vcelku pofiderni stranku http://klobasky.cz/category/recepty-na-klobasy o klobasach. a tam dole na je recept na cabajky!!!!
    no a tl dr...to je ten recept, co si reznik skudlil a nechtel se podelit ze rodinny dedictvi. udelal sem teda klobasy podle toho a dal mu ochutnat a prej odkud sem mu ukrad recept. tak sem mu ukazal ten navod a bylo..
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    a taky cabajsky klobasy. tam to je teda hodne pomalej a 'laskyplnej' proces, nez je finanlni vysledek konecne v tasce!
    nalozeni masa trva 7 dni, pak 2 dny suseni pred uzenim, 4 dni uzeni, 3 tydny zrani v chladnu a pak jiz konzumace. maso cista vaha 18 kg.....po vysuseni cista vaha 11.5kg, naklady:
    koreni $10
    18kg maso (10 kg shoulder, 8kg belly) $140
    streva $13
    elektrika $10
    piliny na uzeni $3
    --------
    pozitek konzumace....k nezaplaceni. (normalne je prodavam takhle vysuseny za $30/kg)

    DEVIL
    DEVIL --- ---
    ja sem se venoval oblibenym tematum podzimu! jitrnicim, jelitum, tlacence!



    DEVIL
    DEVIL --- ---
    pokud mas tolik cervenomasejch ptaku, tak urcite musis aspon z jednoho udelat konfit. upec jich par a sbirej tuk a pak posledni rozeber, kozy a nohy naloz do soli pepre bylin pres noc a druhej den konfituj. to je druhej ultimativni postup po pekingsky kachne.
    no a husu, ach tu ja mam este radsi nez kachny. kdyz sezenu tak tu posolim a zkminuju a necham pres noc lezet v lednici. pak oplachnu, vysusim a pecu pomalu pres noc na nizko a ke konci vorostuju do temne hneda.
    BARBORKA
    BARBORKA --- ---
    BRUKEV: skoro vůbec a měla jsem v plánu to prostě nasolit, nakmínovat a dát péct klidně přes noc nejdřív pomalu, pak trochu víc a nakonec na nejvíc.
    Ale klidně bych se nechala osvítit nějakým super postupem :)

    U kachny rozhodně zkusím solný nálev a blanšírování - u husy ale nevím, jestli není lepší jiný postup a třeba sbírání tuku a propichování kůže apod.
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    BARBORKA: jak často děláte kachnu/husu?
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    BARBORKA: na kmíně. Hodně kmínu
    BARBORKA
    BARBORKA --- ---
    přistály mi doma 3 kachny a 1 husa na neděli
    Nějaké ultimátní recepty?

    Přemýšlím, že možná kachny takhle CHORCHEOS:
    Jednu na asijský způsob

    A husu?

    díky za tipy
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    DEVIL: Díky moc, zkusíme to :-)
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Jj pujde to. Ale ty houby uz budou prosakly tim starym lakem. Az udelas novej lak tak to sul osmozou natahne, ale bude to trvat. Takze pak pockat s konzumaci aspon tejden trebA. Rozhodne lak poradne prevarit a houby znova vysterilovat. Coz se imho projevi na texture (aka rozsrackovanosti) hub.
    TYRKYS2
    TYRKYS2 --- ---
    Zkusím to i tady :-)
    Před cca měsícem jsme poprvé zavařili několik skleniček hub. Jednu jsme teď otevřeli a zjistili, že by houby snesly víc octa i soli a klidně i koření.
    Otázka - je možné obsah vylít a dokořenit a následně opětovně zavařit?
    Předem díky!
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    Diky lidi, to s tim stredem zkusim, to je bozi!
    ENDEE
    ENDEE --- ---
    ADELHAIDA: Dala bych medvedi cesnek, suseny. Ten ty problemy nezpusobuje.
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    Jj ten stred vyndas a pak nemas problemy se zlucnikem a nepotis cesnek porama..
    Treba
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    (kdo nezna opici experiment, tak treba tady https://jakubkouril.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=421636)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam