• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    KURE
    KURE --- ---
    NEMESIS: nemá přímo sous vide rezim? Některý parni trouby to maj.

    Hack s troubou.. obavam se že regulace bude dost oser. Ale třeba to pujde.
    Obecne potrebujes spis ten ohrivac, bez vakuovacky se v klidu obejdes:)
    NEMESIS
    NEMESIS --- ---
    Nazdar – mám dotaz na Sous Vide.
    Mám dom vakuovačku a říkala jsem si, že bych to zkusila – i když doma nemám ten ponorný sous vide „ohřívač“.
    SIC! Mám doma troubu, která:
    1) Má pečící sondu – a představuju si to tak, že bych do ní mohla vložit nádobu s vodou a za pomoci pečící sondy udržovat požadovanou teplotu po požadovanou dobu.
    2) Je to speciální parní trouba siemens – čili má zvláštní nádržku na vodu a dokáže v sobě udržet něco jako parní saunu v požadované teplotě po delší dobu.
    Myslíte, že by něco z toho mohlo fungovat, nebo si to představuju jako Hurvínek válku a nezbývá mi, než si šetřit na sous vide ponorný bazmek?
    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    Ale teda lepsi nez pan Vaněk, ten dava ani ne malyho panaka :))

    HOFFMI
    HOFFMI --- ---
    ZUZKAOU: ahoj, diky moc za inspiraci. Dneska jsem recept pouzil, ale az potom jsem se koukl na video a prijde mi, ze tam mas chybu. On dava na stejne mnozstvi vseho pouze 300ml mleka. Ikdyz noky jsou super, tak jsem si rikal, ze mi nejak ne a ne se odpalit 😅. No a jsou uplne bily :)) ale uspech jsem sklidil s nima, takze dobry :)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    KASUMI: Tak to musím prubnout.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JAJITA: fety je mimo Balkán vždycky málo :-D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    JAJITA: Ja jsem teda fanousek toho instagram receptu
    Do misky blok fety, okolo cherry rajcata, pripadne i cesnek, osolit, opeprit, olivovej olej, pripadne i bazalku. nechat to pect v troube do pozadovane konsistence
    Pote smichat s testovinama
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Díky za tipy, mě už nic nenapadlo, teď už o ní strach nemám 😄
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JAJITA: co nějaký quiche?
    a do kuskusu :-)
    GENEVIEVE
    GENEVIEVE --- ---
    Dokud je hezky tak bych udelala řecký salát. Dá se taky dát do marocké rajčatové polévky. :)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    MIST: S takovou jí budu mít málo ;-)
    Díky!
    MIST
    MIST --- ---
    JAJITA: rano si pridas fetu do smazenych vajicek k snidani, v poledne do salatu, ke svacine si udelas dip z pecenych paprik a fety a k veceri ji pridas k masu nebo testovinam. Za tyden je po ni.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    JAJITA: Zapečený lilek s rajčaty a fetou.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Zdravím, v lednici na mě mrkají 2 větší balení fety, že už za měsíc nebudou moc svěží, co s nimi? Na pečenou dýni s ostatní zeleninou nespotřebuji ani 1/4. Byl by prosím nějaký tip, jak ji chutně spotřebovat?
    Díky ;-)
    ANNIKA
    ANNIKA --- ---
    KURE: Jestli uneses krám do baráku, tak tohle pěkně řeší domácí pekárna. Nasypes ingredience, zmacknes čudlík a jdeš od toho. Aktivní práce pod pět minut a pak už jen vyndas hotovej chleba.

    Dokonce je z toho úplně skvělý mazanec podle Vanka - ten se nechává kynout na omladek, pak míchá, pak dvakrát kyne a je s tím děsná drbacka na X hodin. Sem jsem to zkusila jen naházet a zapnout na francouzské pečivo (delší kynuti) a vylezl naprosto geniální a mekkoucky jak nikdy.

    A má odložený start, takže večer nasypes a ráno vstanes k čerstve dopecenymu chlebu/mazanci/rýžový kaši. Za mě super :-)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    JAJITA: a ten kefír osol, kromě toho že sůl taktéž vraždí patogeny, tak chce aby se ti ta sůl propašovala do masa, na což je naložení ideální
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    KOCHANSKA_CH: Šmarja, no jo! Jdu na to.
    Díky ;-)
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    JAJITA: Napadá mě jen kefír, který svým pestrým životem vybije patogeny.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Eh, prosím vás, mám v lednici > kg balení kuřecích stehenních řízků, které jsem přes víkend kvůli práci nestihla zamýšleně zpracovat, zítra jim končí expir, mám volno teď. Jak jim nějak naloženě prodloužit životnost?
    Díky
    PAKOBYLKA
    PAKOBYLKA --- ---
    ADELHAIDA: tak dobrý, budu na to myslet. Asi začnu zase teda něco píct no :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam