• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    Piráti.czprosíme účastníky debaty, aby se zdrželi vulgarit a osobních útoků alespoň na úrovni některých slušnějších klubů tady na NYXu (nereagujte na ID DANYSEK a VYHULENY_UFO jsou to trolové)
    Veškerý gaychat patří do druhého klubu, zde bude smazán.
    homepage - www.pirati.cz | twitter - 
    @PiratskaStrana | toto je polooficiální odborný klub pro nyx-aktivní členy, kandidáty, příznivce a potenciální voliče - ne [ oficiální fórum ] | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ] | pokud chcete obecně tlachat o nově vznikajících politických stranách a hnutích, zkuste [ Politické alternativy a jejich příznivci ] | pokud chcete Piráty obecně nemoderovaně poloodborně zdrbnout, jsou tu pro vás [ Piráti.cz (unofficial) ] | povolební priority [ 20 nejdůležitějších bodů pirátského programu ]
     
    Automaticky detekované klikatelné hashtagy pro lepší organizaci obsahu jsou v tomto klubu vítány - příklady: #praha #volby #koalice #privacy #media apod.
    rozbalit záhlaví
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: je to hroznej blabol, ale pravdu mas v jednom. soucasny prubezny duchodovy system je spatne a jeste hur je, ze kalouskuv navrh zrusili kokoti z ano a cssd, proste predvolebni tahak.

    fakt je ten, ze populace starne a soucasny duchodovy system ji neuzivi. proto by mel kazdy clovek byt hlavne zodpovedny sam za sebe a na stari se pripravit. ostatne to i ten kalouskuv navrh tri piliru nejak predpokladal.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: když odhlédnu od toho, že oba víme (ty navíc i jako fanoušek deflační měny Bitcoin, kterého to zatím nepřešlo), že nezáleží na výši částky, ale na kupní síle dané částky, tak ... nemáš pravdu.

    Předpokládáš, že síla ekonomiky se nějak přímočaře odvíjí od počtu lidí v produktivním věku, resp. že produktivita práce neroste.

    To ale není pravda: my dnes musíme platit důchody ex-bachařům v komunistických kriminálech, ex-estébákům, ex-těžce pracujícím v těžém průmyslu, který vyráběl tanky.

    Tito lidé k naší dnešní životní a ekonomické úrovni přispěli jen minimálně (možná sem tam nějaký ten most, co teď stejně padá) - přesto máme povinnost je živit.

    Toto je ale na tebe možná moc ideologické, takže ještě znovu exaktně: Pokud dokáže pruduktivita práce růst rychleji, než počet obyvatel v produktivním věku, tak prostě nemáš pravdu - kupní síla důchodů může být cca setrvalá i při snižování počtu obyvatelstva v produktivním věku.

    Pro příklady nemusíme chodit daleko - automatizace všeho, nejblíž za rohem máš metro bez strojvůdce na trase D, apod. Prostě není pravda, že k zachování životní úrovně je větší množství pracovní síly doopravdy potřeba... nebo že ke zvětšení počtu lidí, kteří nějakou službu používají, je potřeba více zaměstnanců. Neboli: že životní úroveň je přímo závislá na počtu lidí, kteří pracují. Vezmi si jen, jak spoustu národních byrokratů může v některých oblastech nahradit jediný byrokrat pro celou Evropu.. i tam by se dalo ušetřit...

    Tvoje potřeba "vidět někoho pracovat" je čistě psychologická. A ani to ti nebude dopřáno (u automatizovaných systémů se spousta plánovaných servisních zásahů kvůli minimalizaci dopadu odstávky provádí po nocích...)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: mladej clovek ma jednu jedinou jistotu: at se zrekne cehokoliv, dozije-li se duchodu, nikdy nebude dostavat vetsi castku nez meli jeho rodice.

    //tady je strasne dulezita financni gramotnost zvlaste osvc. urcite sam znas hromadu debilu, kteri aby usetrili, plati jenom zakladni pausaly. ti se budou v duchodu hodne divit.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    VYHULENY_UFO: pravděpodobně to půjde uhrát na alespoň ten základní příjem + nějaký symbolický placebo důchod navíc pro ty, kdo do systému přispívali (představ si to tak, že kdo se základního příjmu zřekne v mládí, ten bude mít na stará kolena o to vyšší důchod...)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: pockej, ty jako predpokladas, ze anarchisti a volici piratu budou mit nejakej duchod??? ses posral.

    nase populace bude starnout a kdo pocita, ze az pujdem do duchodu, ze dostane nejakej duchod, je proste jen idiot a uplny blbec.

    ČSÚ: V 21. století bude ČR stárnout, lidí jí díky migraci neubude | ČeskéNoviny.cz
    https://www.ceskenoviny.cz/...csu-v-21-stoleti-bude-cr-starnout-lidi-ji-diky-migraci-neubude/1692560

    za takovych dvacet let budou mit kinderbolsevicke a bolsevicke partaje zne. halda duchodcu, kterym postaci platba v gulasi, parcich, pivu a koblihach. k tomu pridas nzp a republika je definitivne v prdeli.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: to je dost blba vymluva s ohledem na fakt, ze ta informace je stejne (jinde) zverejnena... a dle zakona, takze GDPR-compliant...

    Nebo snad chces snad tvrdit, ze kvuli GDPR nema obcan pravo vedet, jaci tzv. "odbornici" tedy ridi firmy, ktere vlastni komunal? :-) To je vskutku zajimavy pohled na transparentnost mestkych firem....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OTAVA: v tomto případě respektuju taky např. práva majitele hospody - protože sám jsem drobný podnikatel, a myslím si, že majetek musí mít nějaký význam - a to zejména drobný majetek, nejde mi fakt o vlastnická práva velkopodnikatelů typu Babiš.

    (BTW, dokonce mám určitý pocit, že třeba a.s. nejsou tak docela "soukromý majetek" a že stát/společnost určitě může akciovkám kecat do podnikání víc, než skutečně soukromému a občanskému sektoru (tedy: fyzické osoby, s.r.o., společenství vlastníků, spolky...) ... v současné době je toto pouze můj pocit a nikoliv oficiální právní stanovisko kohokoliv, např. Pirátů - ale skutečně si myslím, že ta nuance tady je... že existuje nějaká škála od "úplně soukromé - nekomerční" přes "soukromé, ale komerční" až po státem více dozorované formy podnikání a nakonec až po plně veřejný sektor, ve smyslu státní či obecní.)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    OTAVA: u jídla? ale jistě. Tuším jediné, za co se kdy vůbec "bojovalo", byly stejně jen stavebně oddělené kuřárny. Já fakt nevím. (Já prostě mám kamarády - kuřáky, a nechci poslouchat obvinění, jak je šikanuju... nejsem taková povaha, abych ostatním říkal, co mají dělat).

    Pointa je, že pro mě jsou důležité moje dílčí svobody - spíš než řízení chování ostatních, zejména v prostorách, kterým nemám problém se vyhnout. Dejme tomu je pro mě téma jako pro cyklistu získat současně co nejvíce prostředků pro výstavbu stavebně oddělených cyklostezek (které by byly vhodné např. i pro dojíždění dětí do škol, apod.), současně ale podporu pro to, aby jízdní kola byla co nejméně omezována v běžném provozu (tedy např. aby cyklostezky nebylo automaticky povinné využívat, protože pro některý typy kol a styly jízdy se to prostě nehodí) a současně jsem i pro co největší deregulaci elektrokol do 45 km/h (navrhovaná evropská regulace měla být už 2 roky implementovaná ve všech členských zemích, ale v ČR samozřejmě není + dovedu si představit její zmírnění - tedy i bez řidičského průkazu, pokud tam bude nějaká jednoduchá hranice typu věk aspoň 15 let, cyklistická přilba a tech. způsobilost vozidla)

    Pokud mám sám nějaké takové požadavky, které u části populace mohou narazit, tak musím automaticky hledat jiné menšiny, které budou tolerovat moje představy výměnou za to, že já budu tolerovat jejich. Popravdě si asi ani neumím představit, že by se politika v systému parlamentní demokracie mohla dělat jinak - já myslím, že je to o hledání tolerance k vzájemným odlišnostem a o vznikání pestré a rozmanité společnosti, tvořené individuálními odlišnostmi - spíš než o budování davové, unifikované společnosti...

    OTAVA
    OTAVA --- ---
    svoboda jednoho konci tam kde zacina svoboda druheho ;-)
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    XCHAOS: to vsechno by bytlo fajn kdyby tim neobtezovali ostatni. At si doma treba slehaj heroin, ale v rastauraci u jidla at jdou ven.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    HONCKA: já bych za sebe to téma uzavřel:

    1) kolektivně-sobecký zájem nekuřáků: čím dřív kuřáci umřou, tím menší je tlak na zvýšení věku odchodu do důchodu, a tím déle si tedy důchod užijeme my nekuřáci :-)

    2) lidskoprávní rozměr: kouření pokládám za časově náročnou formu euthanasie - a jako liberál nemůžu nikomu brát právo na euthanasii (a v hospodách to aspoň probíhá transparentně, s možností veřejné kontroly...)
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: GDPR?
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Mimoto nova "onlajnova" rada a zapis ze zasedani rady 20.11. porad neni na webu, i kdyz dnes uz byla dalsi? To se zatim moc nevysvih, ten novej pan primator... :-)
    Jeste vtipnejsi je hvezdickovani udaju z usneseni, ktere se pak stejne objevi v obchodnim rejstriku. Otevrena radnice a pritom nam v oficialnich listinach taji jmena tech, ktere na ruzne posty vysila...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: no ja jsem ted predevsim zvedav, co nam ti piratsti narychlo vystrachani "kadri" predvedou :-) Popravde si nemyslim, ze by 26-lety clovek byl vhodnym odbornikem na (spolu)rizeni akcikovky... v tom smyslu, ze by mel dostatek adekvatnich a odpovidajicich zkusenosti, zvlast kdyz nekde realne pracuje teprve necely tri roky. Aneb zadna realna manazerska zkusenost odnikud a ted rovnou do dozorci rady s nim... dobra rychlokvaska :-)
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    REBORNA: stacilo se podivat na piratsky forum a hned si si mohla zjistit vetsinovy stanovisko strany
    Proti zakazu koureni je 2* vic clenu strany nez pro zakaz koureni v restauracich, ta anketa je z roku 2014, takze se nemusis divit, pouze sis nezjistila informace. Neni to nase nosny tema, takze neni v programu, ale clensky ankety jsou na foru ohledne kazdy 2. kraviny a z nich jde zhruba zjistit, jak strana bude na to ktery tema reagovat.
    Postoj k zákazu kouření - Fórum Pirátské strany
    https://forum.pirati.cz/clenske-ankety-f637/postoj-k-zakazu-koureni-t24961.html
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    Stejne bude ta kurarna smrdet a kour prosakovat do zbylych prostor, tomu se IMHO neda fyzicky vyhnout.
    OTAVA
    OTAVA --- ---
    REBORNA: Tak hlavne dokaz ze te nekdo vyhodil za to ze nechces delat v "kurarne"
    REBORNA
    REBORNA --- ---
    OTAVA: No to už by záleželo na tom vyhozenym číšníkovi nekuřákovi samozřejmě.
    Nebo na servírce, barmance nekuřačce atd.

    Ale pinglové maj asi víc možností, kde pracovat, tak by to asi k soudu jako šikanu ze strany zaměstnavatele nedali.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam