• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    MAR_TINAMarmelády, džemy a jiné zavařování
    Výroba marmelád, dženů, rosolů a klevel. Zavařování - ovoce, zelenina, houby. Zásoby dobré na chuť i hezké na pohled.
    rozbalit záhlaví
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    ZUZKAOU:
    MAR_TINA: diky, v sobotu jsem to potrebovala porobit, takze jsem to svarila, cukru dala dle chuti, jeden gelfix, trochu citronovky a riskla jsem to a je vyborna... (takze jsem to vlastne udelala dle rady driv, nez prisla, to potesi)

    ptala jsem se na zkusenosti, neb treba rybiz by dle navodu byl pro mne nepozivatelnej, nesnasim ty tuhy gelovy veci, preferuji mazaci "marmelady". takze spokojenost ;-)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    HABRENKA: ZUZKAOU: tak při nedostatku gelfixu se dá 1) přidat víc cukru 2) déle vařit 3) přidat víc kyseliny (lžička, dvě) 4) doufat a neočekávat zavařeninu hustou, že by se dala krájet. Optimálně v kombinaci.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    HABRENKA: potřebuješ druhý - je to na kilo ovoce.
    ILLUZE
    ILLUZE --- ---
    MAR_TINA: Zamrazila jsem ho a bude do crumble na zimu. V kombinaci s meruňkami atd.
    Na tu šťávu ho pak můžeš použít i po rozmrazení.
    HABRENKA
    HABRENKA --- ---
    pekne prosim... mam tu dve kila merunek, cukr, citronovku, nejake to koreni, ale jen jeden gelfix 3:1... vystacim si, nebo musim jit pro druhy? merunky jsem jeste nepatlala, diky...
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZATAMOKO: asi menší a má jenom kulaté díry různé velikosti, ne ty "struhadlovité". Třeba o bude tím.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZATAMOKO: ano mám, koupeno asi za 8-9 stovek. Nevím, co dělám špatně, ale s cedníkem a naběračkou jsem pořád rychlejší a lepší.
    Chystám se to vyhodit, tak klidně přenechám.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZATAMOKO: já ty moje vybalím a kouknu se :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TABBY: jde. Pracněji s nižším výnosem, ale jde. Navrhni jim nahrubu otrhat (dyť se to jen chytne a shrne) a zbytek stopek do hrnce.
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BALAENA: jo, to je přesně jeden z důvodů proč chci mít kónický skleničky :)
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ZATAMOKO: to by mohlo. a Lidl má ty dvě výšky, schválně si tam mrkni
    já jsem potřebovala ty nižší, protože do nich dělám jogurto-smetanovou pomazánku do školních svačin a vyhovuje mi, že tam není to zúžení a dobře se vybírají mazacím nožem
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    BALAENA
    BALAENA --- ---
    ZATAMOKO: pokud jsi ochotná si to odjíst, tak tyhle sklenice z Lidlu (i ty nižší s paštikou nebo sádlem) uvnitř rovné jsou. je to vysokomasové a chemicky to není zase taková hrůza, jak by se člověk bál, ne že by tam nebylo vůbec nic, ale čekala jsem to horší
    TABBY
    TABBY --- ---
    Mame tu spor stran pasirovani rybizu. Odbojna cast domacnosti, ktere se nechce odrbavat kulicky (dostali jsme kybl rybizu), tvrdi, ze to jde varit se stopkama. Co, je to tak?
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    MAR_TINA: jj, znám, ale jsou drahý a vadí mi ten uzávěr, chci šroubovací.
    Zatím to vypadá na Sturz kónický, ale trochu jsi mě zvyklala tím rovným :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZATAMOKO: tak na vyklopit vcelku bude dobrý weck, ten je hladký po okraj. http://www.ezavarovani.cz/produkty/detail/19741cl0370--zavarovaci-sklenice-classic-370ml/
    ZATAMOKO
    ZATAMOKO --- ---
    MAR_TINA: jj, vnější tvar je rovný, šlo mi o vnitřní rovnost stěn. Když se do toho zavaří něco tuhýho, tak aby to šlo vyklopit vcelku.
    Asi objednám sadu vzorků :)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    ZATAMOKO: bricol. V pátek večer objednáno, v úterý ráno tady.
    Ještě jsem je nevybalila, ale podle výkresu i s výstupkem jsou nejrovnější k dostání u nás.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    TRISSIE: 16,4 km :)
    Ale mám dost času a když jedu aspoň kousek tím směrem, nedá mi to a zajedu.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam