• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAJJAKAltcoiny / ICO investice
    Klub o altcoin / shitcoin cryptomenach a ICO investicich
    rozbalit záhlaví
    GORG
    GORG --- ---
    hmm ted me napada teoreticky bych si mohl vytvorit soft peneznku a presunout si tam jen tu castku, co chci obchodovat.. a pak si to presunout na hw wallet.. na tom binance chainu jsou ty poplatky nizky, takze cloveku netrhne ruka, kdyz by mel schvalit poplatek okolo 10$ jen za presun :-)

    stale popravde uplne nerozumim te popularite Eteru ... myslel jsem, ze s presunem na staking uz se ty poplatky snizi ale furt jsou vysoky. Mozna jeste nejsou vsechny planovany updaty nasazeny, takze je to v nejake mezifazi?
    MATT
    MATT --- ---
    @RhoRider
    🔎🇮🇷🚨🚔 Aside from Tether/Tron, who are most likely targets for sanctions and enforcement on Iran?

    Iran's largest crypto exchange is called "Nobitex".

    A quick trace shows it interacts w/ all the usual suspects. Notorious no-KYC exchange MEXC seems to be by far the largest counterparty, along w/ OKX, HTX, Kucoin, BingX, Gate and #Binance (Good job stalling on that monitor DOJ!)

    A lot of large deposits are (of course) coming via $USDT on Tron, but they also do a lot of volume over $BNB Chain (esp Binance Bridged $USDT)

    So it seems pretty much all of the major offshore exchanges are involved with Iranian ....but MEXC seems to be a key, and Binance is complicit

    https://twitter.com/RhoRider/status/1780467718556410019
    ROMI
    ROMI --- ---
    jak je nejlepsi dostat prachy na ucet treba z binance bo krakenu, neresil nekdo?
    E2E4
    E2E4 --- ---
    JARDABEREZA: no pouzivaji to na urovni vlady neni zrovna odolnost proti totalite. :)

    Ale trochu jsem si o tom precetl, je to zajimavy vyvoj, i kdyz smeruje predpokladatelnym smerem k vladni kontrole:

    Turecko chysta regulaci kryptomen. Ta asi nebude ve smyslu "nechame si narusovat nasi monetarni politiku", i kdyz mluvi hlavne o ochrane spotrebitele..

    Turkey Financial Services The Future of Cryptocurrency Market
    https://www.trade.gov/market-intelligence/turkey-financial-services-future-cryptocurrency-market

    Salvadorsky experiment taky neni uplne uspesny, i pres oficialni podporu vlady (nemel bitcoin pred vladami chranit?):

    Bitcoin: Two years of bitcoin in Bukele’s El Salvador: An opaque experiment with a little-used currency | International | EL PAÍS English
    https://english.elpais.com/international/2023-09-02/two-years-of-bitcoin-in-bukeles-el-salvador-an-opaque-experiment-with-a-little-used-currency.html


    Nigerie je zajimava, neznal jsem.. ale tam to spis pouzivaji jako smenarnu, protoze maji oficialni kurz horsi nez trzni. Jako u nas vekslaci kdysi. :)

    Akorat ze, zas je tam ta centralizovana entita na kterou muze vlada zautocit. Takze pozvali vedouci predstavitele Binance a pak je zadrzeli. Zablokovali web binance. Pak binance prestala prijmat Nigerijskou menu..
    ( Uz predtim binance prohlasila, ze bude spolupracovat s vladami. https://archive.is/fZqgI )

    https://archive.is/fZqgI

    Porad jsou zadrzovani, snad je ted postavi pred soud:

    Binance: EFCC to arraign Anjarwalla, Tigran Gambaryan, this week
    https://dailytimesng.com/binance-efcc-to-arraign-anjarwalla-tigran-gambaryan-this-week/

    nejak porad nejsem presvedcen o odolnosti bitcoinu proti cenzure a totalite, no. problem je, ze vzdycky tam je nejaka entita, na kterou si vlada muze doslapnout. A pokud je dost totalitni a stoji ji to za to, muze jit i po jednotlivcich, blokovat Internet apod.
    RUDY_CZ
    RUDY_CZ --- ---
    JARDABEREZA: Bohužel Bitcoin jako p2p cash selhal na celé čáře a není v kapacitě sítě ani otevřít dostatek Lightning kanálů za rozumné peníze, tak aby se dalo mluvit o self-custodial řešení pro masy.

    Díku tomuto selhání to vypadá, že se rýsuje nový směr a to je je jakási globální databáze, která bude sloužit jako settlement layer pro různé více či méně centralizované a specializované rollupy - například pro gaming, DeFi, mikroplatby atp... Například Cosmos je na tohle navržený už od začátku, Ethereum tam také směřuje. Na druhé straně spektra je Solana a je to teď velká diskuse - Monolithic vs Modular.

    Jak naznačil E2E4, tak cesta k adopci asi spíše leží v stable-coinech. Umím si představit že třeba Visa bude provozovat vlastní rollup, ale v USD. Věřím že Binance nebo Coinbase přesně něco takového plánují se svými chainy.

    Uvidíme, zatím je top stále vše v plenkách.
    CHILDINTIME
    CHILDINTIME --- ---
    JARDABEREZA: mam platebni kartu od nexo.com a platim s ni bezne nekolikrat tydne (neni fyzicka, jde dat do apple pay, platim mobilem) a odecita se mi btc balance co na nexo mam. Driv jsem mel binance kartu. Neni to teda primy pouziti kryptomeny, ale i to nekolikrat do roka udelam.
    DSTEPZ
    DSTEPZ --- ---
    A ja se konecne nechal napalit, nastesti jen -$500 :))

    OrdiZK Suspected of Exit Scam, Developers Steal Over $1.4 Million | Binance News on Binance Square
    https://www.binance.com/en/square/post/2024-03-05-ordizk-suspected-of-exit-scam-developers-steal-over-1-4-million-4998167058786
    SHEFIK
    SHEFIK --- ---
    Kdyz stat nezachrani, musi se krypto podrzet samo. Zajmalo by me v jakym financnim instrumentu budou drzet tyhle 'zaruky'

    Binance Starts Recovery Fund for Crypto Projects Facing Liquidity Crisis
    https://www.coindesk.com/business/2022/11/14/binance-starts-recovery-fund-for-crypto-projects-facing-liquidity-crisis/?outputType=amp
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    BALOS: Binance was threatening to dump a huge amount of FTT tokens on the market. FTX has a big+vulnerable position in FTT. FTX asked Binance to sell them the tokens for a fixed price, so as not to crash the FTT token price. Binance declined - this was yesterday/today. Of course the price of FTT crashed today. And now Binance buys FTX to help them out... smells like Binance played 4D chess all along.
    Binance to acquire FTX | Hacker News
    https://news.ycombinator.com/item?id=33520585
    BALOS
    BALOS --- ---
    CHEWBACCA: FTX je insolventni
    https://twitter.com/cz_binance/status/1590013613586411520
    GORG
    GORG --- ---
    opacnyho razeni je asi Cardano, kde je sice taky PoS, ale stakeri tak maji byt snad nejdecentralizovanejsi ze vsech coinu

    hlavni rozdill jako plus pro Cardano vidim v tom, ze jde staknout jakakoliv castka a staci ji mit jen v penezence a delegovat je na staking pool, ktere vypadaji dost rozlozene na spousty mensich...
    .. anebo si rozjet vlastni pool

    Zatimco u ETH2 je minimum 32 ETH, ktery clovek musi stejknout, coz je mimo dosah beznyho cloveka.

    Je teda znat urcite poprask po internetech kolem toho... kdyz neco takoveho se stalo s Tornado Cash

    Tornado Cash Sanctioned! The END of Crypto Privacy!?
    https://www.youtube.com/watch?v=oc7yxaWcwLU


    Jestli to chapu spravne, tak ruzne DeFi front-end webstranky zacaly blokovat ETH adresy , ktere byly nejak asociovane s Tornado Cash transakcemi. A nekteri jeste poslali zamerne nejake mensi castky znamym ETH adresam, kterym se nektery ty DeFi projekty zacaly taky blokovat

    Krom toho ze jeste po vyvojarich tornada sla policie, blokli jim GIThub ucet atd.

    Myslenka tedy je, ze pokud ETH2 bude dominovane stakingem velkymi instuticemi, coz ted prej je, protoze spis jen ty si umi dovolit staknout minimalnich 32 ETH, coz je nejak pres 1 milion Kc zejo. Binance, Kraken, Lido, CoinBase... tyhle firmy asi rady udelaji vse, co po nich bude vlada chtit.

    Co v tom nechapu, ze Vitarik rekl, ze pokud by stakeri cenzurovali transakce, tak by se jim slashnul ten stake za trest... ale Vitarik o tom rozhodne? Tomu nejak nerozumim... governance prece maji rozhodovat stakeri, ne?
    GORG
    GORG --- ---
    ha koukam, ze nova LUNA uz je na vic burzach vcetne binance, kucoin... ale z tech 11 dolaru co to bylo nejvic je ted 7 tak nevim :) jestli se pridat do panic sellingu ,]
    GORG
    GORG --- ---
    BIMBAS: na binance me ted ani nejdet dat na LUNA withdraw. asi docasne..


    BIMBAS: vsak jo.. za par dolaru koupit pakec LUNA a je nenulova sance, ze na tom muze i slusne vydelat..
    mne se takhle podarilo si nakupem a pak prodejem , kdyz cena stoupla na 0.05$ dostal to UST ve vysledku do BUSD za cenu 1$ dolaru cca. udelat to tehdy s celym zbytkem UST, tak se z toho dalo utect i tak.. a asi se da i ted.. riskantni jak je to volatilni, ale malo co pada jenom dolu.
    BIMBAS
    BIMBAS --- ---
    GORG: je to tak. Budu doufat v dolar. S tím jsem tam poslal posledni kilco a nakoupil skoro 20tisic LUNA a jsem s tim smireny kdyby to nevyslo. Prodavat to nebudu. Jen se obavam aby Binance nenapsalo ze ho delistuji a cau, budu si to prevadet na gate.io nebo podobnou dobrotu
    BIMBAS
    BIMBAS --- ---
    KAJJAK: na Binance jsem ho videl v earnu s flexibilni duraci - 0-0,01 5% / 0,01-0,5 0,8% / >0,5 0,1% takze celkem k nicemu. Jeste jsem to videl u Nuri ale asi 3% a nevim pasma
    BIMBAS
    BIMBAS --- ---
    mno tak to by bylo. Napisu jak to vubec nedelat :DD
    Pridal jsem se k LUNAticum a na posledni chvili jsem ji podporil ukazkovym vkladem naprosteho amatera :D
    Vcera jsem koukal jak leti dolu. Nastavil jsem si nakup na 1 dolar. Kdyz behem par minut byla temer na dolaru, prehodnotil jsem hranici a dal nakup na 0,5 dolaru. Spadla na 0,69 a otocila se k raketovemu rustu. Chytil jsem fomo a jak Murphyho zakony pravi, veci zacnou zlobit kdyz to nejmin potrebujes. Za Boha jsem nemohl naklikat na mobilnim Binance nakupni order. Asi 3x jsem ho dal pozde. Chytil se az u 6,7usd. Mno protoze jsem celou akci delal v case kdy jsem mel byt na obchodnim jednani, mel jsem jeste nerva z toho ze ho nestihnu. Jeste jsem si zapomnel klice od kanclu a vracel se :)))
    Propasl jsem schuzkou ten posledni chvilkovy bounce asi na 8usd a pak uz jen koukal jak se placa u 2usd. No rikam si kdyby se zmatoril tak jsem si dal za posledni stovku usd nakup na 0,05.
    Rano koukam ze mam ve walletce 19980 Luna a pro jistotu ji Binance smazal z trhu :DD.
    Tak co no, mam suvenyr asi za 650 dolarů :DD
    GORG
    GORG --- ---
    The algorithmic stablecoin UST lost its peg to the U.S. dollar, here's how it should usually work | Fortune
    https://fortune.com/2022/05/10/what-is-algorithmic-stablecoin-terrausd-bitcoin-crash/

    CoinDesk reported on some conspiratorial events surrounding the "de-peg" as well: On Saturday, one cryptocurrency wallet dumped $84 million worth of UST on Ethereum and $108 million on Binance's exchange, prompting some members of the Terra community to call the de-peg a “coordinated attack.”
    BIMBAS
    BIMBAS --- ---
    mam dotaz. Mam TrezorT. Laškuju s myšlenkou že bych přikoupil ADA. Už bych ho nemel málo. Nechce se mi nechavat stakovat na burze. Nekde jsem slyšel, že jde stakovat z trezoru přímo. Jde to nějak nastavit, že by výdělek šel rovnou jinam?

    Momentalne mam asi 10 altcoinů a na Binance je davam na 30dní locked staking. Jen me nebavi to vzdy rucne prodavat ze spotove penezenky pred vyprsenim lhuty. Dohledavat v histoprii kolik co pripsalo bylo silene, tak to delam takhle debilne. Pak to posilam pres Binance kartu na Revolut. Chtel bych to nejak zjednodusit. Krok 1. bude zestihlit portfolio a pak nejak automatizovat.
    GORG
    GORG --- ---
    R6ANDREW: No z binance mi myslim fungovat withdraw do banky bez nejakych % za fees pres AdvCash .. (pripadne at me nekdo opravi, jestli si to pamatuju spatne :)) .. i kdyz AdvCash taky nevim, jestli se da uplne duverovat.

    Tohle muze byt vyhodny pro nekoho, kdo skutecne potrebuje promenit krypto do cashe, ale nevim, jestli by mi to stalo za to swapovat desitky tisic s nejakym random ID na nyxu ,] Ale treba se nekdo najde... usetreny feecka za prevody muzou byt pak v takovy castce nemaly.
    GORG
    GORG --- ---
    No ja pred par dny zkousel P2P koupit USDT na Binance... nejak jim zrovna nefungovalo vybrani z kreditky (tam je teda 1,8% fee).. asi nejaky UI glitch, tak jsem testnul prevest 100EUR pres jednoho z P2P prodejcu

    Maji tam na to chat tool pro moznost vzajemne komunikace. PRachy jsem mu poslal na jeho Revolut ucet, ktery mel uvedeny pro platbu.
    Typek mi pak psal, ze stale neprisly penize, ktere se mi pritom v Revolutu ukazovaly pak , ze uz byly prijaty tim clovekem.. nebo teda transakce zprocesovana , nevim jestli to znamenalo, ze to nekdo odklikl rucne ten prijem.. jeste jsem na revolutu do te doby tyhle meziuzivatelske platy nezkousel

    Uz jsem se zacal smirovat, ze jsem ten prevod bud nejak zmotal, nebo je to nejaky scammer... jeste jsem mu poslal screenshot potvrzenky od Revolutu.. a pomalu se chystal kliknout tlacitko Appeal, kde jako binance to pripadne nejakym zpusobem procesuje disputace, kdyz nekdo s tou transakci neni spokojen

    nicmene pak koukam, ze mi to odkliknul, ze schvalil prevod krypta ke mne.. .. a Binance mi jeste prihodil nejaky SHIB tokeny jako splneni nejakeho questu, co tam zrejme zrovna meli

    kazdopadne ty nervy.. a slo "jen" o 100 Euro.. Ja bych se zdrahal takhle swapovat s nekym cizim. Tady na tech platformach pro P2P smeny alespon clovek ma nejaky system pro evidenci duveryhodnosi prodejcu (kladny reviews... pripadne Binance i se snazi zarucit, ze budou docasne blokovani prodejci, co prosvihnou casove vic 2 transakce ten den)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam