• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    Piráti.czprosíme účastníky debaty, aby se zdrželi vulgarit a osobních útoků alespoň na úrovni některých slušnějších klubů tady na NYXu (nereagujte na ID DANYSEK a VYHULENY_UFO jsou to trolové)
    Veškerý gaychat patří do druhého klubu, zde bude smazán.
    homepage - www.pirati.cz | twitter - 
    @PiratskaStrana | toto je polooficiální odborný klub pro nyx-aktivní členy, kandidáty, příznivce a potenciální voliče - ne [ oficiální fórum ] | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ] | pokud chcete obecně tlachat o nově vznikajících politických stranách a hnutích, zkuste [ Politické alternativy a jejich příznivci ] | pokud chcete Piráty obecně nemoderovaně poloodborně zdrbnout, jsou tu pro vás [ Piráti.cz (unofficial) ] | povolební priority [ 20 nejdůležitějších bodů pirátského programu ]
     
    Automaticky detekované klikatelné hashtagy pro lepší organizaci obsahu jsou v tomto klubu vítány - příklady: #praha #volby #koalice #privacy #media apod.
    rozbalit záhlaví
    OOHN
    OOHN --- ---
    NIEKT0: obal bez náplně, k čemu? Takže on sám tam psát nebude, ale někdo jeho jménem ano? Not cool.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    NIEKT0: takze nejakej mara prchal to zaridi.. rozumim :D
    NIEKT0
    NIEKT0 --- ---
    VYHULENY_UFO: Mas to vysvetlene na fore, Marcel odmieta pouzivat twitter ako neslobodnu platformu, ale suhlasil sa ze mu piratsky medialny odbor vytvori a bude spravovat konto.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    :D



    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    Na Magistratu valej fakt dobry bomby... :D
    https://zpravy.aktualne.cz/...skalatoru-v-metru-nepresvedcili-me/r~b4198b641e3411e9aaa70cc47ab5f122/
    Vyžádal jsem si proto pozastavení výměny eskalátorů... pokud nedojde k nějakému havarijnímu stavu. - takze budeme cekat, az se to fakt vysere.. a pak budem resit, co s tim vyvedeme :D Ted uz jen zbyva pockat, kdy se nam v PID v pravidelnem provozu objevi parni stroje... byly taky spolehlive ;-) A se spolehlivosti tech starych je to take vselijake. No jo, holt podobny pristup v pripade mostu se jevi jako cool a nova radnice jej bude aplikovat i jinde...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    DANYSEK: to se priznam ze nevim, ale jestli neco takovyho existuje, tak je to ponekud rofl
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    VYHULENY_UFO: A neni tak ciste nahodou uz nekdy od roku 2002 (mozna i dyl) na TSK odbor koordinace? :-)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    //ty vole, pirati maji primatora, jsou to nejvetsi pocitacovi experti pres open source sw a hw, maji pristup k piratebay a nejsou schopni upiratit nebo za par tydny naprogramovat databazicku s posilanim upominek? to zase bude knuceni, proc to nejde....

    Praha chce software, který bude hlídat stav infrastruktury. Má snížit počet uzavírek | E15.cz
    https://www.e15.cz/...oftware-ktery-bude-hlidat-stav-infrastruktury-ma-snizit-pocet-uzavirek-1355597
    Vedení Prahy chce nechat vytvořit software, který bude sdružovat informace o nutných opravách komunikací od magistrátu a městských firem tak, aby byly práce koordinované a jedno místo se nemuselo rozkopávat opakovaně. Novinářům to řekl náměstek primátora pro dopravu Adam Scheinherr (Praha Sobě). Jde podle něj o komplikovaný projekt, jehož příprava bude trvat až čtyři roky.

    Podobné systémy podle náměstka fungují v zahraničí, kde výrazně pomáhají při koordinaci oprav a tím umožňují omezit nutné uzavírky. Software by měl podle něj sdružovat informace například od Technické správy komunikací (TSK), Pražských vodovodů a kanalizací, dopravního podniku, Pražské teplárenské, magistrátního odboru investic a dalších.

    Cílem je, aby systém sám hlásil, kde je potřeba oprava, a aby zároveň navrhl možnou koordinaci s dalšími plánovanými akcemi. V současné době má každá instituce či firma vlastní databázi, které spolu nekomunikují.
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    XCHAOS: zahora je curak, o nacisticky diktature a bolsevicky diktature se nediskutuje. to jsou jasny fakta.
    nackove a komunisti povrazdili haldu lidi ve jmenu pojebany ideologie.

    napriklad bolsevici vrazdili ve jmenu zmrda marxe, engelse, lenina a stalina. takovej zmrd marx je oblibenej filozof mnoha anarchistu a jedine v tomto kontextu se da na zahoru divat. anarchista, ktery chce bourat a pritahuji ho silni vudci. jinak by ty svy hovna nevypustil.
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ADAMIRA: Jen ztrata casu... kdyz se snazis vyvracet neco, na cem se shodne spousta historiku na zaklade faktu, ktere maji k dispozici :)
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DANYSEK: ano presne jak jsem očekával, jsi totalne mimo (ale v ramci současných standartu ;) )

    a jak jsem očekával, uz tu z toho chytaj psotnik

    jestli mas zajem, dej to do fora druha svetova jako reakci na me a mužem pokracovat
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: tak jisteze to uz offtopic je. Ale nezapominej, co ji vyvolalo: rad bych pripomel tu puvodni vec, co cely ten offtopic rozpoutala - tedy vyrok Dalibora Zahory o tom, ze u nas totalita po 2.svetove valce nebyla. A ten fakt, ze u nas totalita nebyla hlasa adept do republikoveho vyboru Piratu, tedy vcelku vyznameho organu strany. Nic ve zlem, ale s touhle retorikou se nekteri reprezentanti Piratu uz prilis neodlisuji od KSC(M), ktera na povalecne dejiny ma podobny pohled....
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ADAMIRA:
    DANYSEK: proboha, běžte s tím někam do háje, už. tohle je tu totálně offtopic...
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    ADAMIRA: hlavni smer sel od 1.ukrajinskeho frontu a ten se sunul od Drazdan, ktery byl co do poctu vojaku nejpocetnejsi. Od Ostravy sly ku Praze zbytky 4.ukrajinskeho frontu, ktere byly proti tomu prvnimu mene nez polovicni. Mimoto Ostrava a Berlin jsou zhruba tak stejne daleko :D Demarkacni linie byla stanovena Jaltskou konferenci a pres to jaksi nejel vlak. Linie mela puvodne ryze vojensky vyznam - on se od zapadu puvodne tak rychly postup nepredpokladal. Ale kdyz uz bylo videt, ze to jde rychleji, nastopilo Stalinovo politikareni a s linii se uz hybat moc nechtelo... procpak asi...
    Polaci do toho sli hned - ale taky si Stalin pockal, az ve Varsave vykrvacej... zastavili tam postup svych armad a cekali, az se to lokalne postrili. Ostatne kdyz valka zacinala, tak si Stalin rozdelil Polsko spolu s Hitlerem, pro Stalina bylo Polsko vzdy jen korist.
    CAIDEL
    CAIDEL --- ---
    XCHAOS: Tady ale nejde o žádný obraz vytvářený o pirátech. DANYSEK je prostě magor na Piráty vysazený který je tak zapadlý do své nenávisti, že už konzistentní myšlenku neudrží ani pět minut, UFO jakbysmet a jejich názor se za ty roky nepohnul ani o píď (maximálně sklouzl do většího trollingu).

    No uvidíme, snaž se dál, třeba od nich časem dostaneš DI i ty a pak velmi rychle pochopíš, jak je jejich existence tady zhola zbytečná, protože ten přístup se dá shrnout jako "Hele, já si tady v tom klubu chci psát svoje sračky, ale nepřeji si, aby mě někdo opravoval, upozorňoval na mé lži nebo se mnou nesouhlasil - tak tady mě máte a kdo je proti, cenzura, hanba, fuj! (a bum ho DI, DI, DI!)"
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    DANYSEK: jo, prijeli do Prahy od Berlína.... pres Ostravu. :D

    a jiný armady byli blíž, hm, mohli prijet... opravdu tyhle porevoluční žvásty jak se mel Patton do Prahy prostrilet se svym koltem, na konci nejvetsiho konfliktu v dějinách lidstva, kdy by to mohlo způsobit friendly fire masakr neuvěřitelných rozměrů + by ke konci naplnili ještě par rakvi - jsem zvedav kdy se toho zbavíme

    ještě chybi ta stara znama historicka fantasmagorie na tema "cesi čekali na konec valky s povstanim zato polaci do toho sli hned" a je to komplet

    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: Na piratskem foru jsem zadne uspokojive vysvetleni Zahorova vyroku nenalezl. Muzes me prosim nasmerovat, pokud jsem neco prehlednul...? :-) Tedy prave ten detail, zda si skutecne mysli ze totalita u nas po WW2 nebyla (a fakt je mi fuk, co psali na F24 - i sem jsem linkoval post primo z fora Piratu)... pokud tvrdi, ze nebyla, tak je to pomerne zasadni vec v rovine blabolu podobnych tomu, co placa Mailello...

    XCHAOS: to tu asi uz offtopic je, nicmene je nutne poznamenat, ze Praha si musela pockat, az se do Prahy dokodrca Stalinovo vojsko od Berlina - a to bez ohledu na fakt, ze vojska jinych mocnosti byla fakticky Praze o dost blize. A pocatkum tohoto stavu vdecime uz Fierlingerovi a "jeho" smlouve z roku 1943... to ze KSC mela navrch nad Benesem uz davno predtim, nez u nas probehly volby panovi Zahorovi jaksi uz nedochazi. A tak zvatla cosi o tom, jak u nas ty volby byly "demokraticke". Jenze uz tehdy byl Benes ze strany Gottwalda dost valcovany a Fierlingerova vlada dosazena od Moskvy defacto prevalcovala leta fungujici vladu fungujici z Londyna...
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ADAMIRA: tak asi jsem to myslel velmi obecně. např. v Praze samozřejmě Němci (víceméně sebevražedně) bojovali např. ve dnech květnového povstání, apod. mám na mysli obecný posun od představy o sobě jako o jakési nadřazené síle k až zoufalé snaze najít si nějaké spojence (např. vyzbrojování Ukrajinců, ruských zajatců či dezertérů, kteří nemohli čekat od Stalina slitování, apod.). Hele, já jsem fakt dost vzdálený tomu nějak se jakkoliv zastávat nacistů, ale existovali i obyčejní Němci, kteří na začátku válku prostě šli s davem a nebo prostě fakt jen "drželi hubu a krok" (ono to stejně jako v žádném jiném totalitním režimu ani moc jinak nešlo). V průběhu války si pochopitelně začali uvědomovat, že asi místní obyvatelstvo dost nasrali - ale cesta zpět už nebyla.

    Vycházím spíš tak z jakéhosi neurčitého pocitového svědectví pamětníků. Nemyslím, že by to bylo jakkoliv nosné téma, ať už v tomhle klubu, nebo u Pirátů.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    https://twitter.com/JanLipavsky/status/1086894806075408384
    Sověti po 2. sv. válce odvlekli z Československa tisíce lidí. Informace o operacích NKVD jsou mimo jiné i v Kyjevě. Usilujme o digitalizaci archivů a zpřístupnění pro historiky. Kdo nezná vlastní historii je odsouzen ji opakovat.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    DANYSEK: musel by si asi chápat Dalibora v celém kontextu - a forum24 mi vytočilo, že především neuvedlo na co a v jakém kontextu reagoval. prosil bych to buď přesunout sem [ Piráti.cz (unofficial) (mostly trolling, jinak též nábor zájemců o členství) ] nebo uzavřít.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    Pirátská drzost, nebo zdravé sebevědomí? | Hospodářské noviny (IHNED.cz)
    https://archiv.ihned.cz/c1-66440800-piratska-drzost-nebo-zdrave-sebevedomi
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    XCHAOS: tak o tom, ze to bylo vicemene dany jsem nuze psal. Takze nazor Zahory je tim spis mimo a nutne se nabizi otazka, zda by se nemel omluvit. Zdroj jsem i sam dohledal na piratskem foru - takze neresim, kdo to prepapouskoval ven.

    Faktem je, ze do republikoveho vyboru se cpe clovek, ktery i na piratskem foru napsal, ze totalita u nas po WW2 nebyla. To je ten problem...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam