• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FOSSYMýty, Legendy a Pověsti
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    KID_MCHUTT: Basiliskos, zdrobnelina Basileus (král), tedy malý král, nebo králíček, latinsky regulus.

    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    baziliška?
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    Prosím, zahlasujte v anketě v záhlaví.


    A jedna jednoduchá hádanka z myto-biologie:
    Pokud ropucha vysedí kohoutí vejce, co vysedí? (Kohout starý sedm roků musí za noci, kdy na obloze viděti je Sirius, snésti vejce do hromady hnoje. Z vejce takového, je-li vysezeno ropuchou, zrodí se poté ..., aneb ...)
    KID_MCHUTT
    KID_MCHUTT --- ---
    SYLVAEN: napadlo mě to, ale přišlo mi to jako přílišná provokace, takže jsem to zase zavrhl :) já hlupec :)
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    GORGLIN: Ano, je to trochu nelichotivě popsaný Zeus :)
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    SYLVAEN: Potřeboval jsem pátou podmínku. Předtím jsem také hádal, že by mohlo jít o Gaiu.

    NYX je celkem známá, ovšem častěji jako máti upírů a nočních hrůz, ne jako matka bohů - přesto je to tak.
    Jak bylo správně v hádance zadáno, nedočkala se ani uctívání - pokud vůbec, pak jen strachu a obav.

    Zmiňoval jsem ji zde:FOSSY:
    GORGLIN
    GORGLIN --- ---
    FOSSY:
    Tedy Rhein syn Zeus?
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    GORGLIN: Bohužel. Rád bych mohl někomu potvrdit uhádnutí, ale ... zatím mi správnou odpověď dal Fossy (v privátní messagi, tudíž považuji za nesoutěžní), a ještě jedna osoba která si taky ze skromnosti přála zůstat nezmíněna (což tedy extra zdůrazňuji jako za zmínku stojící událost).. :D

    A protože teda uplynulo už tolik času a správná odpověď nikde, zde je rozřešení pondělní hádanky:

    Bytostí kterou jsem chtěl abyste uhádli, je dáma starořeckého původu, čarokrásná a strašlivá, častěji zatracována než chválena, ale úplně nejčastěji tiše ignorována v marné naději že svá temná křídla roztáhne nad někým jiným. Touto dámou v temném rouchu nebyl nikdo jiný než samotná NYX.
    GORGLIN
    GORGLIN --- ---
    SYLVAEN:
    Nevím vůbec jakoumá moc ni o zahládnutí, nebo dokonce ani že by jí sebevrazi k čemukoli používali, ale co Rheia
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    GORGLIN: Jenom trochu :)
    GORGLIN
    GORGLIN --- ---
    FOSSY:
    Nesouvisí ta kastrace a kuchání se stvořením světa?
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    Já přidám také jednu hádanku.

    Chlapík měl jen jednu babičku a jednoho dědečka. Kdo ho vychoval, to je nejisté, mezi adepty je například i koza. S tatínkem měl oprvadu hodně špatné vztahy, mimo jiné tatínka vykastroval a vykuchal. Chlapík sám (asi vlivem vztahů s rodiči a výchovy) byl poměrně promiskuitní, nebránil se ani incestu, celkem pruďas, ješitně si hlídal pozici a nesnášel odpor.
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    Tak už mám odpověď od někoho kdo sem nechodí až tak pravidelně a aktivně se tu nepodílí.. Tak to by byla ostuda aby to naši znalí hadači nedali, ne? :)
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    SYLVAEN: Jsi podlý, zlý a zákeřný!
    Ale je to naprosto regulerní a správná hádanka...

    XD
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    Dobrá, tedy podmínka pátá: O bytosti o níž mluvím se říká že ji občas lze zahlédnout pouhým koutkem oka v nejtemnějších stínech a v nejhlubší temnotě noci...
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    SYLVAEN: Podmínku dvě Gaia splňuje, přinejmenším podle Řeků. Stejně tak jsou kultury, ve kterých splňuje podmínku třetí.
    Ale je fakt, že podmínka čtvrtá by u ní neprošla...
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    FOSSY: Jojo, poměrně jistý. Gaia není tou osobou, s dovolením. Sice splňuje podmínku č. 1 (je považována za matku pozdějších bohů), ale nikoliv podmínky 2 a 3.

    O podmínce 4 by se možná dalo diskutovat, ale narozdíl od bytosti kterou mám na mysli se jménem Gaey uzavíraly nezrušitelné přísahy.. Onu mytologickou bytost jejíž jméno bych rád slyšel, by o stvrzení přísahy chtěl žádat snad jen sebevrah..
    FJERTIL
    FJERTIL --- ---
    SYLVAEN: Zůstal-li bych u Řeků, tak plácnu Gaiu, ale nejsem si úplně jist, zda archetyp "pramatky bohyně" není nějak bazálnější a rozšířenější (vedle praotců).
    FOSSY
    FOSSY --- ---
    SYLVAEN: Jsi si jistý, že je jen jedna odpověď?
    SYLVAEN
    SYLVAEN --- ---
    A ode mne jedna při pondělku, prajednoduchá až extrémně hloupoučká.

    Bytost o které mluvím se byla pramatkou bohů.
    Bytost o které mluvím je některými popisována jako "ta která se zrodila z prvotního chaosu", zatímco podle jiných byla sama prvotním hybatelem.
    Bytost o které mluvím byla popisována jako ztělesnění krásy a moci.
    Přes všechnu svou moc nebyla tato bytost nikdy skutečně uctívána...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam