• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    AMAROKHIFI & TOP AUDIO

    Jaké preferujete středy

    18 hlasy od 18 respondentů

      rozbalit záhlaví
      UMIAKI
      UMIAKI --- ---
      DOCKINEZ: To asi není o rozdílu 10 Kč a 1500 Kč, ale 1500 Kč a $1500.
      SVANC: Od jaké cenové hranice tedy podle tebe už nemá smysl přidávat? Třeba u sluchátek psal Adam, že v podstatě nemá smysl dávat více než 4000-5000, protože rozdíl mezi cenovými hladinami už je naprosto nezřetelný a prostě se to nevyplatí.
      SVANC
      SVANC --- ---
      DOCKINEZ: S tím se dá jen souhlasit. Ale nijak to nesouvisí s tvrzeními typu, že drahé kabely skutečně hrají lépe.
      DOCKINEZ
      DOCKINEZ --- ---
      No uprimne, i kdyby cinska kopie Les Paula hrala stejne dobre jako original od Gibsona, kupuju Gibsona. A budu z nej mit vetsi radost i kvuli vedomi, ze ho pozdeji budu moci dobre prodat, zatimco treba i dobry veci od Epiphone maj za rok polovicni cenu...
      SVANC
      SVANC --- ---
      AXTHEB: To mi připomíná hezký příklad toho, že lepší hodnocení dražších věcí ani nemusí být spojeno s jakýmkoli úmyslem. Magnetická rezonance totiž ukázala, že na lepší etiketu na flašce mozek reaguje tak, jako by nápoj chutnal lépe.
      Z tohoto pohledu má zřejmý smysl koupit si např. kabely za desítky tisíc. A všem těm, kteří jasná fakta v této oblasti nadále ignorují, bych to dokonce doporučil - zaslouží si to :).

      Using functional magnetic resonance imaging (fMRI), McClure et al. (2004) find that having the subject’s favourite brand’s name on a drink makes it taste better than if it is unlabeled. In another fMRI study, Plassmann et al. (2008) test whether marketing actions such as changes in the price can influence the experienced pleasantness of a product such as wine. Testers are given different wines that they are told differ in price. In reality, some of the wines are the same but simply presented with different prices. Prices are found to correlate positively with experienced pleasantness, measured through both subjective reports and fMRI scans.
      http://www.wine-economics.org/...0/Vol.3-No.1-2008Evidence-from-a-Large-Sample-of-Blind-Tastings.pdf

      So go ahead and buy some wine from New Jersey. But if you really want to maximize the pleasure of your guests, put a fancy French label on it. Those grapes will taste even better.
      http://www.newyorker.com/online/blogs/frontal-cortex/2012/06/wine-taste.html
      GOSHEWAN
      GOSHEWAN --- ---
      TEDDYBEDDY: Slysel jsem neco o vzdelani, vojine? (:
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      MATT: Můžu taky, i když tu mám na nahrání jen lacinej kondík :))
      BLAF
      BLAF --- ---
      MATT: Ja jsem za :)
      MATT
      MATT --- ---
      připomeňte mi někdo zejtra, ať udělám track s pár otočenejma kopákama a pár normálníma a uděláme slepej test ;))
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      AXTHEB: Tak ty věci fungují, jak je psáno. To ty máš problém s přijímáním reality, 0 zkušenost s diskutovaným tématem i výrobky. Čili, děláš ze sebe idiota sám ;)
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      TEDDYBEDDY: Ololol. stejne jako v predchozim pripade sis proste vymyslel ze neco neznam a omlatils mi to o hlavu. bravo. mozna by sis ty zaklady fyziky a zpracovani digitalniho signalu mel zopakovat spis ty, usetrilo by ti to prachy za napajeci kabely ;)
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      AXTHEB: Naopak, platí stále ty samé zákony. Jenže pro tebe jsou pojmy jako elektromagnetická indukce nebo elektrický náboj magie. Jak jsem ti již napověděl, doplň si vzdělání ;)
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      AXTHEB: ... a taky ze nepripusti... sorry ;)
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      TEDDYBEDDY: mne to neprekvapuje, ja sem zvyklej ze pro "hiend audiofily" plati jiny fyzikalni zakony. A taky to nepripusti aby realita ovlivnila jejich nazory. (pro vznik pozitivni konfirmace staci velmi malo, proto je spravna testovaci metodika docela veda)
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      AXTHEB: Napiš jim to do redakce. Vyhledem k úvodu, kde se kriticky zamýšlejí nad možností ovlivnění zvuku je výsledek asi překvapivý. Pro tebe- bez vlastních zkušeností s real hiend produkty je asi překvapivý xx násobně. Uč se no ;)
      AXTHEB
      AXTHEB --- ---
      TEDDYBEDDY: Vzhledem k pouzite metodice to ani jinak nemohlo dopadnout - viz http://en.wikipedia.org/wiki/Confirmation_bias
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      Resumé. Tak jsme se po několika měsících konečně dostali k závěru. Celý výsledek by se dal shrnout do jedné věty: “Síťový kabel má prokazatelně slyšitelný vliv na zvuk“.


      GROUP A: 200 EUR/m a méně
      1-Supra LoRad
      2-Neotech NP-3PS52
      3-Vincent Power
      4-IsoTek Elite
      5-VDH The Mainsserver
      6-GigaWatt LC-1
      7-LessLoss DFPC Mini
      8-Krautwire Orbit C
      9-Oyaide Tunami GPX

      GROUP B: 200 až 400 EUR/m
      1-Furutech Absolute
      2-LessLoss DFPC Original
      3-Shunyata Diamondback
      4-GigaWatt LC-2
      5-Audioquest NRG-5
      6-Cardas Golden Reference
      7-Wireworld Silver Electra

      GROUP C: nad 400 EUR/m
      1-LessLoss DFPC Signature
      2-Telos Golden Reference
      3-Nordost Brahma
      4-Krautwire Orbit PA II
      5-Furutech Powerflux
      6-Nordost Valhalla

      POWER UP! - velký test síťových kabelů - Part 5
      http://www.audiodrom.cz/recenze/sitove-filtry/175-power-up.html?start=5
      SVANC
      SVANC --- ---
      Teddybeddy opět nezklamal. Žvanil tu o přesném generátoru hodin - jednotky nanosekund :-) - a že stojí majlant. Tohle byl první šváb, na který jsem narazil při hledání generátoru hodin s nízkým jitterem, a jde jen o příklad, že integráče tohoto typu jsou ve skutečnosti celkem levné. Dokonce těch uvedených 7 dolarů je ještě přehnaných, protože výrobci přehrávačů nakupují v množstvích, kde jsou ceny úplně jiné.
      TEDDYBEDDY
      TEDDYBEDDY --- ---
      VOZKA: Hmm, jestli tě to seroizně zajímá tak si dej kriply rovněž do ignore. Zmíněný šváb na linku je běžně dostupný, ovšem pro aplikace jiného druhu. Z parametrů lze rovněž vyčíst a snadno dopočítat k jakému údaji se vztahuje parametr jitteru a proč je pro diskutované aplikace nepoužitelný. Schválně kdo na to přijde první. ;)
      KXT
      KXT --- ---
      VOZKA: jo, mozny to je, nedokazu posoudit. Ten clanek jsem, priznam se, jeste necetl, jen mi prislo dobry dat v plen tuhle zkusenost.
      VOZKA
      VOZKA --- ---
      KXT: To ale neznamená že ho identicky zvládl přehrát i tvůj přehrávač. V tom článku imo mluví o jitteru z HF signálu který (měřitelně) ovlivňuje zbytek přehrávače. Je jasný že tohle se ti s kvalitním grabovacím softwarem nestane - a já bych doufal že po víc než dvaceti letech se ti to nebude stávat ani s hardwarem, ale když k tomu nemám data tak bych to nevylučoval.
      KXT
      KXT --- ---
      Jen pro doplneni - pred par lety jsem delal takovy test, ze jsem grabnul audio cdcko, vypalil ho a tento proces opakovat 10x postupne s ruznymi mechanikami a medii. Wav grabnuty z posledni kopie byl bitove identicky s tim prvnim.
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam