• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOUCHIAutorské právo v 21. století
    KLDR
    KLDR --- ---
    PATISLAV: jenže ja žiju v relitě a vidím co se děje kolem ..

    takže tohle je sproste zvýhodnování nekoho pod jakousi zaminkou ochrany autorských práv.

    a navíc moje práva by to omezilo dost kdyby ACTA prošla ..
    nikdo vám nic nevkládá ..já to povím sám .
    a vaše oblbování piratů to nezmení ...

    na ne je to mozna bič.

    ale pro nas obycne poctive je to potlačování osobních svobod.

    říkam již po sté ..jdete k šípku se svojí jistotou že dostanete zaplacno .
    to nemá nikdo za nic dneska
    WITTGENSTEIN
    WITTGENSTEIN --- ---
    PIZI: Řekl Pizi, odešel si vyprat prádlo na valše, a protože ho jeho nemoc opět začala obtěžovat, nechal si pustit žilou.
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    BORGDOG: ano, ta nejednotnost (bude lepsi pojem) vybirani poplatku mne stve dost.
    Pro mne jsou poplatky za uzivani dila zcela v poradku, platit za to, co autor nechce, aby se sirilo volne, platit za kopii dila, kdyz si ji vytvarim, to vse mi prijde koser a o to vic mne tyto nejisty smery stvou, protoze lidi pak maj, dost opravnene, pocit, ze se na nich chce nekdo obohatit, nepravem.
    BOUCHI
    BOUCHI --- ---
    BORGDOG: Doplnim jeste jeden priklad.
    Prijduk nekomu na navstevu, pri odchodu mu nenapadne seberu nejakou knizku, druhy den mu ji stejne nenapadne vratim v tomtez stavu (anzi by si vsiml jeji nepritomnsti). Nic vic nevime o tom, co se s knizkou delo. Vznikla nekomu skoda? A pokud ano, jaka?

    REINITA: "proto máme v EU vymáhací směrnici, která na to zavedla mustr (násobek až dvojnásobek běžného licenčního poplatku)." Jenze co je bezny licencni poplatek, kdyz treba u knihy ziska ctenar pravo si ji precist nejen zakoupenim, ale i vypujcenim v knihovne? (teda on z hlediska zakona nejedna protipravne ani kdyz si ji stahne z uloz.to, ale to ted pominme).

    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    BORGDOG: Au.
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    PATISLAV: Ne. Toto mi nepřijde stejné. Podle této tvé logiky by musel být zloděj i ten, kdo v regálu vezme zboží do ruky nebo se na něj jen podívá - už tím přece "vyjadřuje zájem o produkt."
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    KLDR: o konkrétních opatřeních tady nikdo nemluvil, a to, že mi to vkládáš do úst, je od tebe sprosté. Mluvili jsme tady o principu. O tom, na co má autor právo a na co máš právo ty. Tak se toho prosím drž.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    PIZI:
    BORGDOG: Vás to znásilnění logiky fyzicky nebolí? Pokud uživatel projeví zájem na produktu tím, že si ho stáhne zadarmo, v čem se to liší od toho, když někdo ukradne zboží v obchodu? Oba ocenili produkt na 0,- Kč, ale vyjádřili zájem si tento produkt přivlastnit. Tedy něco diametrálně odlišného od situace, kdy o zboží nevyjádří zájem nikdo, ani legálně, ani nelegálně.
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    BORGDOG: hmm, po precteni tvych prispevku mohu uspokojive prokazat, ze autorsky ani trestni zakon si necetl
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    MOUNTBATTEN: Přesně. Pokud bych byl extrémista jako Fin, pak i TOTO je krádež. Myslím, že v tomto nejde dost dobře chtít "polévku z obou talířů" - na jedné straně tvrdě kriminalizovat stahování a na druhé prosazovat podobné "výpalné."
    KLDR
    KLDR --- ---
    PATISLAV: aha takže na vymahaní vašich prav se budou prijmat zakony ,které nařídí ze poskytovatele internetu budou za policajty ahlidat jestli klučík nekopíruje ...pripadne ho ztrestá a zabraní velke skode na egu autoru a ekonomice statu .

    toto je klasická zvýhodnování na trhu jak tak mocně rád křičí pan kalousek .

    nejde o tu vymahatelnost .....jde o to že vás nekdo zvýhodnuje proti jiným podnikatelum .

    tak to je a vy si říkejte co chcete ...
    MOUNTBATTEN
    MOUNTBATTEN --- ---
    BORGDOG: aha!
    Hmm, to jo, stejne jako poplatek napr. za kopirovani vlastni prace na kopirce ve verejnem prostoru (ano, z toho jdou penize literarnim tvurcum, pravdou ovsem je, proc jim ma jit desatek z ME vlastni prace;-) )
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    PIZI: Bingo.
    PIZI
    PIZI --- ---
    PATISLAV: A nebude se ani lišit od situace kdy vyrobí zboží za 100M a nikdo ho neukradne ani nekoupí. Ale možná by se mělo tedy říkat krádež i takové situaci?
    BORGDOG
    BORGDOG --- ---
    FIN: Prokaž mi to UŽÍVÁNÍ. Knihu UŽÍVÁM, pokud si ji přečtu. Přečti si znovu, co jsem napsal - nemůžeš NIJAK dokázat, že jsem ji po stažení "užil." Z toho důvodu je TTNUCJDDPTK mylný argument. Nebo přesněji - není mylný, ale vyžaduje nesplnitelný předpoklad (prokázat ono "užití.")
    KLDR
    KLDR --- ---
    REINITA: a kdo me jako neumelcovi zajistí stejná práva na trhu ..

    i když vám kradnou ,tak i i nam ostatním
    a nikdo nam nepomůže
    takže darmožrouti nejste ale jen uplakanci kteří by chtěli mít privilegia
    které nikdo na trhu nema ..

    možna uspjete v debatě s pirátem ,ale je jsem slušný podnikatel který vidí věci jinak.
    PIZI
    PIZI --- ---
    REINITA: Jsem spotřebitel a za sebe říkám, pokud se nebude inovovat, nebude mi to vadit. Inovace je přeceňovaná modla.
    REINITA
    REINITA --- ---
    REINITA: dodatek: ano, vím, že skutková podstata trestného činu krádeže nelze na kopírování/neoprávněné užívání uplatnit.
    PATISLAV
    PATISLAV --- ---
    KLDR: Nemel nesmysly. Otázka zněla tak, zda máš nebo nemáš právo vymahát za své služby peníze. To právo máš a je právně vymahatelné. To, jestli je REÁLNE vymahatelné, je úplně jiná věc. Stejně tak autor díla má právo požadovat platbu za svou službu a má právo neuhrazené platby vymáhat. To, že je tohle jeho právo reálně nevymahatelné, je také úplně jiná věc.

    Principiálně se vaše práva neliší. Rozdíl je jenom v tom, že já to chápu a ty ne.
    FIN
    FIN --- ---
    BORGDOG: "Pritom smysl toho, co Fin rika, je tim terminem krast dobre popsanej" - klidně ti budu psát "to tvé neoprávněné užívání, co je docela dobře popsané termínem krádež", zkráceně TTNUCJDDPTK, a teď ty laskavě nějak logicky zdůvodni ten zbytek, když to TTNUCJDDPTK je stejně nelegální jako krádež.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam