• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    BASTOCH
    BASTOCH --- ---
    Pomazanky
    Me baví asi cibulkova pomazánka?
    Cibuli usmazit do hněda, k tomu cizrna/fazole z plechovky, lžíce umeocta, nasucho opražene vlasaky, sul, pepr., případně olivac
    Všechno rozmixovat, na chleba s kyselou okurkou.
    Pak z namocenych slunečnice semínek, + dá se přidat např upečený lilek, umeocet/nebo nějaký ovocný ocet.

    BAAL:
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JAJITA: pro mě spousta věcí "není problém". Ale pokud mi nějaké udělátko zjednoduší život a šetří byť i jen několik minut (času nebo pozornosti) při každém použití... no, jednou možná budu mít víc času než peněz na udělátka, ale zatím to tak není :-)
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    FAT: Jmenuje se to Pan žloutek a mají to v domácích potřebách asi za pade (na Ali je to levnější, ale ne zas tak zásadně, aby mi to stálo za pár týdnů čekání). Vychytala jsem si fázi, kdy mi to vejce vyhovuje a ráda to používám. :)
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    TRISSIE: Moje otázka byla spíš ironická ;-)
    Ale za odpověď ti děkuji, snad si ji přečtou i ti, pro které je uvaření rýže a vejce problém.
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    JAJITA: myslíš jako kombo?
    multifunkce umí... :-)
    vcelku šikovné, když potřebuju uvařit vajíčka k čočce pro šest lidí. jinak zbytečně velké.

    jinak separátní vejcovar mám taky, šikovná mašinka. uvaří v páře, ale jsem schopná prasknout vejce i v něm (pravda, tak jedno z třiceti a obvykle v takové várce praskne víc než jedno, takže to... je asi nějaká vadná várka :-) )
    a dělají se i malé kolem 3-4 vajíček, i když teda já ta zbylá prostě hodím do ledničky na nejbližší vajíčkový sendvič nebo pomazánku.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    Eh, dočítám, ale už předem se zeptám, rýžovar a vejcovar nikdo nemáte?
    HUJERKA
    HUJERKA --- ---
    FAT: to jsem dostala od tchýně a přišlo mi to jako dobrá vychytávka, ale mám pocit, že teď asi po dvou letech už je to nespolehlivé
    FAT
    FAT --- ---
    BAAL: Mne vždycky štvalo, že recept jednoznačně psal o xy minutách, když chceš naměkko, na hniličku nebo natvrdo. Nikdy se mi to, samozřejmě, nepodařilo trefit naprosto přesně. Ale uvažuju o objednání takové "blbosti" z Aliexpressu. Soused si tam koupil jako polovinu vajíčka, která je z plastu. Má to červenou základnu a ta se s postupným vařením zabarvuje do žluta. A vidíš, jestli je vajíčko uvařeno naměkko etc. Musím se ho zeptat...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BAAL: Sous vide;)
    BAAL
    BAAL --- ---
    FAT: vajíčka jsou veda na vedeckou práci, protože kromě časů a dilema zda vařit ze studené nebo horké taky extrémě záleží na čerstvosti toho vejce, udělat vejce tak jak ho mám nejraději že žloutek už neteče ale ještě není pevné v konzistenci takového gelu se povede málo kdy při stejném postupu:)
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    FAT: tak ja hlidala cca 10 min., nebylo to o tom, ze bych nad vajicky stala, aby nahodou...
    FAT
    FAT --- ---
    LADY_MYSKA: Njn... Já nehlídal nic.
    😉
    LADY_MYSKA
    LADY_MYSKA --- ---
    FAT: no a ja davam vajicka z lednicky do studene vody a jak zacne varit, hlidam si cas a nic nepraska
    FAT
    FAT --- ---
    Kdyz jsme u těch vajíček... Dlouho mě štvalo, když mi vajíčko prasklo. Dával jsem je většinou rovnou z ledničky do vody a neštěstí bylo hotové. Pak jsem se naučil, vajíčka z lednice, na oblejším konci provrtat slabounkým vrtákem. Mám tak 1,2 mm. Chvilka navíc, ale žádné vajíčko od té doby neprasklo.
    Njn... Jsem Panna a takové věci mě štvou.
    😉
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    KASUMI: kyselost te citronove stavy rybi aroma dost srazi, ale i tak samozrejme rybi pomazanka patri mezi spolecensky kontroverzni pokrmy :) coz ovsem ta drozdova taky, o cesnekove ani nemluvim... Vsechny tri nam s oblibou kucharky na internate v Jicine vyrabely k snidani :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    KASUMI: úplně normální dušená rýže :-D

    BAAL: vezmi tučný tvaroh a důkladně ho osol, o fous víc, než ti velí tvoje přirozenost. To statčí, případně přidej trochu pažitky. Nebo papriku a kmín na rozhudu.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    XCIDER: rybickovou, z uzeny makrely, delavala mama.. jako.. nemela jsem ji 25 let a klidne bych si dala, ale to by se asi muz odstehoval :D
    XCIDER
    XCIDER --- ---
    BAAL: rybickova! zaklad je dobra ryba (za me je top uzena makrela, popr. uzene sproty v plechu, ale ani klasicky sardinky v oleji to nezkazi), tvaroh, nasekana cibulka, sul, citronova stava (davam celkem dost)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    BAAL: Jinak mam doma takovou mini kucharku, kdyby te neco zaujalo

    BAAL
    BAAL --- ---
    KASUMI: v zásadě podobně, podle buchty

    Odlehčená vajíčková pomazánka – Buchta v troubě
    https://www.buchtavtroube.cz/2022/04/odlehcena-vajickova-pomazanka/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam