• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Mám to vymyšlený tak, ze do bao půjdou kachní prsa klasicky udělaný, stehna jako končit na trhacku a polivka s knedlickem nějakým. Moc nevím co do nej ještě.

    A k tomu do knedlíků zelí nebo pomerancova omáčka.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS: tak to normálně upeč a pak to ober a dorestuj na pánvi spolu s omáčku.

    Ale teda - mám temný pocit, že sis to na ten víkend vymyslel moc komplikovaně :-D
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    ZUZKAOU: To je prave ono, já nemám pak volnou troubu prave před tím obědem. Prijedu v sobotu pozde večer a je to na oběd.

    Ale má z toho byt trhačka do knedlicku…
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    RUTHLESS: jasně - to je standardt v hospdách, že se udělají do bleda a pak se to jen dokončí naprudko. A teda nedělej to 8 hodin, ale tak 2-3 hodiny na 120. Nech je v tom tuku a pak až budeš potřebvat, tak lehce rozehřej sádlo a výpek, udělej omáčku a stehna dej nasucho do rozpálené trouby nacc 220 tak na 15 stupňů.
    JESTEDMAN
    JESTEDMAN --- ---
    RUTHLESS: imho se to jen rozpadne
    RUTHLESS
    RUTHLESS --- ---
    Dají se kachní stehna “prekonfitovat”? Asi bych je musel dělat přes noc, takže třeba 8 hodin. Není to moc?
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    FERRYH: klidně ti pošlu náš recept, několik desetiletí prověřená jistota. Krouhám jak na velkých struhadlech třeba 30kg zelí, tak jsem si sám nařezal hlávku nožem do 5l sklenice. Nikdy nebyl problém s vykvašením.
    Podle mě to dlouho necháváš prokvasit, než to dáš do chladna.
    QWITI
    QWITI --- ---
    KASUMI: já kvasím všecko v lednici, chleba s kváskem, sladké těsta na vánočky, mazance, pizza těsto, na pitu prostě všecko.
    Jednak mi to umožnuje časově být flexibilní a nic mi nepřekyne, druhák je to těsto prostě lepší a taky se s ním lépe pracuje.
    Takže já klidně zadělám ve čtvrtek večer na pizzu a delám ji až v neděli k obědu....
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    Jazyk je super i jen opečený - tedy uvařit, vychladit, oloupat, nakrájet a opéct na másle, aby měl kůrčičku. Jo a hlavně z jazyka je úplně nejlepší vývar! (sakra, a teď musím k řezníkovi)

    Jinak se dělají jazykový tacos - ale nedělají s tím nic extra. Určitě by šlo jazyk uvařit a pak zapéct s nějaku omáčkou jako že al pastor, nebo něco do sečuánska

    Já se zaseknu na jídle z děství- tedy opečené plátky jazyku, brambory a fazolky s máslem. A polívka z toho vývaru.

    Tacos de Lengua Recipe
    https://www.seriouseats.com/tacos-de-lengua-recipe
    Very Crispy Tongue with Chili Bean Paste and Sichuan Peppercorns Recipe
    https://www.seriouseats.com/very-crispy-tongue-with-chili-bean-paste-and-sichuan-peppercorns
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Kapr je taková cuketa – jakou chuť mu dáš, takovou bude mít :) Mám ho rád a sardeláka zkusím.

    Už teď se těším, jak ty kousky sardeljazyka vetknu do bánh mì. Se strávníci blahem roztočí do vrtule.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    DOCKINEZ: Rádo se stalo! A kapra na sardeli určitě taky zkus, jestli ti třeba kapr připadá nudnej. Dělám klasickýho a sardelovýho, a toho sardeláka nám vždycky sežerou lidi, co tvrdí, že jim kapr nechutná:-)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    ADELHAIDA: Hehe, když jsem včera ten jazyk kupoval, na bílý pepř jsem přesně myslel :)

    Supe, díky moc.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    DOCKINEZ: Používám kupovanou. Teď mne ale napadlo, že by ten jazyk šel udělat i na pánvi, připravuju tak vánočního kapra. Prostě by se plátek pomazal tence sardelkou, opepřil zlehka bílým pepřem a osmahnul na přepuštěném másle. Pocitronovalo by se to až na talíři :-P
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Super, díky. Sardelovou pastu si děláš, nebo na hulváta použiješ nějakou lepší z tuby?
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    ADELHAIDA: A ten citron bych ke květubasibtaky nedávala:-D
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    DOCKINEZ: Teď čtu knížku o tom, jak to chodilo na dvoře Jindřicha VIII. a zrovna včera jsem se dočetla k zapékanému jazyku hojně kořeněnému muškátovým květem a mám na to děsnou chuť. Recept tam nebyl, ale párkrát jsem dělala zapečenej jazyk se sardelovou pastou.

    Nakrájíš uvařenej jazyk na cca 2-3 cm plátky a pokapeš je citronem. Naskládáš do vymazanýho pekáčku. Rozpustíš si máslo se sardelovou pastou a tím hojně pomažeš ten naskládanej jazyk. A pak zapejkáš při 180°C dokud to nemá kůrčičku.

    U muškátovýho květu by člověk vyměnil sardelku za květ a trochu to přisolil.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Včera jsem v Makru koupil krásný hovězí jazyk v celku. Samo by se nabízelo ho uvařit a sníst třeba s křenovkou, část rozhodně plánuju najemno nakrájet a dát do baget na sobotní výlet, ale nemáte tip na něco zajímavějšího? Díky :)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    FERRYH: Udělej si moje. Pokud nechceš pikantní, tak stačí vynechat papričky. Úspěch zaručen.

    Chilli Sauces Blog: Recept – pikantní kysané zelí
    https://chillisauces.blogspot.com/2014/10/recept-pikantni-kysane-zeli.html
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    oni se daji delat pekne nudlicky na struhadle - takove to co se na nem delaji platky ale uz listu zeli z toho je nudlicka...
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    FERRYH: normálně nožem. Jestli to chceš krouhoat, tak jedině na velké mandolíntě. Jestli struháš zelí na miniaturní pidikusíčky, tak ti pochopitelně zkvasí příliš rychle a pak je to rozbředlé.

    Chceš tenké nudličky, ne pididrobky.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam