• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    FERRYH
    FERRYH --- ---
    ZUZKAOU: LYNCH: ... ja to takto znam z cinske kuchyne, ale tam se to nedava "jen dojit", ale dovari se to do potrebne konzistence v pare...
    dobre na tom je, ze v te vode se to vari jen kratce - vlastne jen abys tam dostal trosku soli, pripadne koreni, a pak v te pare to doladis uplne presne podle potreby a muze to byt ruzne - od rozsypajici se, po hrudkovite slepene a i ruzny typ ryze ...
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    ZUZKAOU: ok. to neznám
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LYNCH: rýže se dá vařit ve velkém množství vody a pak slít a nechat dojít.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    MOIRAIN: rýže se slévá?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ILTU: heh, to das 1:1,5 rejzi a vodu a na mirnej plamen do 12m to dojede. nic neslejvas, rovnou podavas..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ILTU: patrně tím myslí, že se nemusí slévat jako nudle
    ILTU
    ILTU --- ---
    PALEONTOLOG: Vařená bez vody?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: Jsem natesene koupila pytlíky v Makru a ony byly pro profesionální vakuováčku, takže nebyly drážkované. Ale používám je, když potřebuju něco zatavit a vzduch tomu nevadí
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    LYNCH: ja uz zeru jen basmati, po 12 minutach je uvarena a bez vody
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    LYNCH: spousta lidí vaří rýži tak, že ji nevhodně přiklopí a pak ta škrobová voda s pěnou přeteče. Stejně jako třeba u brambor. Je to prostě o zažitém postupu. I na tu rýži je více metod, někdo zalije horkou vodou, někdo studenou, někdo proplachuje, atd.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    ILTU: myslel jsem pytliky rejze)) tak mi plz vysvetli jak muze pretect voda
    ILTU
    ILTU --- ---
    LYNCH: Vo jakejch pytlíkách? :-O
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    FRAKIRA: já měl celkem drahej mixér kterej se taky měl čistit sám..no a radši jsem se ho zbavil
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    FRAKIRA: Geniální.
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    ONDRAT: thermomix se cisti sam (jako mixer - nalijes vodu, na chvilku pustis, vylijes, utres)
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    ILTU: aha. se bavite o pytlikach, to se ještě prodává?:D ja osmazenou rýží zaleju horkou vodou, prikryju a vypnu sporák. každý to dela jinak no
    ILTU
    ILTU --- ---
    ONDRAT: Viď? Taky mě na vaření nejvíc míchá mytí nádobí :-)
    ILTU
    ILTU --- ---
    LYNCH: Když dáš vyšší stupeň, klidně :-)
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    MOIRAIN: pri vaření rýže přetéká voda? wut??
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    MOIRAIN: Dík, nějak jsem to pochopil, ale pro mě to nebude, ostatně i ten thermomix se musí čistit.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ONDRAT: vždy perfektně uvařená rýže, když na to zapomeneš, přepne se to do nahřívání a nespálí se to, nepřeteče ti voda z rýže na sporák a nemusíš ho mýt, lepší mají funkce slow cooker, parního hrnce, mód na jogurt, na pečení koláče, na celozrnnou rýži, kaši...
    TRISSIE: ha, vejce jsem se vařit naučila k naprosté dokonalosti, teda téměř naprosté
    do hrnce tak 3 cm vody, přivést k varu, vložit vejce, klidně z lednice, 7 minut na polotekutý žloutek, atd., po dovaření okamžitě zchladit,


    RUTHLESS: znám lidi, co na to přísahaj, mne model prodeje, kdy si musíš platit předplatné programu, aby ten krám fungoval 100% přijde nechutnej, takže když už podobný bazmek, tak verze tohoto zařízení třeba z Lidlu, kdy je v akci i za 10k
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam