• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    ILTU: aha. se bavite o pytlikach, to se ještě prodává?:D ja osmazenou rýží zaleju horkou vodou, prikryju a vypnu sporák. každý to dela jinak no
    ILTU
    ILTU --- ---
    ONDRAT: Viď? Taky mě na vaření nejvíc míchá mytí nádobí :-)
    ILTU
    ILTU --- ---
    LYNCH: Když dáš vyšší stupeň, klidně :-)
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    MOIRAIN: pri vaření rýže přetéká voda? wut??
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    MOIRAIN: Dík, nějak jsem to pochopil, ale pro mě to nebude, ostatně i ten thermomix se musí čistit.
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ONDRAT: vždy perfektně uvařená rýže, když na to zapomeneš, přepne se to do nahřívání a nespálí se to, nepřeteče ti voda z rýže na sporák a nemusíš ho mýt, lepší mají funkce slow cooker, parního hrnce, mód na jogurt, na pečení koláče, na celozrnnou rýži, kaši...
    TRISSIE: ha, vejce jsem se vařit naučila k naprosté dokonalosti, teda téměř naprosté
    do hrnce tak 3 cm vody, přivést k varu, vložit vejce, klidně z lednice, 7 minut na polotekutý žloutek, atd., po dovaření okamžitě zchladit,


    RUTHLESS: znám lidi, co na to přísahaj, mne model prodeje, kdy si musíš platit předplatné programu, aby ten krám fungoval 100% přijde nechutnej, takže když už podobný bazmek, tak verze tohoto zařízení třeba z Lidlu, kdy je v akci i za 10k
    ALEXIS
    ALEXIS --- ---
    FRAKIRA: Tohle mi přijde na úrovni prohlášení, že když si děti zvyknou na myčku, tak nikdy nezvládnou umýt nádobí ručně. Někdo zvládne, jiný ne. Ne každý musí mít vášeň pro vaření, ale kdo ji má, toho ani Thermomix nezastaví.
    ILTU
    ILTU --- ---
    FRAKIRA: Naše trouba je příliš chytrá a po 4 hodinách se vypíná, páč má dojem, že jsem na ni zapomněla. :-(
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    ADELHAIDA: z thermomixu je nadšená ILLUZE, a tu bych za osobu neschopnou vařit fakt nepovažovala :-)
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    ADELHAIDA: zbytečnost to rozhodně není, i když umíš vařit tak je supr mít hrnec co ti poseká, uvaří, rozmixuje, udělá těsto, uvaříš v páře, pomalíš... ty recepty používat nemusíš, jen můžeš.

    Ale jinak si myslím, že se ty děti, co si na to zvyknou, nebudou chtít učit vařit nikdy, protože proč taky, když se jim takto všechno povede samo.
    ADELHAIDA
    ADELHAIDA --- ---
    RUTHLESS: U nás to má kolega. On ani manželka neumí vařit. Aby děti měly čerstvej vzduch, přestěhovali se na vesnici, kde není ani hospoda, natož obchod a dlouho tam ani nezajížděly dovážkový služby. A tohle jim děsně pomohlo, prej je to naprosto skvělý. Ale myslím, že pro lidi, kteří umí vařit a neprudí je to, je to zbytečnost.
    VOY
    VOY --- ---
    BRUKEV: Tak tady snad nejsme amateri, ne? :-) Jasne ze bych to tam nenasypal syrovy najednou a cekal, ze mi z toho vyjde gulasek jak z partesu. Tepelny opracovani predem na panvi je nutnost.
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    BONEMINA: to je fakt výbornej nápad!
    MEANKITTY11
    MEANKITTY11 --- ---
    LYNCH: mrkev s bramborama miluju, ale šmakuláda to není, to mají vedle v babicáriu.
    BONEMINA
    BONEMINA --- ---
    Když jsme u toho, nedám dopustit na sousvide udělátko. Bohužel doma mají ostatní strávníci vůči růžovému masu a krémovým vejcům nedůvéru, ale před pár dny jsem zjistila, že by se tak mohla dát i blbuvzdorně temperovat čokoláda a to stojí za test.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    parádní mrkvev jsem měl nedávno:
    - nakrájel jsem ji na větší kusy s bramborama
    - sul, pepř+bylinky a šup do vakua a na 75minut do sous vide na 85°
    - pak jsem to cele krátce potahal na másle s česnekem a šmakuláda byla na světě
    KURE
    KURE --- ---
    RUTHLESS: asi jo. Ta cena je mazec, ale ženský od nás z práce na to nedají dopustit.
    Protože v tom zmakne uvařit jídlo i dítě.
    Velká část toho kouzla je milión receptů a krok za krokem návod.
    Pro někoho kdo vaří to nebude takový gamechanger, ale zase to umí kde co včetně pomalého vareni hneteni, sousvide....
    Sám to nevlastním. Jak jsem koupil tak prodávám.
    GALE
    GALE --- ---
    JAJITA: Zrovna mrkev z pomalého hrnce je pro mě velkým překvapením. Je měkká, ale spíš tuhá než rozvařená, chuťově na půl cesty mezi syrovou a vařenou. To celé po 8 hodinách v pomalem hrnci. Palec nahoru
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    RUTHLESS: Ani tak. Nerozvaří se ani mrkev v 8 hodin taženém vývaru.
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    LYNCH: je to prakticky varný robot.. vždycky jsem si myslela, že je to hovadina, ale máma si koupila tu Etu a líbilo se mi to (dala jsem přednost něčemu jinému, ale pro člověka, který to chce na vaření, je to imho fajn.. navíc je to fajn pro lidi, kteří neumějí vařit (například pro děti))

    Tady jsem náhodně našla video, které propagaci TM imho spíš ubližuje než pomáhá.. ale je vidět, co to umí - https://www.youtube.com/watch?v=bYIRuRvOBV8
    (jedna z těch věcí, co mi nas tom leonardovi vadila, byla, že se člověk musí do manuálního režimu přepnout, default je "vyberu si recept" - nevím, jestli to má TM stejně.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam