• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PEPITOCo mám pořád vařit když už musím, (nebo chci) ?
    Nedalo mi to a založil jsem klub stejného jména jako na....Přispějte zejména recepty racionální surovinami i přípravu, neobvyklé, zejména originální. Abyste tu mohli hledat, když nebudete mít sami dostatečnou vlastní inspiraci

    ADMINISTRÁTOŘI:
    Hrabalka, Kasumi, Wojtyla
    (všechna práva)
    rozbalit záhlaví
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    TRISSIE: Ja si to taky rad vyzkousim, nemuzu si pomoct, ale sterilovanej hrasek nahradim mrazenym, misto mletyho dam krkovici na prouzky a dal bych i neco jinyho nez eidam, ale co?
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    TRISSIE: Dej recept na dobrej srbac! Ja to miluju a doma jsem to nikdy nedelala
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    jinak teda opravuju se, dokonalou rýži umím uvařit doma, na elektrice s časovačem plotýnky. na chalupě na divném plynovém sporáku ne. tam jsem zatraceně ráda za to, že mám multifunkční hrnec s rýžovarem :-)

    a teda co mi na plotně moc nejde, nebo lépeřečeno co je z multifunkčního rýžovaru lepší a jednodušší, je srbský rizoto. to je moje guilty pleasure, takový to oranžový rizoto s mletým masem a hráškem a kopou strouhanýho sýra, a na plotně má tendence se připalovat.
    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    LYNCH: Rýžu nejím, když ju vařím chlapovi , neslívám, nechávám dojít.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Já jsem si rýžovar koupila asi před rokem. První použití mě úplně nenadchlo, ale teď na to nedám dopustit. Vařit rýži umím. Ale teď je to skvělý pomocník na to, že to prostě někdy vůbec nemusím řešit. Rýži dám dělat jako první a je vždycky hotová k jídlu, které dělám bokem. Někdy k tomu hodím i maso a prostě mám to hotový, až je to hotový. S malým miminem je to fakt hrozně přínosný. Navic je to i para - tze easy jidlo pro mimino bez nutnosti hledat tu kovovu vec do hrnce. Mw mam parni, ale ta para je tam desne debilni, takze nepouzivam.

    Termomix jsem viděla u kamarádky a můj přístup k němu
    byl podobný některým ostatním tady. Když umím vařit, co by ch to potřebovala. Nicméně, po zakoupení rýžovaru a tomu, že je pro to úplně stejný argument, už nejsem tak přísná.

    Ano, jsou to věci, bez kterých se člověk obejde. Ale když ulehčují zivot, tak proc ne 🤷‍♀️ st si kazdy poridi, co chce
    I ten vejcovar ci to to ma trissie ;)
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    ZUZKAOU: ok. to neznám
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    LYNCH: rýže se dá vařit ve velkém množství vody a pak slít a nechat dojít.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    MOIRAIN: rýže se slévá?
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    ILTU: heh, to das 1:1,5 rejzi a vodu a na mirnej plamen do 12m to dojede. nic neslejvas, rovnou podavas..
    MOIRAIN
    MOIRAIN --- ---
    ILTU: patrně tím myslí, že se nemusí slévat jako nudle
    ILTU
    ILTU --- ---
    PALEONTOLOG: Vařená bez vody?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    RUTHLESS: Jsem natesene koupila pytlíky v Makru a ony byly pro profesionální vakuováčku, takže nebyly drážkované. Ale používám je, když potřebuju něco zatavit a vzduch tomu nevadí
    PALEONTOLOG
    PALEONTOLOG --- ---
    LYNCH: ja uz zeru jen basmati, po 12 minutach je uvarena a bez vody
    BRUKEV
    BRUKEV --- ---
    LYNCH: spousta lidí vaří rýži tak, že ji nevhodně přiklopí a pak ta škrobová voda s pěnou přeteče. Stejně jako třeba u brambor. Je to prostě o zažitém postupu. I na tu rýži je více metod, někdo zalije horkou vodou, někdo studenou, někdo proplachuje, atd.
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    ILTU: myslel jsem pytliky rejze)) tak mi plz vysvetli jak muze pretect voda
    ILTU
    ILTU --- ---
    LYNCH: Vo jakejch pytlíkách? :-O
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    FRAKIRA: já měl celkem drahej mixér kterej se taky měl čistit sám..no a radši jsem se ho zbavil
    ONDRAT
    ONDRAT --- ---
    FRAKIRA: Geniální.
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    ONDRAT: thermomix se cisti sam (jako mixer - nalijes vodu, na chvilku pustis, vylijes, utres)
    LYNCH
    LYNCH --- ---
    ILTU: aha. se bavite o pytlikach, to se ještě prodává?:D ja osmazenou rýží zaleju horkou vodou, prikryju a vypnu sporák. každý to dela jinak no
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam