• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    ALEFČeská pirátská strana - Pirátský přístav na Nyxu
    Piráti.czprosíme účastníky debaty, aby se zdrželi osobních útoků (alespoň na úrovni slušnějších klubů tady na NYXu)
    Veškerý trolling a flamewars patří do druhého klubu [ Piráti.cz (unofficial) ] zde bude smazán a účastníkům hrozí ban. Ban hrozí i za hrubé porušení netikety (výhrůžky, apod.).
    Homepage - www.pirati.cz | toto je polooficiální odborný klub pro nyx-aktivní členy, kandidáty, příznivce a potenciální voliče - ne [ oficiální fórum ] | pokud hledáte na NYXu spíše obecnou diskuzi o autorském právu, zkuste [ Piráti nebo novodobí misionáři kultury? ] | pokud chcete obecně tlachat o nově vznikajících politických stranách a hnutích, zkuste [ Politické alternativy a jejich příznivci ] | pokud chcete Piráty obecně nemoderovaně poloodborně zdrbnout, jsou tu pro vás [ Piráti.cz (unofficial) ] | povolební priority [ 20 nejdůležitějších bodů pirátského programu ]
     
    Automaticky detekované klikatelné hashtagy pro lepší organizaci obsahu jsou v tomto klubu vítány - příklady: #praha #volby #koalice #privacy #media apod.
    rozbalit záhlaví
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    EL_TOPO: to, že komunální koalice jsou odlišné od celostátních, je naprosto běžné. Navíc, když jsi celostátně v opozici, tak co vlastně můžeš ztratit? Stejně se dá čekat, že vláda pro město, ve kterém sama nemá zastoupení na radnici, nic moc neudělá. Tohle prostě politika... když se neúčastníš na vládnutí, tak jsou volby jen takové poměřování sil, kdo má víc kamarádů.

    Ale samo o sobě to poměřování sil smyslem demokracie není. Nakonec se někdo s někým musí dohodnout a samozřejmě... mistři tohohle viditelného i méně viditelného "dohodnutí se" jsou ti, kteří nakonec ovládnou pole. Tedy... např. velmi machiavelisticky se chovající malé strany.
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    XCHAOS: To by bylo zajímavý. Na celostátní úrovni koalice se Zelenýma a v Praze a Brně Zelení proti Pirátům? To by pak vypadalo že Zelení s Pirátama zas tak moc společného nemaj a udělali jen deal ve sněmovně.
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    EL_TOPO: jestliže chce ODS a ANO testovat na voličích v Praze koalici, tak je stejně jedno, jestli Hřib s Komrskovou budou soutěžit mezi sebou.

    V Praze je hodně různých zelených, liberálních a možná i pár progresivně levicových voličů (tedy ne Stačilo!), kteří jsou ochotní se nějak domluvit mezi sebou, a ODS ani ANO v Praze extra silnou pozici nemají, a vlastně tedy spoluprací spolu nemají tolik co ztratit a budou si to chtít otestovat i z hlediska celostátní spolupráce.

    Zelení určitě budou formovat nějakou koalici, co jsem tak slyšel, s Prahou sobě a možná s Lidovci (zní to jako nesmysl, ale jejich hlasy jinak možná propadnou...)
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    MAKROUSEK: A který Piráty myslíte, paní Müllerová? Já znám dvoje.
    MAKROUSEK
    MAKROUSEK --- ---
    EL_TOPO: Dobre to Pirati delaji. Zadna odpovednost, ale skalni jadro volicu je volit bude.
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    XCHAOS: Je to každopádně prohra pro všechny. Buď se Komrsková dostane a ubere hlasy, nebo se nedostane a ubere hlasy.
    Todle ale pobavilo.


    Z ODS, TOP 09 i ANO zní přání vyhnout se povolební koalici s Piráty, které do voleb vede zastupitelka Tereza Nislerová. Jak Novinkám sdělilo několik zdrojů ze všech tří stran, ani jedna není s komunikací s pirátskými představiteli spokojená. Právě snaha nepustit Piráty do vedení Prahy otevírá ODS a ANO dveře k možné koalici.

    Spolu v Praze, ale bez lidovců. ODS a TOP 09 míří ke spolupráci s ANO - Novinky
    https://www.novinky.cz/clanek/domaci-spolu-v-praze-ale-bez-lidovcu-ods-a-top-09-miri-ke-spolupraci-s-ano-40570045
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    EL_TOPO: prosímtě, trošku mi vadí, že neřeknou, jakou roli v tom Orlenu hrála a že ty její zkušenosti pro Prahu můžou bejt relevantní.

    Komrskovou osobně neznám. Evidentně se ona a Hřiba střetli jako neslučitelný a teď je otázka, kdo za kým z nich stojí a o čem to je.
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    To jsou fakt kreténi, takhle před volbama rozdělit Piráty na dvě půlky.
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    Rozkol Pirátů v Praze? Jednička Nislerová postavila tým, Komrsková mimo hru - Pražský deník
    https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/pirati-praha-rozkol-nislerova-komrskova-kandidatka-komunalni-volby.html
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    Nová kandidátka. Ne moc nová.
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    XCHAOS
    XCHAOS --- ---
    ADAMIRA: pokud někdo něco smazal, asi měl dobrý důvod to smazat a nepotřebujeme aby sis tu hrál na Internet archive, že jo...
    ADAMIRA
    ADAMIRA --- ---
    EL_TOPO prostě není nejostřejší tužka v penále

    Ale třeba nám konečně řekně něco k tomu povinýmu kojení a školce v parlamentu o kterym básnil a pak to po sobě smazal :)
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    KRAMERIUS: my co hledáme jsme nejspíše dinosauři ;)
    KRAMERIUS
    KRAMERIUS --- ---
    EL_TOPO: Nevím, jak jim algoritmy fungujou, ale když něco potřebuju, tak to obvykle vcelku rychle najdu.
    Třeba tuhle pár uživatelských recenzí (ne reklamu výrobce) konkrétního modelu cyklistického trenažéru.
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    EL_TOPO: OH OK
    EL_TOPO
    EL_TOPO --- ---
    HAR4NT: Tvůj post mi jako obvykle přijde neinformovaný a mimo, takže radši no comment :D Že šly algoritmy Youtube, Twitteru a jinejch kvůli snaze udělat platformy víc návykové dávno do hajzlu a pro normální tvůrce nebo novináře je stále těžší dostat se přes tuny sraček k divákům a sledujícím se řeší už hodně let. Deal with it.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    GAARQ: Stačí nainstalovat prohlížeč Brave, v něm se přihlásit na Youtube a YT už sledovat jenom v něm -> reklamy fuč.

    To zvládne i humanitně vzdělaný vysokoškolák jako já :)
    HAR4NT
    HAR4NT --- ---
    EL_TOPO: LOL
    je to jen tool, kterej ma naky moznosti a nejak se s nim pracuje, za me si stezujes jak manik, co zvedne krumpac nad hlavu, necha si ho na ni spadnout a rozciluje se, ze nikde nevidi vznikat vykop

    na nonstop vykrm bez namahy a rozmyslu mas lepsi televizi nebo vladni tiskovky

    (taky mam premium, hodne si yt profiluju a vyhovuje mi to, sleduju tam nizsi desitky hodin kvalitniho autorskyho obsahu mesicne a neee, o robloxu to neni:))
    GAARQ
    GAARQ --- ---
    HONCKA: v tomhle mi žel chybí vzdělání a praxe 😟
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    GAARQ: Já to vyřešil Brave + pluginy, jednat nevidím reklamy a druhak mi to filtruje sračky typu shorts
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam