• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PIDALARodina bez tatínka nebo bez maminky, prostě sólorodičovství
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    LITROP: kolik je dětem?
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    LITROP: já mu taky říkám předem třeba dvě věci, tohle bylo nad. No, auto budu mít po neděli :))
    LITROP
    LITROP --- ---
    PIDALA: :)dik za zmenu.Jinak vudec nevim nekomunikuje uz ji neresim uz to nejaka doba trva a stve mne kuli detem ten malej se po ni jeste pta a nemam co odpovedet
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    LITROP: Promiň, jsem kvůli tobě (popřípadě nejen kvůli tobě) ještě upravila název diskuze. Uznávám že pojmenovat ji jen "Rodina bez tatínka" je diskriminující a pitomé :p
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    LITROP: To právě není tak docela klasika! Jako pochopím, že si ženská najde chlapa, ale aby se nechala připravit o děti? Nebo snad se jich dokonce ráda zbavila a nezajímala se o ně? Ne, to nechápu... Já to teda nechápu ani u chlapů, ale u ženských je to snad i proti přírodě, ne? A to jako s tím novým chlapem děti neplánuje? Nebo si jako pořídí jiné, lepší? (což je pochopitelně nemožné, protože ty tvoje jsou nejlepší...)
    LITROP
    LITROP --- ---
    PIDALA: no to nejsi sama socialkou pocinaje a ucitelkama ve skolce konce to taky nikdo nechape k soudu nechodi ,neplati ozve se jednou za pul roku dam ji je na chvilku den dva a pak uz zase ticho po pesine nesouto nejhur deti:( jinak klasika nasla si chlapa a ja s detma odesel z baraku jakoze stridava pece ktera fungovala maximalne par mesicu pak uz nekomunikovala.....
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    LITROP: Btw... jak se povede, že s dětmi sám chlap? To mi jak ženské nějak nejde to hlavy ;)
    LITROP
    LITROP --- ---
    PIDALA: no jo tak to je skoda tak snad tam nekoho najdes drzim palce
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    LITROP: No! To jsem si právě myslela, že by tady mohlo fungovat... že by mohla vzájemná výpomoc s hlídáním být přínosem pro sólo rodiče. Jenže já jsem z ČB :/
    LITROP
    LITROP --- ---
    pokud nekdo ze zizkova muzem si navzajem vypomoct pohlidat
    LITROP
    LITROP --- ---
    EUCHENIE: tohle zkouseli deti jednou a v tu chvili jsme odesli zavrel jsem je do auta a priste uz si daly pozor vzdycky se domluvime kolik veci jim koupim a tim to konci
    LITROP
    LITROP --- ---
    NOFNAK: no hele chvilku to trvalo nez si to sedlo nastesti mam praci kde tri dny makam do dlouha cca 21 az 22 to je davam na hlidani ct kratky a patek volno jinak soukromej zivot skoro neni max nejaka zahradka s hristem a s nekym se domluvit urady posty atd resim dovolenou kdyz jsou ve skolce detem jsou 3a5 a snad se to zlepsi samozrejmne zima je horsi to hriste nefungujou a do krytejch nas nepustej se psem....
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    PIDALA: chm chm...

    My dnes teda měli scénu, i když syn vnímá..když chce. Chtěl koupit žvejky u pokladny, řekla jsem, že mu je nekoupím, že už pro něj něco mám a není to žádný jídlo. Chtěl je rozbalit, abych je musela koupit, načež jsem mu je vzala, vrátila do regálu a posunula ho k pokladně. Během vykládání věcí - ty jsem pak teda nakonec vysypala - na pás se snažil probojovat zpět, takže jsem mu v tom fyzicky bránila, tahala ho za vestu, to zas začal dělat, že jsem ho téméř uškrtila.. no krása, nesmírná. Pak ještě řval po cestě z krámu a ještě chvílí v tramvaji, do toho se občas uchechtl. Klasický zlobení na truc.
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    EUCHENIE: Protože dcera nereaguje na žádné instrukce ani oslovení. Vůbec nepojímá mluvené slovo. Všechno ji zajímá, nechápe že když ji něco zaujme, nemůže si to prostě vzít... na ni žádné "vrať to do regálu" prostě nefunguje. Když se otočím a snažím se něco vybrat nebo najít v regálu, nestojí u mě, ale prostě odchází. Nevnímá vymezené hranice. Když si usmyslí, že chce jít třeba do zázemí prodejny nebo za pult s uzeninami, prostě tam jde a nelze ji zastavit pouhým "zůstaň tady" nebo "nechoď tam". Ona vypadá a nereaguje stejně jako by byla hluchá a jediná možnost je zastavit ji násilím, v důsledku čehož dostane nezvladatelný hysterický záchvat. A stát s ní ve frontě u kasy znamená ji celou dobu jednou rukou držet, aby neproklouzla v té řadě někam dopředu nebo dozadu a do toho druhou rukou vyndavat nákup na pás a po zaplacení jej zase více méně jednou rukou naskládat do košíku nebo do tašky. Relativně zvládnutelné jsou snad jen obchody, kde mají takové ty nákupní košíky v podobě autíčka, kam ji posadím, ale i tak musím obchod prolétnout velmi rychle, nikde se moc zbytečně nezastavovat, moc po ničem nepátrat a pokud je fronta u masa nebo uzenin, prostě je oželet. Protože jakmile se autíčko zastaví, vylézá z něj... což občas tedy dělá i za jízdy.
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    PIDALA: proč jsou hrozný ty nákupy? Chce všechno koupit (jako můj syn) nebo ještě něco jinačího?
    Jak to jde, chodím bez něj, ale to taky moc často nejde :) Když ho popátý vracím s něčím, co mu opravdu nekoupím, lidi na mě koukaj.. já na ně už ne :) on je ještě schopnej nafingovat spadnutí jak fotbalista, no paráda
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    NOFNAK: Prakticky dost blbě, no... zvlášť když má dcerka diagnózu autismu. To ji někam "upíchnout" na hlídání není zase tak snadné. Ráno ji vytáhnu z postele, naložím do auta, cestou do práce vyložím ve školce, cestou z práce zase vyzvednu a jedeme domů. Abych udělala nějaký nákup, musím odejít z práce o 15min dřív, abych stihla bleskově nakoupit, než ji vyzvednu. Každý nákup je s ní docela stres, tak se tomu snažím vyhnout. Občas zvládnu skočit pro pár drobnostído večerky u baráku, když usne. Nebo když někdo přijde na návštěvu, často to vypadá asi takhle: "Čau! Dáš si kafe? A mohla bych tě tu chvilku nechat s malou a s kafem? Že bych si jen bleskově skočila dolů koupit mléko..." Péče o domácnost není zase až takový problém, to zvládnu s malou kolem sebe. Ale vždy si pečlivě rozvažuji jestli s ní půjdu na procházku do města... podle toho v jaké je náladě, kolik mám zrovna energie, správně vybrat trasu kudy jít a čemu se vyhnout... Nejlepší je naložit ji a jet s ní někam mimo město, to se dá. Ale například pokusy o kafe s kamarádkami, byť v kavárnách s dětským koutkem, to už jsem dávno vzdala. Vyloženě problém jsou úřady, byť hloupá pošta... není vůbec legrace vysvětlit jí, že se musí na něco čekat, natož aby stála nějakou frontu nebo se mnou vydržela stát u okénka. No a chvilka pro sebe? :D To moc ne. Teď si ji jednou za 14 dní bere tatínek na dva dny... takže jeden volný večer za 14 dní, na který si vždycky plánuji strašně moc věcí... na pivo s kamarády, na návštěvu za někým, nějakou menší párty, prostě mezi lidi. No a většinou to dopadne tak, že skončím sama doma.. uvědomím si, že jsem hrozně vyčerpaná a mám sílu tak akorát zalézt do postele nebo si pustit nějaký oddechový film. A když už někam vyrazím, většinou vydržím do desíti, než začnu zívat :)
    No a to mám teď vidinu, že bude ještě hůř... :/
    EUCHENIE
    EUCHENIE --- ---
    NOFNAK: tohle na mě vyskočilo včera na facebooku, jako vzpomínka:
    9. srpen 2014 v 14:27 ·
    Posledni 2 roky, 10 mesicu a 5 dni jsem byla bez syna max 18 hodin. Az dodnes. Sama jsem na sebe zvedava, jak budu - krome prace - travit cas

    Takže jde to, i když člověk přijde z práce, večeře, nějakej úklid a jde se spát, moc už se toho nestihne, a nákup ještě a tak. ALe čím je dítě starší a samostatnější, tím volnější je rodič a taky se dítě líp někam "upíchne" na hlídání..
    NOFNAK
    NOFNAK --- ---
    Rodičové bez partnera, jak prakticky zvládáte věci, na které jsou normálně dva? Co třeba kombinace práce a péče o děti? Nebo i chvilka sám/sama pro sebe?
    PIDALA
    PIDALA --- ---
    KOCOURMIKES: Křesťanství asi ne :p ... ale Buddhismus to ano. Však já poslední týdny usilovně medituji a přežívám nejspíš jen díky tomu...
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    PIDALA: náboženství pomahá :) bez legrace. krestanstvi nebo buddhismus.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam